Hayat Bursasporlular için zorlaşarak devam ediyor!

Olay Medya Yazarı Ertan Erkuvvet'in Bursaspor - Kırklarelispor maçı köşe yazısıdır.

Bursaspor’un mucizeyi ihtimale dönüştürebilmesi için her maçını kazanıp rakiplerinin sonuçlarını beklemek zorunda olduğu bir dönemden geçiyoruz.

Aslında bir bakıma düşmüş bir takımı yeniden lige döndürmenin çabasını veriyordu Timsah’ın gençleri. Fakat dün alınan yenilgi tüm umutları yıktı.

Aslında rakip nispeten baş edilebilir, ligin rahat ekiplerinden Kırklarelispor’du. Ancak kalite eksiği, stresle baş edememe gibi nedenlerle ortaya çıkan yanlış tercihler maçın sonucunu belirledi.

Maçın ilk bölümü daha fazla konuk ekibin kontrolünde geçse de 10’da Çağatay Yılmaz, 14’te Berat Altındiş ve 26’da Mustafa Genç’le öyle net pozisyonlar yakaladı ki Bursaspor ilk yarım saati 3-0 önde geçebilirdi. Ancak Çağatay ayağından açtı, Berat yanlış köşeyi seçti, Mustafa da üstten aşırtmayı başaramadı ve fırsatlar heba oldu.

Bu bölümde rakibin 4 gollük fırsatını savuşturduğumuzu da belirteyim.

37’de Mustafa-Berat-Çağatay üçlüsü bu kez elbirliğiyle gayret etmelerine rağmen meşin yuvarlağı yine ağlara gönderemediler ve çokça ürktüğümüz, bolca kahrolduğumuz ilkyarıyı 0-0’la geçtik.

İlkyarıda bol bol pozisyona girip, gol kaçırmaya her iki ekip de doyamamış olacak ki hız kesmeden aynı oyuna devam ettiler.

Timsah 65’e kadar Abdullah, Çağatay ve Bilal’le yine saç baş yoldururken, Trakya ekibi de yüreğimizi ağzımıza getirmekten geri durmadı.

Bir yerde kırılır’ dediğimiz kaçırma yarışı 81’de Kerem Kök’ün ıskasıyla bizim başımıza patladı. Genç futbolcu öyle bir yerde hata yaptı ki Okan Derici için golü yapmak çok da zor olmadı.

İki dakika sonra Yücel Demir’in ıskasında benzer bir fırsatı Abdullah Tazgel de yakaladı ancak Çağatay’a golü attırmak yerine çerçeveyi tutturmaktan çok uzak bir vuruşla içimize ateş düşürdü.

90+3’te de Musa Şentürk topu çatala asarak tüm umutlarımızı yerle bir etti.

Savaşmaya elbette devam edeceğiz, ancak kabul etmek gerekir ki bu yenilgi sonrası ligde kalmak mucizeyle bile açıklanamayacak derecede uzak bir ihtimal.

Yapacak bir şey yok…

Hayat Bursasporlular için daha da zorlaşarak devam ediyor.

Şimdi bunun son düşüş olması için, gerçek anlamda ‘diriliş’i başlatabilmek için birlik olma zamanı.

Kısa vadede yapılması gereken de belli.

O transfer tahtası ne olursa olsun açılmalı. Yönetim iyi niyetle çalışıyor ancak ekonomik tablo onların baş edebileceğinin çok üzerinde.

O yüzden ‘hadi ağalar-beyler pamuk eller cebe!

5 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Selim2 yorumuna yanıt olarak

   Dün gece telefonuma bir mesaj geldi muhteşem belediye başkanımız ALİNUR AKTAŞ TAN Haydi gençler adı altında döner ekmek partisi veriyormuş gençleri davet ediyordu bir an şaşırdım neyin nesi diye sonradan jeton düştü meğerse adam bursasporun düşüşünü kutlamaya çağırıyormuş eee nede olsa beşiktaşlı bir belediye başkanımız var verilen görevi yerine getirdi bursaspor düştü sevinmek en doğal hakkı . Eminim teksas denilen aç tavukların hepsi oraya gitmiştir Alinur abileriyle beraber bursasporun düşünü kutlamışlardır SURİYELİLERE 28 BİN TL MAAŞ . ARAPLARA 87 MİLYONLUK ALTIN İBRİK BURSASPOR KÜME DÜŞMÜŞ GENÇLERE DÖNER EKMEK Helal olsun sayın belediye başkanım

   3
   4
 1. Faruk Banaz yönetimi kalsa şimdiki yönetim de onlara futbol anlamında destek verseydi bu sene bu ligde kalınırdı. Üst üste gelen hataların sonuçları hep bunlar. Tahta açılmayacaksa takımı aşağı çekmenin hiçbir anlamı yok. Taraftar da basın da aklını başına toplasın yoksa 4. ligden de düşülür.

  2
  3
 2. Zorlulugun cok otesine gecti bu is cikmaza cakildi yonetenler cok daha tecrubeli hoca bulmasi lazim idi yapmadi bunun basarisi ne oncekide ayni simdi tahta sirket masali hikayeden ote gecmez gecmis olsun meraba iflas batis kapanis

 3. BURSASPOR düşünce tribündeki reis dediklerimiz paşa selim enes aydınlar düştü ortalıkta yoklar . Enes AYDIN tribünü bırakmışr belli geçen cumartesi tuna mahallesindeki TUNA SPOR sahur etkinliği için AKP milletvekillerin arkasında boy boy fotoğraflarda poz vermiş sizi gidi sözde BURSASPOR lular sizi

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu