Haziran’ı bekleyin

En önemli gündem Hamza Hamzaoğlu’nun durumu… Başkan Ay, ne dedi? Hangi futbolcuyu istedi? Yıldız transferi için nasıl bir şart sundu? Bursaspor’un talip olduğu 500 dönümlük arazi nerede? Ve daha fazlası…

 

Bursaspor’un iç dünyasında neler oluyor şöyle bir irdeleyelim… Başkan Ali Ay, biliyorsunuz özü/sözü bir insan… Aklındakini saklamıyor hemen dışa vuruyor…

Hamza Hoca’ya olan tepkileri daha doğrusu önümüzdeki sezonla ilgili planını sordum kendisine, “Haziran ayında Hamza Hoca’yla oturup konuşacağız. Başka bir şey diyemem” dedi önce. “Peki devam ederseniz sözleşmesiyle alakalı fedakarlık isteyecek misiniz?” dedim. Başkan, “Evet isteyeceğiz. Kendisiyle oturup konuşacağız” cevabını verdi.

Hamza Hoca, önümüzdeki sezon 1 milyon 300 bin Euro alacak… Edindiğim izlenime göre Hamza Hoca’ya, 700-800 bin Euro gibi bir rakam teklif edilecek önümüzdeki sezon için…

Kabul eder mi? Zaman gösterecek…

 

YÜZDE 25 KÜÇÜLME VAR

 

Söz hep tasarruf tedbirleri etrafında döndüğü için, Ali Ay, şunu da söyledi: “Teknik heyet ve futbolculardan fedakarlık isterken kulüp içinde de yüzde 25 küçülmeye gideceğiz. Kafamda önümüzdeki sezonla alakalı bir yapı var… Haziran ayından itibaren de bunun işlemesi için çaba gösteriyoruz.”

 

GENÇLERİ İSTİYORUM AMA KAYSERİ’DE OLMAZ!

 

Kayseri maçını ve gençleri de konuştuk. “Gençleri izleme fırsatı bulabilecek miyiz?” diye sordum, “Ben de çok istiyorum onları görmeyi ama Kayseri maçı kritik. Bizim için değil ama hem rakip hem de alt sıralardaki yarış nedeniyle. Gençleri oynatırsak bir sürü dedikodu yapılacak. Bursaspor isminin bu tür senaryoların içinde olmasını istemiyorum. Biz çıkıp mücadelemizi göstereceğiz. Kazanmak istiyoruz” dedi. Ali Ay haklı çünkü, Eskişehirspor’un gözü kendi maçından çok yarınkiKayserispor-Bursaspor karşılaşmasında.

  

3 MİLYON TL VERDİLER KABUL ETMEDİM

 

Forma göğüs reklamıyla ilgili de sohbet ettik… Ali Ay, “4 milyon liraya vereceğimiz firmadan henüz ses yok. Başka bir firma geldi ismini vermeyeyim; 2 yıllık 3 milyon lira teklif etti. Kabul etmedim. Formamızın bir değeri var. Buluncaya kadar uğraşacağız.”

 

BAKAN GELİYOR

 

Daha önce ertelenen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun Özlüce ziyaretinin pazar günü gerçekleşeceğini bildiren Başkan Ay, “Kulübümüzün durumunu anlatacağız ve destek isteyeceğiz. Özellikle loca ve kapı satışı, stadımızın isim hakkının verilmesiyle ilgili en büyük katkıyı bakanlarımızdan göreceğimizi düşünüyorum” diye konuştu.

 

500 DÖNÜMLÜK ARAZİ NEREDE?

 

Başkan dün Adnan Örnek’in imza töreninde biraz bahsetti ama ben evveliyatını da biliyorum; yeni tesisler için yeni arazi… Kendir’in işi bitti. Hatta Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursaspopr için en ideal yerin Kendir değil Gököz olduğunu ve tesisin buraya yapılacağını duyurmuştu. Bursaspor yönetiminin ise daha büyük bir projesi var. Uzun vadede ama mantıklı… Yönetim, Ürünlü’de Milli Emlak’a ait 500 dönümlük araziye talip… Başkan Ali Ay, “Milli Emlak’a talebimizi yaptık. Eğer burayı alabilirsek, A takım ve altyapıları buraya taşıyabiliriz ileride. Özellikle Özlüce’deki tesisimizden de ticari anlamda gelir sağlayabiliriz” dedi.

 

BURSASPOR AŞ

 

..Ve mali genel kurulda yetkisini aldıkları futbol şubesinin şirketleşmesi konusu… Başkan Ali AyBursaspor AŞ’ye çok sıcak. Ben de biraz araştırdım bu şirketleşme işini. Önemli bir firma da hazırladığı dosyayı kulübe vermiş. Risk yok gibi duruyor. Buna karşın Bursaspor’un doğru planlamayla 3 yıl içinde kasasına 80-100 milyon lira girebilir. Denemekte fayda var diye düşünüyorum.

 

 

15 MİLYON EURO AYIRIRIM!

 

Başkan, kombine, loca ve kapıların ilgi görmemesine fena takmış durumda… Sohbet esnasında şunları da söyledi: “Kombinelerin tamamını satalım ben yıldız transferi için 15 milyon Euro ayırırım. Yeter ki, taraftarımız kombinelerini alsınlar. Locaları, kapıları satalım. Ama bunları yapamazsak transfer konusunda da ciddi hamleler yapamayız.”

 

BİLAL Mİ MERTER Mİ?

 

Şimdi yazacaklarım benim istihbaratım… Yeni sezonda takımda düşünülen isimlerle ilgili. Fransızları zaten geçen hafta yazmıştık. Gerekli girişimlerin olduğunu da okuyorsunuz zaten. Eskişehirsporlu Engin Bekdemir’le geçen hafta İstanbul’da bir görüşme oldu… Taraflar birbirlerine oldukça sıcak diyerek Bilal Kısa meselesine geçelim. Hamza Hamzaoğlu ısrarla istiyor. Yönetim de Akhisar’dan Merter Yüce’yi… Bakalım kim daha baskın çıkacak?

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu