Hedef İçin Puan Almalıyız

Sağlam, maçın oynanacağı Imbox Stadı’nda düzenlediği basın toplantısında, Şampiyonlar Ligi maçlarına Valencia’ya sahalarında 4-0 yenilerek kötü bir başlangıç yaptıklarını, ancak önlerinde daha 5 maç olduğunu söyledi.

 

"Valencia maçını kazanarak Avrupa Şampiyonlar Ligi’ne iyi başlamak istiyorduk" diyen Sağlam, ancak böylesine önemli bir organizasyonda ilk kez mücadele etmenin tecrübesizliğini ve şanssızlığını yaşadıklarını ifade eden Sağlam, şu açıklamalarda bulundu…

 

Sağlam, grupta hala hedeflerinin güçlü bir şekilde devam ettiğini belirterek, şunları kaydetti:

"4-0’lık Valencia yenilgisiyle Avrupa Şampiyonlar Ligi maçlarına iyi başlamadık, ama hala iddiamız ve şansımız devam ediyor. Glasgow Rangers da Manchester United ile deplasmanda berabere kaldı. Bu sürpriz bir sonuç olarak görülebilir ama bu demek ki her takım birbirinden puan alabiliyor. Bundan sonraki maçlara umutla bakmak istiyorsak yarın puan almamız gerekir. Grupta iki hedef var. Birincisi gruptan çıkmak, o olmazsa bir takımı altına alarak UEFA Avrupa Ligi’ne devam etmek. Bu iki hedeften uzaklaşmama adına yarınki maç bizim için çok önemli."

 

Ertuğrul Sağlam, Glasgow Rangers’tan Kenny Miller’in ligde 6 maçta 10 gol attığını anımsatarak, "Bu oyuncu için özel önlem almayı planlıyor musunuz?" diye soran gazeteciye, "Oynadığımız tüm maçlarda rakiplerimizin önemli özelliklerini ortadan kaldırıp maç kazanmak için ofansif oynamak zorundayız. Kenny Miller önemli bir oyuncu. Dolayısıyla bu özelliklerini ortadan kaldırmak adına elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Öncelikle yarınki maçta puan almak istiyorsak gol yememeyi düşünürken ofansif üretkenlik içinde olup gol atmamaya da çalışmalıyız" yanıtını verdi.

 

"Yarınki maçta Bursaspor klasik formasıyla çıkacak. Celtic formasıyla çıkmama kararınız rakip takım taraftarlarını tahrik etmemek için mi?" sorusunu da Sağlam şöyle cevapladı:

"Yarınki maçta Valencia maçında oynadığımız Ajax tipi formayla oynayacağız. Biz futbolun içinde futbolun bize izin verdiği sertliği sonuna kadar kullanıyoruz. Ancak bunun yanında rakibi gereksiz yere tahrik etmenin, atmosferi gergin hale getirmenin futbola bir katkısının olmadığına inanıyoruz. Kaldı ki biz geçen sezon şampiyon olurken fair-play liginde de şampiyon olduk."

 

IVAN: "YARIN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ"

 

Bursasporlu futbolcu Ivan ise yarınki Glasgow Rangers karşılaşmasına çok iyi motive olduklarını ve ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

 

Sırp futbolcu, İskoç ekibini ne kadar tanıdıklarıyla ilgili bir soru üzerine, "Daha önceki maçlarımızda olduğu gibi rakibimizi elimizden geldiği kadar analiz ettik. Manchester United maçını ve ligdeki diğer maçlarını izledik. Onlar hakkında oldukça fazla bilgimiz var. Fakat bunları detaylı şekilde burada konuşamam" dedi.

 

Bursaspor’un bu sezonki performansı ve Glasgow Rangers karşısında nasıl bir oyun sergileyeceğiyle ilgili bir başka soru üzerine Ivan, şöyle konuştu:

 

"Bence geçen sezondan farklı değil oyun sistemimiz. Türkiye ligindeki performansımıza bakarsanız bunu görürsünüz. Sadece Valencia maçında farklı bir durum ortaya çıktı. Benim düşünceme göre geçen seneden farklı bir futbol oynamıyoruz. "

 

Türkiye’yi temsil ettiklerinin farkında olduklarını belirten deneyimli futbolcu, "Daha önceki Türk takımlarının Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde önemli başarıları olduğunu düşünmüyorum. Biz de ilk defa böyle bir organizasyonda yer alıyoruz ve elimizden geleni yapacağız. Üzerimizde bir baskı olduğunu düşünmüyorum" dedi.

 

"Celtic ile aynı renkte forma giyiyorsunuz, taraftarları daha agresif hale sokar mı?" yönündeki bir soruya Sırp oyuncu, "Biz buraya hiçbir takımı tahrik etmek için gelmedik. Biz sadece futbol oynamaya, elimizden geldiğince mücadele etmeye geldik" yanıtını verdi.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu