Hayaller konfor, gerçekler buzhane!

Bursaspor’un maçlarını oynadığı yeni stadyumu Büyükşehir Belediye Stadyumu, yani nam-ı diğer Timsah Arena‘da birçok eksiklik giderildi fakat ısıtma problemi hala giderilebilmiş değil. Kış gelip, hava şartları ağırlaştıkça gece maçlarında stadyuma gelen taraftar sayısında sa düşüş gözleniyor.

HESAPTA ‘MODERN’Yeşil-Beyazlı takımın yeni mabedinde stadyumun iç bölümünde ısıtma sistemi mevcut ancak bu sistem henüz tamamlanarak devreye alınmış değil. Ülkemizde ve dünyadaki yeni, modern stadyumlarda bulunanan tribün ısıtıcıları ise Timsah Arena’da yok.

LOCALARDA DA DURUM AYNIKonumu itibariyle şehrin en fazla rüzgar alan ve soğuğun hissedildiği bölgelerden birine inşa edilen stadyuma kışın gece maçlarına gelen taraftarlar bu soğuktan etkilenmemek için binbir yolu deniyor. Pazarlanması için binbir uğraş verilen localardan alan ve maçları localarından seyreden iş adamları ve kurumlar için de durum aynı. Loca klimaları da hala devre dışı. Satılan locaların da çoğu boş kalırken, maça gelen loca sahipleri ise karşılaşmaları ısıtıcı alarak ısıtmaya çabaladıkları iç bölümden seyretmeye çalışıyor. 

Bursasporluyuz.org

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu