Hayaldi gerçek oldu

Futbol hayatı yeşil beyaz topraklarda yeşeren Timsah’ın 5 futbolcusu İlhan Depe, Emre Pehlivan, Aykut Turan, Okan Deniz ve Tahacan Velioğlu’nun tek hedefi var.

 

Hakan GÜNDÜZ / Avusturya

 

Bursaspor’un 5 genç futbolcusunun hedefi de, heyecanı da, düşüncesi de aynı:

 

“Bursaspor bizim evimiz” diyen genç futbolcular, “Biz mesleğimizi burada öğrendik. A Takım’da oynamak hayaldi, gerçek oldu. Hedefimiz Bursaspor’a kalıcı olmak” dediler.

 

Altyapıdan A Takım’a kazandırdığı yeteneklerle Türkiye’de bir çok kulübün gıpta ile baktığı Bursaspor’un geleceği çok sağlam. Sercan Yıldırım, Volkan Şen, Serdar Aziz, İsmail Haktan Odabaşı gibi futbolcuları yakın dönemde Türk futboluna sunan Timsah’ın, Türk futboluna sunacağı futbolcuların listesi de oldukça kabarık…

 

Hedefler ve heyecan aynı

1993 doğumlu orta saha oyuncusu Emre Pehlivan ile 1993 doğumlu orta saha oyuncusu Aykut Turan 7 yıl önce, 1992 doğumlu kanat oyuncusu İlhan Depe, 1994 doğumlu Defans oyuncusu Tahacan Velioğlu ve 19994 doğumlu golcü Okan Deniz ise 5 yıl önce girmiş yeşil beyazlı kulübün kapısından. Beşinin heyecanı aynı, beşinin hedefi aynı…

 

İlhan ve Emre tecrübeli

Genç yetenekler Avusturya’da A Takım ile birlikte çalışmanın heyecanını yaşıyor. İlhan Depe ile Emre Pehlivan diğerlerine nazaran biraz daha sakin. Çünkü A Takım ile ilk kampları değil. Aykut Turan, Okan Deniz ve Tahacan Velioğlu’nun ise yüreği pır pır atıyor. Daha önce hayalini kurdukları Bursaspor A Takımı ile ilk kez kampa katılıp, hayalleri gerçeğe dönüştürmenin heyecanını yaşıyorlar.

 

Hedeflerini açıkladılar

Bursaspor’un geleceği olan bu 5 yetenekli futbolcuyla Gerçek Gazetesi olarak röportaj yapmak istedik. İstedik ki, futbol hayatları Bursaspor’da filizlenip yeşeren yüreklerin ağzından Timsah’ı dinleyelim. İstedik ki, alt yapıdan yetişen yeteneklerin, Bursaspor’un evlatlarının hedeflerini dinleyelim. Biz sorduk, onlar yanıtladı. Sonuçta ortaya keyifli bir röportaj çıktı.

 

Anlatılmaz yaşanır

İlhan Depe, “A Takım’da ilk golümü Atatürk Stadı’nda Sakaryaspor’a atmıştım. O duygu anlatılmaz” diye konuştu.

 

Timsah’ın 1992 doğumlu kanat oyuncusu İlhan Depe, A Takım’ın vazgeçilmez oyuncularından olmak için çok çalıştığını söyledi. “Benim en büyük hayalim, Bursaspor’da şampiyonluklar yaşamak” diyen yetenekli futbolcu, “16 Mayıs 2010’da tribündeydim. Ama başka şampiyonluklarda sahada olmak istiyorum” diye konuştu.

 

Hayalini kuruyorum

Atatürk Stadı’nda, taraftarın önünde atacağı ilk golün hayalini kurduğunu aktaran genç futbolcu, “A Takım’da ilk golümü Atatürk Stadı’nda Sakaryaspor’la oynadığımız hazırlık maçında atmıştım. Fazla seyirci olmamasına rağmen inanılmaz bir duyguydu. O duygu anlatılmaz, yaşanır. Tıklım tıklım olan tribünler önünde gol atmayı düşünmek bile heyecan verici” dedi.

 

En iyisi Ronaldo

“Benim mevkiimin en iyi oyuncusu Cristian Ronaldo” diyen İlhan, “Hatta Ronaldo bana göre dünyanın en iyi futbolcusu. Yeteneklerim Ronaldo’ya benziyor ama fiziğim benzemiyor. Bu yüzden kendimi geliştirmek için çok çalışıyorum. Kamp dönemi bizim için fırsat. Genç futbolcular olarak bunu iyi değerlendirmeliyiz” ifadelerini kullandı.

 

Kendimi hazırlıyorum

Emre Pehlivan, “Heyecan ve sabırla bekliyorum. Bir gün o heyecanı yaşayacağım. Kendimi buna iyi hazırlıyorum” dedi.

 

A Takımda uzun süredir idmanlara çıkan 1993 doğumlu orta saha oyuncusu Emre Pehlivan, hedefinin Bursaspor’da kalıcı olup A Milli Takım’da Bursaspor’u temsil etmek olduğunu söyledi. Emre, “Genç futbolcular olarak işimiz zor ama çok çalışıyoruz. Ağabeylerimiz de bize yardımcı oluyor. Yakın gelecekte, Bursaspor’un vazgeçilmez oyuncularından olacağım” dedi.

 

Herkes oynamak ister

Bursaspor taraftarına övgüler yağdıran genç futbolcu, “Bana göre Türkiye’deki her futbolcu muhteşem taraftarımız önünde oynamak ister. Ben de heyecan ve sabırla bekliyorum. Bir gün o heyecanı yaşayacağım. Kendimi buna iyi hazırlıyorum” dedi. Örnek aldığı futbolcunun Arsenal’li Fabregas olduğunu aktaran Emre, “Çok yetenekli, mükemmel bir futbolcu. Onun gibi olmak isterim. Tabi çok çalışmam gerek.

 

Hayali bile inanılmaz

Aykut Turan, “Taraftarın içinde büyüyen biri olarak o taraftarın önünde oynamayı hayal ettikçe bile heyecanlanıyorum” dedi.

 

7 yıldır Bursaspor’da oynayan 1993 doğumlu Aykut Turan’ın ise tek hedefi var. Bursaspor’da kalıcı olmak istediğini dile getiren Aykut, “Yeşil beyazlı formayla uzun yıllar oynamak en büyük hedefim. Şuan için başka hedefim yok. Tek hedefim bu. Taraftarın içinde büyüyen biri olarak o taraftarın önünde oynamayı hayal ettikçe bile heyecanlanıyorum” diye konuştu.

 

Timsah’ın Busquets’i

“Benim oynadığım mevkiin en iyi oyuncusu bana göre Barcelona’lı Busquets” diyen genç yetenek, ilk kez bu sene A Takım ile birlikte çıktığını anımsatarak, “İlk başlarda biraz tutukluk vardı yavaş yavaş alışıyorum. Busquets inanılmaz bir futbolcu. Ben de ileride Bursaspor’un Busquets’i olmak isterim” ifadelerini kullandı.

 

Gol atmak benim işim

Okan Deniz: Alt kategorilerde hep gol krallığına oynadım. Tek hedefim Bursaspor’da, Süper Lig gol krallığını kovalamak.

 

Altyapıda attığı gollerle konuşulan 1994 doğumlu Okan Deniz oldukça iddialı. Bursaspor’un kampında olmanın kendisi için rüya olduğunu ifade eden Okan, “Ama bu rüyadan uyanmamak için çok çalışıyorum. Alt kategorilerde hep gol krallığına oynadım. Tek hedefim Bursaspor’da, Süper Lig’de gol kralı olmak. Bu yeteneği kendimde görüyorum. Beni yetiştiren Bursaspor’a borcumu ödemem gerek. O yüzden çok çalışıyorum” dedi.

 

İlk maçı iple çekiyorum

Bursaspor formasıyla çıkacağı ilk resmi maçı iple çektiğini anlatan başarılı golcü, “Geçen sezon kupa maçında ilk 18’e girdiğimde bile heyecanlandım. Ama sahaya çıktığımda tüm heyecanım gider. Çünkü saha içinde gözüm gol atmaktan başka bir şey görmüyor” diye konuştu. Didier Drogba’yı kendisine örnek aldığını ifade eden Okan Deniz, “Dünyanın en önemli golcüsü. Bir golcüde aranan bütün özellikler onda” diye konuştu.

 

Taha’nın tek hedefi var

Tahacan Velioğlu: Bursaspor’da şampiyonluk yaşamak istiyorum. Bunu yaşarsam, en büyük hedefime ulaşmış olurum.

 

1994 doğumlu defans oyuncusu Tahacan Velioğlu, her gencin hayali olan Bursaspor’da oynamanın kendisine guru verdiğini söyledi. Ömer Erdoğan ve Serdar Aziz’in izinden gitmek istediğini vurgulayan genç futbolcu, hedefleriyle ilgili, “Ben de Bursaspor’da şampiyonluk yaşamak istiyorum. Bunu yaşarsam, en büyük hedefime ulaşmış olurum” ifadelerini kullandı.

 

Ölüyü diriltirler

Bursaspor’un muazzam bir taraftar topluluğuna sahip olduğunu belirten genç yetenek, “Ancak taraftarımız önünde oynamak beni heyecanlandırmaz. Çünkü onlar çok büyük itici güç. ‘Ölüyü bile diriltir diyorlar ya’ çok doğru” dedi. Dünyanın en iyi savunmacısı Manchester United’lı Vidic olduğunu aktaran Tahacan, “Manchester’ı izlerken, onu ayrı bir gözle izliyorum” diye konuştu

 

Bursa Gerçek

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu