Haydi Yeşil Bursa 2. Lig’e..

Her şey pilot takım olmalı söylemleriyle başladı. “O mu? Bu mu? Nilüfer mi? OYAK Renault mu?” derken her ne kadar kolay olmasa da OYAK Renault Kulübü’nün alınması ile start alan serüvende sancılı bir süreç geçti. Takım isminin devri, kadro yapılanması, teknik heyet-oyuncu uyumu derken bir seneyi geride bıraktık. Hem ciddi bir farkındalık yaratma adına, hem de Vakıfköy’ün cevherlerinin parlaması için olmassa olmaz bir proje idi. Her ne kadar çoğunluk böyle düşünse bile Vakıfköy’den Yeşil Bursa ya geçiş, ne yazık ki hayallerimizin çok gerisinde kaldı. Vakıfköy sevdalıları çok farklı isimleri orada beklerken patlama yapacak oyuncu konumunda olan oyunculardan sadece Mert Ilıman Yeşil Bursa’ya transfer yaptı.

Bu şekilde başlanan lig her ne kadar bazı çevrelerden bu nasıl pilot takım, nasıl şampiyon olamaz tarzında serzenişler alsa da, özellikle birkaç oyuncunun da bireysel performans olarak tavan yapmasıyla ligde kalmayı başardı. Ve bence de bu ilk sene için yabana atılmayacak bir başarı idi. Özellikle A Takım’ın sancılı bir dönem geçirdiği ortamda zaman zaman play-off çemberinin de içine girerek ligi orta sıralarda bitirdi. Bu seneki yapılanma adına emekleri geçen herkese (oyuncu, yönetici, teknik kadro, malzemeci, taraftar vs vs..) sonsuz teşekkürler.

Bursaspor'un yeni yönetimini seçmesi, seçilen yönetimde Yeşil Bursa eski başkanı İlyas Acar'ın bulunması ve Yeşil Bursa’nın şuan ki yönetiminde geçen sezonki yönetim kurulu üyelerinin önemli bir kısmının bulunması, ligi tanımaları, kısa ve uzun vadede planlanan hedeflerin gerçekleşmesi, Bursaspor pilot takım arasındaki bağlantı adına büyük bir şans olacak. Üstüne Vakıfköy + Özlüce tecrübesi olan bir Faruk Korkmaz geçen sene içeriyi geçtik deplasmana bile en az beş kişi giden, yaşanan iyi veya kötü olaylardan dersler çıkarmayı bilen, ekonomik anlamda daha kendilerine inanan, en önemlisi şampiyonluk yolunda hedefe kilitlenmiş bir yönetim kurulu yani kısacası; Yeşil Bursa bu sene bizi bekliyor.

Bize düşen ise en kolayı sadece destek olmak. İster maddi, ister manevi bu bile bize kalmış . Haydi Bursa o zaman sen de bu şampiyonluğun tadını çıkarmaya bak… Korkut Meral / Bursaspor Akademi

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı