Hem formsuz hem de ruhsuzlar!

Bursa.com Spor koordinatörü Tarık Çapçı'nın köşe yazısıdır.

Bursaspor Camiası yine göz göre göre yapılan hataların bedelini ödüyor.

Maçı uzun uzadıya değerlendirecek değilim. Zira maçı konuşacaksak Ankaragücü’nü konuşmak gerekir.

Zira sahadaki Bursaspor‘un futbolla falan alakası yoktu! Sahada bile olduklarından şüpheliyim !

En kötüsü sergiledikleri mücadele ve aldıkları sonuçla kendilerine inanan kesiminde inançlarını yok ettiler.

Eldeki kadro üstün yetenekli oyunculardan kurulu falan değil, bunu zaten biliyoruz. Ancak bu kadro, bu maçtaki oyunun karşılığı da değil.

Bursasporlu futbolcularda hem formsuzluk hem de ruhsuzluk var.

Göz göre göre gerekli mücadeleyi vermiyorlar ve sahada dökülüyorlar. Bunu sebepleri de yapılan yanlışlardan kaynaklanıyor.

Yönetimin hatalarına birazdan geleceğim; ancak futbolcuların da kendine çeki düzen vermeleri gerekiyor.

Zira yaşanan olumsuzlukları bu şekilde sahaya yansıtma hakları yok.

Oyuncuların bir an önce kafalarını toparlamaları gerekiyor.

Giydikleri formanın, göğüslerinde taşıdıkları armanın ve banka hesaplarına yatan paraların hakkını sahada yürüyerek, bu şekilde ruhsuzca oynayarak veremezler.

Zamanı geldiğinde nasıl paralarını istiyorlarsa bu camia da onlardan mücadele ve başarı bekliyor.

Kimse onları babalarının hayrına almadı bu kulübe.

Gelelim yönetime…

Kongrede güçlü bir başkan ve yönetim çıkmadı. Koca şehir bu işi başarabilecek bir aday çıkaramadık.

Üç aday da birbirinden yetersizdi. Ancak sonuçta kongre üyeleri bir tercih yapılmak zorundaydı. Kötünün iyisi olarak görülen bir liste göreve seçildi.

Yeni yönetim göreve talip olduğu andan itibaren tahtayı açma sözünü vermişti.

Tüm camia da işin tahtayı açmakla bitmeyeceğini, asıl işin ondan sonra başlayacağını, özellikle transferlerde nokta atışı gerektiğini aksi taktirde her şeyin boşa gideceğini üstüne basa basa defalarca vurguladı.

Ancak futbola da, kulüp yönetmeye de uzak Adanur yönetimi tahtayı açtı açmasına; ancak sorasında işe büyük bir hatayla başladı.

Yani düğmeyi en baştan yanlış ilikledi.

Kulübün futbol aklı olacak diyerek seçim kazandıkları Mustafa Er, Pablo Batalla ve Scout ekibini bir kenara bırakıp transferlerin büyük bir çoğunluğunu geçmişin başarısız yöneticisi, kerameti kendinden menkul Ayhan Barışıcı, menajer oğlu ve onların tanıştırdığı Pertev denen şaibeli menajerin ağzına bakıldı.

7-8 nokta transfer yapılacak derken 17 transfer yapıldı. Alınan oyuncuların bazılarının yüksek ücretleri camianın güvenini sarsarken takımın eski oyuncularının da gardını düşürdü.

Bu durumu zaten maçlarda çok net görebiliyoruz.

Alınan bazı oyuncular geri gönderildi. Bazıları kadroya giremezken, mevkilerin oyuncuları görev alamazken devşirme isimler o mevkilerde oynar oldu. Her anlamda acemilikler ve yanlış kararlarla akıl almaz işlere imza atıldı.

Bunun yanı sıra yanlış teknik adam seçimleri de ard arda gelmeye başladı.

Hiçbir başarısı olmayan Fatih Tekke ve adı bile bilinmeyen Özcan Bizati ile anlaşıldı.

İşler gittikçe sarpa sarmaya başladı da diyebiliriz. Acemice kararlarla durum her geçen gün kötüye gitti.

Bu akılları Adanur’a kim veriyor bilmiyorum; ama eğer göreve devam edeceklerse o kişileri artık dinlememesi gerektiğini idrak etmesi gerekiyor.

Yok eğer eğer kendisi bu kararları alıyorsa, bundan sonra sportif alana zerre karışmamalı, hatta antrenman bile izlememeli!

Bursaspor Camiası yıllardır iş bilmez insanların ve her kesimdeki menfaatçilerin yanlışlarının bedelini ödüyor.

Ancak artık ödeyecek bir bedel falan kalmadı.

Bundan sonra artık hataları yapanlar veya o hatalarda ısrar edenler bedel ödemek zorunda.

Adanur yönetimi eğer göreve devam edecekse hemen yarın ilk iş olarak kulübe işinin ehli bir Sportif Direktör getirmeli ve işine zerre karışamamalıdır.

Yönetim olarak bu işi bilmediklerini her sportif kararlarında gösterdiler.

Bundan sonra da doğru kararlar almalarını beklemek hayalcilik olur.

O yüzden de gerekeni hemen yarın yapmalılar.

Yani ya yönetim olarak bedeli ödeyip bırakmalılar ya da futbolu bilen birine teslim etmeliler.

Bu durumdan çıkışın başka yolu görünmüyor.

38 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Efsane16 yorumuna yanıt olarak

   ali ay için sabır dendi, sonrası malum. Zararın neresinden dönülürse kardır. Bu AKILSIZ ama KİNDAR adanurbebe bizi 2. lige de GÖNDERİR…

   6
   3
   1. @Az kuru Az pilav yorumuna yanıt olarak

    Takım yarısı değil. Önce iş bilmez başkan ve yönetim değişmeli. Bağıra bağıra düşüyoruz. Kimsenin umreunda değil. Hâla tweetçi başkan ve bot’ları ayakta kalmaya çalışıyorlar

    4
    6
     1. @bursalegend yorumuna yanıt olarak

      Adam her yerde bir kuruş almadığını, üzerine kendi iş yerinin reklamlarını Bursaspor’a kazandırdığını yazıyor bu kadar acımasız olmayın. Varsa aldığına dair ıspatınız hep birlikte yazalım. Adamın yazdığı yazılar hala duruyor

  2. @Efsane16 yorumuna yanıt olarak

   1. Yönetim İş Hayatında Başarılı Olabilir Kendi Çaplarında – Ama Transfer Tahtası Zamanında Açılmadı Seçim Manifestosu’larında Dedikleri Gibi Çünkü Ödeme’ler Çoğu Ötelendi Zaman Aldı Az Bir Ödeme Geç Açıldı.
   2. Transferler Geç Takıma Katılınca Mustafa Hoca Sezonu Zor Başladı Birde Seyirci ve Yönetim Baskısı Transferleri Oynat Diye! Üstüne Yönetim Twit İle Hoca İle Haberleşme Sistemine Geçince Hoca Bıraktı Gitti.
   3. Fatih ve Yeni Hoca Bursaspor’un Hocası Hayatta Olacak Tip Değiler Gençlerbirliği Küme Düştü Bu Üçüncü Hatta.
   4. Yeni Stadyum’a Geldiğimizden Beri Üstümüzde Bir Uğursuzluk Var Futbolunun Ruhu Gitti Başka Birşey Çöktü Üstüne!
   5.Bursaspor’un Borcu Artık Bu Yeni Transferler İle 15 Tane -3/4 Tane Yeterliyken Geçen Seneki Başarılı Gençlere – 1 Miyar Liraya Yaklaşmış Dedi Bir Spiker Akşam Maç Sonrası Programlarında Bir Taftanda “Rezillik” Kelimesini 10’larca Kullanırlarken Programlarında! Bu Borç Artık Çığrından Çıktı ve Ne Sorumlu Var Ne Denetleme – Artık Bu İşe Maliye El Atması Lazım Bu Yönetilebilecek Bir Durum Değil.
   6.Bursaspor’un Oynadığı Futbolda Bir Ümit Dahi Yok Bu Son Antrenör Bursaspor’u Kümede Bırakması Biraz Zor Gibi Gözüküyor.
   7. Eskişehirspor Dün Eski Üçüncü Ligde Kendi Sahasında “Pazarspor’dan” Evinde 6 Gol Yedi Yanlış Duymadınız Altı! Onun İçin Biraz Hala Şansımız Varken Bursaspor’u 2’ci Ligde Tecrübesi Olan Antrenörü Getirmeleri Lazım Yoksa Eskişehirspor’dan Mali Anlamda 6 Kat Daha Kötü Durumdayız!

   9
   2
  3. @Efsane16 yorumuna yanıt olarak

   Daha henüz 7. Haftada kendi topcularimiza “ruhsuzlar” diye yazmak, Bursa basınına yakışiyor mu sayin capci !? Sezon sonuna doğru başarı yoksa hepbirlikte eleştirelim…
   Lütfen biraz sağduyu !

   16
   74
   1. @Eser yorumuna yanıt olarak

    taraftar olarak battlayi gönderirsen sesiz kalırsan olacağı bu çıkarın battasaya lisans takır takır onaysin takım

    9
    1
   2. @Eser yorumuna yanıt olarak

    ne sağduyusu kardeşim. hayırdır alice harikalar diyarında mı yaşıyorsun. takım koşmuyor mücadele etmiyor herkes toptan kaçıyor ruhsuz kelimesi bile az bunlara. bu taraftar iyi bile sabretti. ama iş bilmez vizyonsuz twitter şaklabanı menajerlerin kucağına oturmuş bu adama sabredilmemeli. unutmayın mesut mestan da açtı tahtayı hadi onu da yerlere göklere sığdıramayalım.

    11
    1
   3. @Eser yorumuna yanıt olarak

    Medya ve taraftar elbette sütten çıkmış ak kaşık değil ama,
    yönetim, yani başkan da hiç değil.
    Ortaya çıkan ortamın en büyük suçlusu ve sorumlusu başkan ancak nedense sen ve senin gibiler ona en küçük bir eleştiri de bulunmuyor.

    12
  4. @Efsane16 yorumuna yanıt olarak

   Ne yapıp edip küme düşmemeliyiz. Düşersek iş kulüp kapanmasına kadar gider. Durum vahim. Gaziantep gibi kapanabilir. Başka isim alabilir. Bu borcu kimse ödeyemez mecbur iflas bayrağı çekilir. Kulübümüz Bursa Merinos FK olabilir

   18
   1. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

    ayhan barışıcı ekmeğinde kardeşim. onunla iş yapan twitter şaklabanına laf söyle söyleyeceksen. menajerler kulüpten içeri girmicek dedi ilk günden menajer kucağına oturdu.

 1. Şu Ayhan barisici zaten Erkan korustaninda başkan danışmanıydi zaten herşey o dönemde başladı bursasporla ne derdi var şu zatın adresini atinda gidip bir soralım neymiş nerdi şok kafalinin

  27
 2. Bu isler tvet atmaya benzemiyor Sn. Emin bosta buldugun her futbolcuyu almaklan da olmuyor.
  Kadro planlamasi diye bir sey var ama senin bundan hic haberin yok cokmu zordu genc takimin yanina 4 tane kaliteli futbolcu almak? 17 tane+alip kovdugun futbolculara hic gerek yoktu.
  Isi bilmiyorsan ver parasini isini bilen birini getir diye 1. haftada yazdik söyledik.
  Bu isler hava basmaya gelmez. 7 haftada 16 puan kaybi sadece senin eserin.
  Tekkenin yerine Yilmaz Vurali getirseydin simdi Koltugunda rahatca keyfine bakardin,
  Bundan sonra tek yapacagin arkana bakmadan isini bilen birini takimin basina getirmek.

  20
  1
 3. ben takımın topçularının iyi olduğuna inanıyorum yalnız bi sıkıntı var topçular oynamıyor özellikle iki kaptandan bahsediyorum ikiside oynamıyor takımın defans bologunda skıntı var orta oynayacak adam var ama oynatılmıyor furkan emre taha salazarmı ne arjantinli bunlar neden oynatılmıyor bu arayı iyi değerlendirmek gerekli takım neden yürüyor

  16
  1
 4. Bize herşey mustehak ! Bu kafayla hiç bir yere varamayız…! Sabırsız taraftar profili yedi bitirdi bizi ! Skor taraftari baskısıyla sonuç; 7 haftada 3 teknik direktör degistiren, birbirine alışmaya calisan yuhlanip, isliklanan yeni oyuncu grubunun uyum sorunu…! Peki aşabilir miyiz ? Bu zihniyetle çok zor ancak, zaman gösterecek !

  12
  35
 5. ÇÖLÜKTE TENİK DİREKTÖR BULDUM BAŞKAN HEMDE BEDAVA GETİRELİMMİ NEDERSİN TRANSFERLERDE ZATEN HEPSİ ÇÖP HER BRABER ÇÖPLÜKTE OYNASINLAR BUDA GÜZEL FİKİR

  8
  5
 6. Tarık Çapçı’nın yazdıklarında pek yanlış yok…

  Lakin kendisinin gizli bir ajandası olduğuna da eminim… Sadece o beklentisinin ne olduğunu çözemiyorum…

  8
  2
 7. Kendini taraftar sanan bazı mee lere göre, bekliyorlarki hiç eleştirmeyelim, yanlışları söylemeyelim. Oyuncular oynamazsa hiç protesto etmeyelim. Ne yapalım koyun gibi maçları izleyelim 4 mi yemişiz 5 mi yemişiz hiç önemli değil hep şak şaklayıp meleyelim. Bursaspor şampiyon oldu ama bursaspor büyük takım olamadı. Trabzon mesela oda 1 kere yıllar önce şampiyon oldu ancak hiç ilk 4 den aşağı düşmüyorlar. Bursanın yaşadıkları trabzon gs fb bjk yaşasaydı ne olurdu acaba. Bizim gibi hep destek tam destek diye meeler miydiler. Yönetimi destekledim hâlâda destekliyorum ama transfer politikası yanlış oğlu yanlıştı. Tim matavsa 1.800 bin euroya hiç mi acımıyorsunuz. Tamer tuna yıllık 1 milyon euro istedi diye vazgeç git tim matavs gibi sahada şaban şaban dolaşana 1.800 bin euro ver. Eren derdiyok 350 bin euro. Erzurumun novikavası 700 bin euro. Ankaragücü erzurum eyüp de sıfırdan takım kurdular. Polyanacılık oynamak taraftarlık demek değildir. #yönetim istifa..

 8. Değerli renkdaşlarım
  Mustafa Er in gidişinden bu yana ben ve bir çok arkadaş Yılmaz Vural olur Hikmet Karaman olur bunlar yada bu isimlerin tecrübesinde atak oynatan disipline önem veren sert mizaçlı hoca getirin dediğimiz de eksilere boğulduk Bizati içinde görüşlerin çoğu olumsuz iken yinede yönetim bildiğini okudu İsmail Ertekin hocam a da geçmiş osun dileklerimi iletiyorum maçı izlerken kalp krizi geçirmiş bizler de onun gibi üzüldük kahrolduk yönetimden ricamız lütfen sayın yazarın da kalemine alıp belirttiği gibi hemen bugün işten anlayan bir sportif direktör getirin istifa çözüm olmaz batırdığınızı temizleyin 20 gün ara var ya bu arayı adam gibi değerlendirin yada bu ara zarfında adam gibi işler yapıp akıllı disiplinli gerekirse döve döve oynatacak hoca bulun 20 gün iyi zaman aklınızı başınıza alın artık bu armaya renklere gönül vermiş bizlerin artık sabrı da gücünde kalmadı
  Saygılar

 9. gelinen nokta sürpiz değil. başkan bilinçsiz, medya skorcu, taraftar sabırsız olunca olacağı bu.
  başkan transfer döneminde çok konuşuyordu. lig başladıktan sonra sus-pus. bir defa konuştu o da kazandığı maçtan sonra ve de oldukça ağır dille.
  demek ki sürekli kazansa ezmeyeceği, ezdirmeyeceği insan kalmayacak.
  en büyük hataları süper lig vadedip beklentiyi yükseltmesi. gençlerden vaz geçmesi, 17 yanlış transfer, m.er, batalla ikilisini küstürmesi, yanlış danışman, menajer, hoca ve futbolcu tercihleri.
  zaten bu kadarı bile kendi ve kulübün batması için yeterli sebep.
  bana göre hemen yarın, hatta şu dakika istifa etmeli. tabi transferde verdiği zararları telafi ederek. yokluğu kesinlikle boşluk oluşturmaz. çünkü bir kulüp ancak bu kadar kötü yönetilebilir.

 10. Şimdiki transferlere ödenen ücretler
  geçen yılki kadroda oynayan gençlerimize verilseydi Bursaspor u
  uçururlar en azından kim için ne için burda olduklarını biliyorlar.
  Onların ruhu var yenilerin adı var.

 11. Bu yolun sonu şampiyonluk derken 2. kume Allah sonumuzu hayır etsin gecen sene hıc olmazsa mücadele vardı bu takımdan ne köy olur ne kasaba

  1
  2
 12. Nerdesiniz bi macla kafa kesen twitci yoneticiler? Bu takimin buraya gelmesindeki en buyuk sorumlu o twiti atan kendini bilmez yoneticidir! Sayin baskan acilen futbol subeyi FUTBOLDAN PROFOSYONELCE anlayan birine birakmak zorundasiniz. Belli ki siz bu isten anlamiyorsunuz. Vakit gec olmadan!

 13. Futbolcu topu aldığı andan iki saniyede topu kaptırıp ve yürüme moduna geçip sahada gezinmesi bi tekrarı inceleyin bu maçı ki karara varalım ruhsuzmu duyarsizmi futbol böyle mi oynanıp ta bir ay sabredip neyi duzelcek adam oynamayı terketmiş bunun sorumlusu tarik çapcı öylemi siz bu kafayla bu bursasporu çoktan haketmisiniz

 14. Bizim taraftar herşeyden etkilenir oldu adanır ve botları iki sıyırdı Mustafa er e herkes Mustafa Er e yapamazdi edemezdi cikamazdi dedi birşeylerin ters gittiğini daha ilk maçında Mustafa er yüz ifadeleriyle anlattı sahip çıkmak yerine elimizin tersiyle kendi öz evladımız ittik fatih takkeye bel bağladik tam ona yüklenirken biz zaate kabul gördük yani asıl sorumlu adanur ve botlariyken biz hatayı başka yerlerde aradık sağ bek alıyor forma verilmiyor geçen seneki taş gibi ortada bozulupsag beke cekiliyor 8 numara yok 10 numara yok o bölgede 4 tane 6 numara oynuyor

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu