Hedefim 2022 Dünya Kupası

Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba'nın Türk futboluna kazandırmak için büyük uğraş verdiği Muhammed Emin Sarıkaya Afyon kampında sergilediği performansla göze girmeyi başardı.

16 yaşındaki krampon Sönmez Medya‘nın sorularını yanıtlarken, hayallerini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi. Muhammed Emin Sarıkaya, “En büyük hayalimdi buralarda olmak. Süper Lig’de, A Takım kadrosunda yer almayı uzun süredir düşünüyordum. Ama itiraf etmeliyim ki tabii biraz erken oldu benim için. Hocalarım bana güvendiler, kampa getirdiler. Onların güvenini boşa çıkarmamaya çalışıyorum. Her gün daha fazla çalışıyorum” dedi.

SAMET HOCAMA TEŞEKKÜR EDERİM

Hazırlık maçlarına ilk 11’de başlamanın sürpriz olduğunu belirten Muhammed, “Kampa katılmak değil ama maçlarda ilk 11 oynamak sürpriz oldu. İlk hazırlık maçında çok heyecanlıydım. Bir baktım 11’de başlıyorum. Televizyonda izlediğim abilerimle birlikte oynuyorum. Ama ikinci maçta çok daha rahattım. Gerçek Muhammed’i gösterdiğimi düşünüyorum. İnşallah çok daha iyi olacağım” diye konuştu. Muhammed, Samet Aybaba ile ilgili de “Samet hocamıza çok teşekkür ediyorum. Çünkü beni kampa çağırdı, benden bir şeyler beklediğini söyledi. Tüm hocalarım benimle ilgileniyor. Hepsine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Okulu değiştirdim, geliştim

“Okul hayatımda değişikliğe gittim. Spor Lisesi‘nde okuyordum ama sabah kalk 7’de otobüse bin okula git. 6 saat beden eğitimi dersi var durmadan şınav, mekik çek okuldan sonra da antrenmana git yine şınav mekik beni çok zorluyordu. 1 sene sonra okulumu değiştirdim. Normal liseye gitme kararım da çok gelişmemde etkili oldu.”

3 numara bekliyordum

“Saçları kazıma konusu gelenekmiş. Abilerimiz de nasıl görmüşlerse bugüne kadar bize de onu uyguladılar. Uzun zamandır bir değişiklik yaşamıyordum saçlarım konusunda. Gerçi ilk anda çok şaşırdım. Ben en fazla 3 numara bekliyordum. Kestiler işte saçlarımı bir baktım elimi attım kafam saç kalmamış.”

Forma giymek hayalimdi

5 senedir Bursaspor‘da forma giyiyorum. Bu takımın bir parçası olduğumdan beri A Takım forması giymek büyük hayalimdi. İlk geldiğimde henüz stadyumun yapımına bile başlanmamış, ancak temeli atılmıştı. Babam ile konuşmuştuk ‘Acaba bir gün burada oynar mıyım‘ diye. Aslında o gün hedef başladı benim için. Teksas‘ın önünde sahaya çıkmak o desteği arkamda hissetmek. Henüz yolun çok daha başındayım. Çok heyecanlıyım.”

Hedefim 2022 Dünya Kupası

En büyük hedefim düzenli olarak Bursaspor A Takımı‘nda forma giymek, A Milli Takım‘a gitmek. Statta binlerin, televizyonda milyonların önünde oynamak çok heyecan verici. Bu imkana erken de sahip olabilirim.Bu bana da bağlı. Bana bir şans geldi ve ben çok daha fazla çalışırsam, gayret edersem, hocalarımı ve ağabeylerimi dinlersem her şey güzel olacak gibi geliyor. Şimdi 2022’de Dünya Kupası var. Böyle giderse orada top oynamak istiyorum.

Arkadaşlarım hâlâ aynı

“Okul arkadaşlarım Bursaspor’da A Takım‘a yükselmeme çok sevindi. Şu anlık hiçbir değişiklik yok hepsi beni hâlâ aynı Muhammed olarak görüyor. Maç bitiyor hemen arıyorlar, mesaj atıyorlar. Bana destekleri büyük moral ve güven oluyor.”

Altyapımızla fark yaratıyoruz

“Bursaspor altyapısı her zaman çok farklı ve özeldir. Bence A Takım düzeyine yakın olan en iyi altyapı bizde. Yemekten tutun da bir sürü antrenman sahası, özel spor salonu ayrıca isterseniz özel antrenman imkanımız var. Bir çok Süper Lig takımının imkanlarına sahip diyebilirim.
Bu sebeple de altyapıda fark yaratıyoruz.”

3 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. Kardeşim iyi hoş güzel hedef koymuşsun da milli takımdaki o abilerin olduğu sürece bu ülke dünya kupasına falan gidemez.

    16
    1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu