Haydan geldi huya gitti

Bursaspor, “Evet biz istikrarsız bir takımız” dercesine bir haftayı daha geride bıraktı. Yeşil Beyazlı takım Kasımpaşa önünde pozisyona girip-girmeme konusunda ikilemde kaldı. Karadeniz’deki zafer çığlığımız maalesef Bursa’da kısıldı.

 

Trabzon’u deplasmanda tarihinde ilk kez yenmesinin ardından Kasımpaşa önünde yokları oynayan bir Bursaspor’u izledik. Takım nedense bu sezon güven vermiyor.

Kasımpaşa önünde pozisyon bulmak bu kadar mı zordu?

Artık Yeşil Beyazlı takım ve Ertuğrul Sağlam, “Evet arkadaş biz istikrarsız takımız” dercesine bir görüntü çizer oldu.

Galatasaray’la da oynasa, Ofspor’a karşı mücadele de etse, Bursaspor’un ne yapacağını kimse bilemiyor!  

NE OLDU BU PİNTO’YA?

Sezonun henüz ilk maçı olan Kayserispor karşılaşması sonrası üstüne basa basa bir şey belirtmiştik.

Pinto’da sıkıntı var!

Gol atmasına ve takımının o golle galip gelmesine rağmen taraftarın çağrısına kulak asmamış, Ertuğrul Sağlam’ın ricasına rağmen tribünlere gitmemişti.

Bunun üzerine antrenmanlardaki görüntüsü ve arkadaşları ile diyaloglarını da gördüğümüz Pinto için “Küskün golcü” diye başlık atmış, sıkıntılı bir süreç yaşadığını dile getirmiştik. Bu yazımızın ardından bazı eleştiriler aldık ancak maalesef dediklerimiz 10 haftalık dilime yayıldı, yayıldı ve şimdi herkes tarafından “Ne oldu bu Pinto’ya?” denmeye başlandı.

Sezon başında flu gibi görülen bu olay, şimdi çok netlik kazandı.

Yanında başka bir forvet istemeyen Pinto, umarız ilerleyen haftalarda kendini bulur ve yeniden rakip fileleri havalandırmaya başlar.

Aksi halde Bursaspor’un işi Bangura’ya kaldıysa, vay Timsah’ın haline!  

5 TİMSAH YÜREK

Önceki gece maç sonunda çok ilginç bir olay yaşandı. Karşılaşma sırasında “Alkışlı protesto” yapan Yeşil Beyazlı taraftarlar, yine de aşk duydukları takımın futbolcularına yenilginin ardından “Buraya, buraya Bursaspor buraya” çağrısı yaptı.

Bunu duyan kaptan Ömer Erdoğan, takım arkadaşlarına tek tek bağırmaya başladı: “Sesstaakk, Pintooo, N’Diayeee” ve diğer tüm futbolculara.

Buna karşılık taraftarın huzuruna gerçek bir Timsah gibi çıkan futbolcuların isimlerini büyük harflerle yazmakta yarar var: ÖMER ERDOĞAN, İBRAHİM ÖZTÜRK, HAKAN ASLANTAŞ, FERHAT KİRAZ ve TETEH BANGURA. Diğerleri çoktan duşa girmişti bile…

Bu 5’li önemli olanın kazanmak veya kaybetmek olmadığını kanıtladılar. Taraftarının karşısında dimdik ayakta durmayı başardılar.

 

Bursa Hakimiyet  

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu