Hasan değil basan alır!

Her sezon olduğu gibi Bursaspor'un ara transfer politikasında yine dağ fare doğurdu.

Ocak ayı başından sonuna kadar manşetlerden onca isim geldi geçti…

Transferden sorumlular çalmadık kapı/görüşmedik menajer bırakmadı.

Ama nafile!

Taraftar günlerce heyecan ve merakla Özlüce yollarını gözledi…

Ama kimse gelmedi!

Neden mi; çünkü…

Deve var bir akçe, deve var bin akçe.

Anlaşılan o ki; konunun muhatapları deveyi buldular ama…

Cepten çıkması gereken paraya kıyamadılar!

Transferde geçelim 3 İstanbulluyu Anadolu’ya bakalım…

Erzurum(7),Rize(7),Malatya(7),Ankaragücü(6), Akhisar(5),Sivas(4), Alanya(3)…

Öyle veya böyle kiralık ya da tapusuyla aldıkları futbolcularla takımlarını takviye etmişler.

Bir kez daha gördük ki; adına transfer denilen bu âlemde…

‘Hasan değil, basan alıyormuş!’

Peki; Bursaspor yönetimi neden tahtayı açtırıp transfer yapmadı?

Transfere ayrılacak bütçeyle kulüp personeli ile futbolcu alacakları ödenecekmiş!

İyi güzel de bundan taraftara ne?

Kulübün mali tablosuna bağlı ödemeler yönetimin asli görevi değil mi?

‘Ne yapalım kardeşim’ diyerek ardından da…

‘No Money No Transfer’ klişesi ile yokluk edebiyatına sarılıyorsanız…

O zaman neden Özlüce’de iş başı yaptınız ki?

30 yıla yakın bir süreci Bursaspor’un içinde ve peşinde geçiren biri olarak iddia ediyorum ki…

Bursaspor taraftarı yönetimde kim var kim yok hiç ilgilenmez.

Onlar için önemli olan…

Transferde kimin geldiği kimin gittiğidir…

Takımının puan cetvelinde durduğu yerdir…

Bursaspor taraftarıkoşu mesafesi’ veya ‘isabetli şut’ oranı ile ilgilenmez…

O; topun üç direğin arasından geçip geçmediğiyle ilgilidir.

Maçlarda kat edilen kilometre sayısı onun işi değildir. Onun işi; tabelada bir fazla gol atıp atmadığıyla ilgilidir.

Transferde elin oğlu malı götürüyor bizimkiler uyuyor’ diye dert edinir

‘Bu takım sezon sonu nerede olur’ endişesiyle uykusuz geceler geçirir…

Bir hatırlatmayla bağlayalım.

İş adamlarıyla kulüp başkanları aynı kefeye konulur ama bir fark vardır.

İş adamı kendi parasını kötü kullanır iflas eder.

Futbol patronunun kamburu ağırdır.

Büyük bir kalabalığın mesuliyetini taşır.

Onu da tek başına öder!

22 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. DE SUTTER KÖTÜ FULBOLCU
  STANCU KÖTÜ FUTBOLCU
  TOMAS NECİD KÖTÜ FUTBOLCU
  JİRES KEMBO KÖTÜ FUTBOLCU
  BALANCE DUZCK KÖTÜ FUTBOLCU
  TİTİ KÖTÜ FUTBOLCU
  VE SON BOMBA SAKHO KÖTÜ FUTBOLCU

  HALBUKİ BAŞKAN ALİ AY VE BURSASPOR KULÜBÜ ÇOK PROFOSYONEL YÖNETİLİYOR
  NEDEN SAKATLANIYOR BU ADAMLAR VEYA NEDEN OYNAMIYORLAR
  TİTİ NEDEN SÜPER LİGE YENİ ÇIKAN GÖZTEPEYE GİTTİ
  KOSKOCA BURSASPORU BIRAKTI
  BATALLA NİYE 1 DAKİKA BİLE DURMADI
  YOKSA BURSASPOR ARTIK KOSKOCA BURSASPOR DEĞİLMİ

  41
  2
 2. Sana oy veren 1060 delegenin Bursa olarak vebalı yakasında hissedin Allah nasıl biliyorsa öyle yapsın hicbirininz Bursaspor kulübü değilsiniz madem paran yok niye göreve talip oldun bir an önce istifa et Ali

  21
  2
 3. Çok merak ediyorum aliye oy verenler çok mutlu yoksa bizmi bu kadar herşeyi görüyoruz başkanın işini çok net anlatılmış ama bizdeki amaç günü kurtarma iyide bu kadroyla çook zor 1 sezon kurtulduk 2 sezon kılpayı kurtulduk 3 sezon kim kurtaracak diye bakar oluyoz belki düşmemiz başkanın ve o 1060 kişinin umurunda değil bizim umurumuzda ve be o 1060 kişiden ve ali aya hakkımı helal etmiyorum

  12
  1
 4. Öyle 6-7 tane değil ancak iki futbolcu alsaydık iyiydi. Yalnız diğer takımların bu gidişi hayra alamet değil. Zamanında öyle ölçüsüz davranan kulüplerin halini görüyoruz. Ordu, Malatya, Gaziantep, Karabük şimdi neredeler? Hükumet Ziraat Bankasını kullanarak kulüplerin borçlarını yapılandırdı. Yöneticiler de o borçların hiç ödenmeyeceğini sanıp, hesapsız transfere daldılar. Transfer yapılmadı diye ben de kızıyorum ama; bu duruma gelişimizin nedeni de son yıllarda yapılan hesapsız transferler değil mi? Eğer bu yılı kazasız atlatırsak, belkide iyiki transfer yapmamışız diyeceğiz. Çünkü zorunluluktan da olsa gençlere şans tanınacak, onlar kendilerini geliştirecek ve belkide seneye kurulacak takımın iskeletini onlar oluşturacak. Kim bilir? En iyisi biz gönlümüzü serin tutalım da , “Her işte bir hayır vardır” diyelim, hayra yoralım.

  11
  3
 5. Kardeşim; bu adam kim dediğin adam Bursaspor’un 300 maçını radyo ve televizyondan anlatmış, 30 yılını Bursaspor’un yanında, içinde ve de dibinde geçirmiş, Bursaspor yazı ve televizyon programlarıyla çeşitli ödüller kazanmıştır. Kardeş onu tribün liderleri, dernek başkanlarına, Bursaspor’da görev yapmış başkan yönetici futbolcu ve hocalara bi zahmet sor kimmiş öğrenirsin selamlar

  12
  2
 6. Bana göre tek çare kulübün bir an önce şirketleşmesidir, o zaman bu şirkete büyük yatırım yapan şahıs maddi kayba uğramamak için kulübü mümkün olduğunca iyi yönetecektir, başarı ancak böyle gelir, çağa uymamız lazım, aksi halde böyle kötü yönetildikçe, kocaelinin durumuna düşebiliriz.

 7. ”iyi güzel de bundan taraftara ne? mi?”
  bu kulübün gerçek sahibi taraftar mı? ali ay mı?
  taraftar maç başı neredeyse 10 liraya gelen kombineleri almayacak.
  15 günde 2-3 saatini kulübüne ayıramayacak.
  soğuktu, sıcaktı, uzaktı deyip maça gelmeyecek.
  gelenlerde ıslıktı, yuhtu, küfürdü derken kulübe ceza ödetecek.
  sonrada transferin kralını isteyecek, olmayınca da onu bunu suçlayacak.
  sen kulübün sahibiyim deyip hancı! misali taşın altına parmağını sokmayacaksın. ama yolcu! dan aynı taşın altına gövdesini sokmasını isteyeceksin.
  en tecrübeli spor yazarlarımız böyle bakıp, böyle görüp, böyle yazarsa yeniler ne yapmaz.

  6
  4
  1. @sokak sanatı yorumuna yanıt olarak

   Bu bir döngüdür. Sen takımın başkanı olarak iyi takım kurarsan taraftar gelir. Iyi futbolcu alırsan forma satarsın. Lobini oluşturup stadyumun isim hakkını satarsın. Sosyal alan oluşturup insanların zaman geçireceği bir alanın içinde bırakırsın stadyumu. Stadyumun eksik kalan yerlerini tamamlatirsin. Bir led ekranı kaç senedir yap işler devret şeklinde yapsalardı bile bitmişti. Yönetici parası olan değil yeteneği olan kişidir. Çorbacı taraftar diyoruz. Bende dahil. Toplanalım o zaman çorbacı olmayanlar olarak istifaya çağıralım. Gidelim ozluceye isyan edelim. Sen ön ayak ol. Artık şunu bilmek lazım. Taraftar eski taraftar değil çünkü artık hayat eski hayat değil.

 8. Çooooook güzel bir yazı.Ben de Bursaspor kurulduğundan beri bu takımın arkasında olan ve takip eden bir taraftarım.Evet 2-3 yıldan beri işler iyi gitmiyor.Ancak ben bu yazıdan şunu çıkarıyorum.Taraftarı tahrik etmekten başka bir şey değil bu.Yazık şimdi yine akıllarınca yönetimi istifa ettirebilme adına,rakip futbolcuların kafası yarılacak.hakemlere ve federasyona küfür edilecek,sahaya yabancı madde atılacak.Ondan sonra gerçek bursasporluların (futbola spor olarak bakan olaylara karışmayanların )kombineleri bloke edilecek,kulüp giderek büyüyen para cezalarıyla karşılaşacak.Personele ödenmesi gereken paralar ceza olarak federasyona kalacak.Bu kadarla kalsa iyi.Bu durum futbolcu ve teknik kadroyu da olumsuz etkileyecek.Çünkü;Taraftarı hiçbirşey ilgilendirmez,top üc direk arasından girmedikten,rakipten bir fazla atmadıktan sonra.Evet şahsım adına bu yazının taraftarı Provake etmek,galeyana getirmek için kaleme alındığını düşünüyorum.Zira koşullar her ne kadar kötü olursa olsun Aşık olduğum takımımı desteklemek zorunda olduğumu düşünüyorum.Transfer dönemi bittiğine göre sezon sonuna kadar takımımıza destek vermekten başka çaremiz yok.Kongreye kadar sabırlı olalım,orada bu günleri görüp yaşayanların gereğini yapacağını düşünüyorum.Yönetime kızıpta takımımıza zarar vermeyelim lütfen.Burada küfürsüz ve de hakaretsiz eleştiri yapan veya hiç eleştide bulunmayan bütün taraftarlarımıza sevgiler,saygılar.Başka BUSASPOR yok.

  3
  5
 9. Yazı popülist,icerik olarak derinlikten uzak ve hatta okurken taraftara hakaret içeren bir yazi.bu taraftar begenmedigi futbolu sonucu galibiyet diye desteklemedi desteklemez.bunun birçok somut örneği vardır.diğer noktaları tartisabiliriz ancak bu taraftar futbolun gerçeklerinin farkında olan belki de kendi iç dinamikleri sayesinde bir çok futbol adamından daha derin bir futbol anlayisi ve kültürü geliştirebilmiş bir sivil topluluk olarak birçok benzer platformlardan ayrilir.o sebeple sadece yazı yazabilmesini bildiği,birilerinin yaverligini yaptığı için kitleler tarafından okunma ve anlasilabilme şansına erismiş insanların biraz daha derinlikli,hitap ettikleri guruha ayak uydurabilen bir kaliteye ulaşmaları dileğiyle.

  2
  1
 10. Protesto edilecekse bu yönetim olmalı biz staddan destek verelim rakip takima ve taraftarlarina karşı proveke olarak Bursaspor a zarar vermeyelim . Baska Bursaspor yok . Yönetim çok sert protesto edilmeli

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu