Hayretle izledik!

Dün Burak Uçar'ın sunumu ile Bursaspor Tv'de transferlerin değerlendirildiği programa katılan hocamıza iletilen soruların nasıl çarpıtıldığına üzülerek tanık olduk.

 

Bursaspor forumlarında taraftarların yıldız futbolcu alınmadığı için kombine almadıklarına dikkat çeken Burak Uçar, forumları anlayarak okursa taraftarlarımızın asıl tepkisinin ne olduğunu daha iyi anlayacaktır.

 

Neydi bu tepkiler ?

 

-Sezon bitiminde şampiyon kadrodan gönderilen as futbolcularımızın yerlerine verlen 4 kaliteli yabancı sözünün hala tutulamaması (Kaldı ki Bursaspor taraftarı bu sözlere karşılık milyon dolarlık futbolcu isteriz  şeklinde görüş belirtmedi sadece UEFA'da başarı için eksik yerlere kaliteli transferlerin yapılacağını umut etti.)

 

-Transferler Bursa'da başlayacak kampa yetiştirilecek sözünün tutulamaması

 

-Avusturya kampının sonuna gelinmesine rağmen transferlerin hala bitirelememiş olması

 

-2 sezondur transferlerde benzer sıkıntıların yaşanması

 

-Şike ve entrikalara en çok maruz kalan kulüp olmamıza rağmen yönetim kurulumuzun federasyonun yanında olduğunu açıklaması

 

-Yaklaşan UEFA maçları nedeniyle kadronun hala yetersiz oluşundan dolayı Avrupa maçlarında hezimet yaşamak istemeyişimiz.

 

-Yöneticilerimizin gerçekleşmeyen her transfer sonra medya karşısına çıkıp "alternatiflerimiz daha kaliteli şimdi onlara yöneleceğiz" sözleri

 

-Yöneticilerimize her mikrofon uzatılışında "yıldız futbolcularla görüşüyoruz" sözleri

 

 

Yıllardır Bursa yerel medyasında görev yapan bu basın mensubu arkadaşımızın üstte saydığımız maddelerdeki taraftar psikolojisini daha iyi anlayarak hocamıza bu yönde sorular sormasını beklerdik. Şu unutulmamalıdır ki Bursaspor taraftarı dün olduğu gibi bugünde arması için mücadelesini sürdürecektir. Bursaspor taraftarı hiçbir zaman İstanbul'ün büyütülmüş taraftarı gibi yıldız transferler için kombine almamıştır arması için sevdası için almıştır.

 

Burak Uçar'ın  Bursaspor taraftarları "yıldız transferi yapılmadığı için kombineyi almayı düşünmüyorlar" şeklindeki sorusuna bizim transferler için kombine alacak taraftara ihtiyacımız yok diyerek cevap veren Ertuğrul Sağlam, mevcut futbolcuların emeklerine saygı duyulmasının gerektiğini bu çocukların 2 yıldır inanılmazı başardıklarına dikkat çekerek Bursasporun gerçek taraftarını kombine almaya davet etti.

 

Bursasporluyuz.net

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu