Harun Tekin’e Beşiktaş teklifi gelebilir!

Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, Harun Tekin için bazı tekliflerin geldiğini açıkladı.

Ali Ay yönetimi ise Fabri‘nin takımdan ayrılmasının konuşulduğu şu günlerde Beşiktaş’ın kapıyı çalmasını bekliyor.

Bursaspor’da Harun Tekin‘in geleceği tartışılıyor. Teknik direktör Samet Aybaba dün ilk kez A Milli Takım patentli kalecinin takımdan ayrılabileceğini dile getirdi.

Harun Tekin‘le hakkında yöneltilen bir soruya deneyimli teknik adam, “Bazı teklifler var. Ne olur ne biter, bilinmez. Kulübün de ondan beklentileri var, doğal olarak. Eğer onu karşılıyorsa, öbür kalecilerimiz de var. Hem Harun için hem de diğer kalecilerimiz için belki bir değişim olabilir.” sözleriyle yanıt verdi. Yönetim kanadında da Harun Tekin‘in takımdan ayrılma olasılığı konuşuluyor. Yönetim, bu konuda Beşiktaş‘ın kapıyı çalma ihtimali üzerinde duruyor.

BONSERVİS 3.5 MİLYON EURO

Siyah-Beyazlılar‘da kaleci Fabri‘nin takımdan ayrılmasının dillendirildiği şu günlerde yeni bir kaleci ihtiyacının doğması gündemde. Teknik direktör Şenol Güneş‘in Bursasporlu Harun Tekin’e sıcak baktığı belirtiliyor. Şenol Güneş, Bursaspor‘da çalıştığı dönemde Sebastien Frey‘i yedeğe çekip kaleyi Harun Tekin’e emanet etmişti. Ali Ay yönetiminin Harun‘un bonservis bedeli için kapıyı 3,5 milyon Euro’dan açacağı belirtiliyor. Bursaspor‘da 7’nci sezonunu geride bırakan Harun Tekin toplam 149 maça çıktı. Takım kaptanları arasında yer alan tecrübeli eldiven Bursaspor’u A Milli Takım’da da temsil ediyor.

60 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Umarım Bjk yerine Avrupa’ya gider.Bjk ya giderse de benim gözümde bursalı harun olarak kalacak ve insan gibi yad edilecek.Bu adam bize elinden gelenin fazlasını verdi ve hiçbir zaman karaktersizlik yapmadı.Tabi gönlümüz 3 İstanbul takımlarına gitmesindense Avrupa’ya gitmesini yeğler ama olmuyorsa da kimse hain demesin bu çocuğa.O bizden biri.Bursalı Harun.

  159
  7
  1. @Green Man yorumuna yanıt olarak

   Siz adamı gondermissiniz bile ama bı yere gittiği yok. Seni 2 sezondur ligde tutan adami shehu kadar paraya nereye gonderiyosun. Çoluk cocukla olmaz orası Okan Muhammet diye hayal kurmayin boşuna.

   16
   40
   1. @Paul le guen yorumuna yanıt olarak

    Görünen köy kılavuz istemez.Bana göre Harun , Türk kaleciler arasında ligimizdeki en iyi kalecilerden birisi.Ben de istemem gitsin.Bizle kalsın ama olaya Harun açısından da bakmak gerek.Eşi gitmek isteyebilir ki geçtiğimiz senelerde taraftarın Harun ve Batalla’ya neler yaptığı ortada.Eminim ki Harun’da gitmek isteyecektir olanlardan sonra.Biraz empati yaparsanız sizi darp eden bir güruh ile kalmak istemeyeceğini gayet iyi anlarsınız.Gider veya gitmez.Orasını bilemem.Ancak giderse ben karakterli olup teşekkür edeceğini düşünüyorum ve yine karakterli bir oyuncu geçmişi olduğunu düşünüp kendisini kötü yad etmeyeceğim.Gideceği takım 3 İstanbul takımından birisi de olsa ben kötü anmayacağım.Verdiği çoğu demeci yakından takip ettim.Hiçbir zaman diğer karaktersizler gibi boş cümlelerin altına imza atmadı.Hep mütevazi oldu hep çizgisini korudu.Taraftar tarafından darp edildiğinde bile sükunetini koruyup ,gördüğü şiddeti sineye çekmeyi başarabilmiş bir oyuncudan bahsediyoruz.Sonuç olarak İstanbul’a giderse hainlik yaptığını düşünmeyeceğim.Avrupa’ya giderse hem Türk Futbolu adına hem Harun adına hem de Bursaspor’umuz adına çok sevineceğim.

    24
    3
    1. @Green Man yorumuna yanıt olarak

     O köprünün altından çok sular akti. Şimdi sırf 3milyon kazanicaz diye tekrar gündeme getirmeye gerek yok. Gitmek isteyen herkes gider zaten ona bı sözümüz yok hainlik falan bunlar nazi almanyasinin uydurduğu boş laflar.

     2
     15
     1. @Paul le guen yorumuna yanıt olarak

      Türkler olarak en büyük hatamız “altından çok sular aktı” dedikten sonra o olaydan ders çıkarmamak.Belki siz ders çıkardınız ama taraftarın belirli kısmı bir ders çıkarmadı.Geçen sezon Barış yardımcıya edilen küfürler ve yanımda atılan su buna en büyük örnek.Ben Bursaspor arması altında oynayan hiçbir oyuncunun taraftardan korkmadığını düşünmüyorum.Bu da onlara gitmek için ilk bahaneyi veriyor.2. bahaneleri ise tabiki Bursaspor’u bitirmek isteyen yönetim.Paralarını zamanında ödemiyor ve durmadan onlara “para yok” diye ağlanaraktan mobbing yapıyor.Çalıştığınız kurum size maaşınızı iki ay geç ödese veya daha da fazla sürede ödese siz o kurumda ne kadar süre tutunabilirsiniz? Ben Harun’un gitmesini isteyen tarafta değilim.Sadece gitmek isterse dur denilmemesi taraftarıyım.Ayrıca sizin düşündüğünüz gibi de “KÖPRÜNÜN ALTINDAN ÇOK SULAR AKTI”ĞINI DÜŞÜNMÜYORUM.Geçen sezon bunun en güzel örneği.Bu da Harun gider mi sorusuna , “Evet” cevabı verme nedenlerimden birisi.

      5
      5
  2. @Green Man yorumuna yanıt olarak

   çok değerli Man ve guen kardeşler,
   1- öncelikle cebinizde kombine, üstünüzde lisanslı ürün var mı?!.
   2- profesyonel futbolcunun genci/yaşlısı, yerlisi/yabancısı, Bursalısı/Urfalısı olmaz. oynarken katkı sağlıyor mu? giderken kazandırıyor mu? ona bakılır.
   3- çoluk/çocuk! ifadesi çok yanlış. unutmayalım ki ”bugünün küçüğü, yarının büyüğü!” harun da geldiğinde çocuk yaştaydı ama, sayesinde bugün milyon Euro hesapları yapıyoruz.
   4- üç milli kaleci Bursaspor için hem şans, hem de lüks. oyuncuların geleceği açısından da risk ve şanssızlık. üçünün de mutlaka oynaması lazım. kenarda beklemeleri herkes için zarar. profesyonel bir akılla (kulüp ve oyuncunun kazanacağı formül) ikisinin gitmesi lazım.

   18
   9
   1. @ters köşe yorumuna yanıt olarak

    Oynarken katkı sağlıyorsa ve giderken kazandırıyorsa siz bu mantıkla Deniz Naki’yi de alırsınız o zaman!?Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sözünü ben kendime oyuncular konusunda kriter haline getirdim.Zeki,çevik ve ahlaklı bir birey Harun.Sizin mantığınıza katılmıyorum.Tabi ki oyuncu katkı sağlamalı ve kazandırmalı ama her oyuncu katkı sağlıyor veya kazandırıyor diye de böyle davranılmaz.

    4
    10
   2. @ters köşe yorumuna yanıt olarak

    Ters köşe sen benim Bursasporlulugumu mu sorguluyosun? 3kaleci fazlaysa en kötüsü gider en iyisi değil sen İstanbul takımlarının ucuz tedarikçisi misin? Ozanı volkanı bir sürü adamı sattık ertesi sezon ortasahada faty hosagai vardı. 3milyon için harunu satmissiniz şimdi buna masal uyduruyosunuz yok gençler falan.

    5
    8
   3. @ters köşe yorumuna yanıt olarak

    Şimdi ben Hatayda yaşıyorum kombinem yok yorum yazma hakkım da olmuyor?
    Sizler Bursada yaşıyorsunuzda ne oluyor
    -Ali ay hala başkan
    -Maç seçiyorsunuz
    -Topçu dövüyorsunuz
    Tek yapmadığınız takımı desteklemek…geri kalan her şey var…

    37
    1. @Tims16 yorumuna yanıt olarak

     Hay sen yaşa @tims16. @tersköşe denen arkadaş kendini takımın sahibi olarak gördüğünden herkes gibi kendi doğrularından başka doğru görmüyor.Ayrıca var deyince kombine var oluyorsa kombinem var.

     6
     5
     1. @Green Man yorumuna yanıt olarak

      hadi hataylıyı anlarım. o istisna. ama sen, koçlar gibi gururla kombinem var diyemiyorsun. oyle trişkadan bursasporluluk olmaz. BURSASPORLUYUM! demenin bir bedeli olmalı. sallarken mangalda kül bırakmıyorsun. ama pamuk eller cebe dendiğinde de takım kötü, hava soğuk, fallar bozuk, yan yattı çamura battı, kem, küm…
      futbolda eleştiri hakkı elbette var ancak öncelik, her zaman kulübü için elini taşın altına sokanların, yani, maddi, manevi fedakarlıkta bulunanlarındır…
      rahmetli nazım hikmet ran’ın dediği gibi ”sen yanmasan ben yanmasam nasıl çıkacak karanlıklar aydınlığa!,, açılımı da (sen destek olmasan, ben destek olmasam ne ile takım kurulacak ve sportif başarı nasıl gelecek)
      bunları söylediğimizde ise sen gerçek taraftar! biz çorbacı!.. ne ala memleket. hem 50 krş, hem cam kenarı…

      1
      1
    2. @Tims16 yorumuna yanıt olarak

     Helal olsun sana Tims16 kardeşim be. Yılın yorumunu senyapmışsın kuran çarpsın. İşte tam da teşhis budur. Hatay’dan bi koymuşsun, 1500 km ötede Bursa’da pek çok kaz kafalıya golü atmışsın. Tebrikler.

     8
     2
    3. @Tims16 yorumuna yanıt olarak

     aslında bende senin gibi düşünüyorum. sözüm bursa da yaşayıp, Bursasporlu olduğunu söyleyip, sıraladığın bütün şikayetleri hayata geçirenlere!..
     ben, bu nickle, burada aylardır günde ortalama 1-2 tane bıkmadan/usanmadan yorum yapıyorum. geriye dönük bunları okursan seninle aynı düşüncede olduğumu göreceksin…
     fark etmez. varsın bana hakaret et. yeter ki içerikli yorum olsun. ben yorumunu beğendim ve (+) yı verdim…

     8
     1
   1. @BR yorumuna yanıt olarak

    Aynen katılıyorum bu yoruma. Hatta diyorum ki, şu bizim iğrenç gogoco, ayyaş kendini bi halt sanan tarafar kisvesi altında dolaşıp, gerektiğinde oyunu satan şerefsiz çorbacılardan bir kaç tanesinin daha giderayak şöyle kafasını gözünü yine bi kırsa da öyle gitse şu Harun be. O kadar sevinirim ki valla.

 2. Harunu istanbul takımlarının kalesinde görmek içimizi parçalar. İNŞAALLAH gerçekleşmez transfer

  35
  5
   1. @Teksas yorumuna yanıt olarak

    Elbette teşekkürümüzü borç biliriz onda sıkıntı yok ama bir fanatik BURSASPORLU olarak kendi evladımızın(Harunda bunlardan biridir) yıllardır süre gelen anti istanbul kavramına baktığımızda, o takimlarin formasını giyerken gördüğümuzde içimiz parçalanır. BURSAPORUMUZU BU HALE GETİRENLERİN ALLAH BİN TÜRLÜ BELASINI VERSIN İNŞAALLAH

 3. Bursaspor fm’i kapattın.
  Voleybol şubeyi kapattın.
  Basketbol can çekişiyor.
  Yeşil Bursa küme düştü ve satıldı.
  Futbol takımı tarihinin en kötü günlerini yaşıyor. ( 2 sezondur, düştüğümüz sezondan bile daha az puan topladık )
  2 efsanemizden Batalla gitti, Harun’u da göndermek için can atıyorsun.
  Ve daha birçok şey…

  Bursaspor’u bitirdin be Ali, anasını ağlattın camianın. Bursaspor diye birşey bırakmadın. Kendin tek bir şey bile üretmediğin gibi, kendinden önce kurulan her şeyi yok ettin. Ben kendi adıma sana ve seni seçenlere hakkımı helal etmiyorum. Allah senin gibi sinsi düşmanlardan, beceriksiz insanlardan, bilmediği halde bilmediğinin farkından olmayan cahillerden bu şehri ve bu takımı korusun.

  27
  4
    1. @Emre1963 yorumuna yanıt olarak

     Behich’i de satıyo bu be ya. Bütün menejerlere haber salmış. Satalım bunu diye. Sonunda Ozan Can Kökçü kaptan olacak amk. Takımda adam kalmıycak bu gidişle.

  1. @H yorumuna yanıt olarak

   Bende onu diyecektim. BJK’da para çok. Gerçekten istiyorsa 10 milyonu gözden çıkarır.
   Ya 10 milyon, ya yurtdışı!

 4. Oğuzhan 100 milyon harun 3.5 ! Hadi ironi de bir yana dursun ciddi anlamda kendi oyuncularına uçuk bedeller isteyen beşiktaşa harun için kapıyı 3.5tan açmak biraz düşük değil mi sanki ? Biz 2 sezondur kötü olsak da harunun istatistiği hep iyi oldu çünkü.

  11
 5. 3.5 mu? şaka mı bu ? adamlar posasi çıkmış tosici bile 5 ‘e çine itelerken , sen 3.5’a satacaksan eğer milli kaleciyi ; sadece klubü değil bursayı terk et sayın başkan…

 6. kaptanımız harunu en az 7 milyon Euro veren avrupadan bir takıma vermeliyiz….bjk a bu rakam 10 milyon eurodur…zaten veremezler yol alırlar…gs yerli kaleci peşinde bjk fabri satılırsa kalecisi yok siteye bak 3,5 milyon diyor…sitedeki twitterdaki MUTLU SONCULAR bile daha fazla para veriyor size….ayıptır….

  5
  1
 7. fabri 8m £ istiyor bjk ne milli oyuncu ne de öyle şaşalı bir kariyeri var. biz milli takım kalecisi için kapıyı 3.5m £ açıyorsak kapatalım klübü. bu kadar beceriksizlik bu kadar basiretsizlik olabilir mi ya. sen hiçmi değerli görmüyorsun futbolcularını ey ali. inşallah gitmez ve efsane olarak bu klübe veda eder. para ediyor diye kaptan SATILMAZ. müthiş astronomik bir ücret olursa her iki taraf için ozaman zorunlu bir elvedaya kimse hayır demezde bahssi geçen rakamlar inanılmaz komik. hiç satmayın daha iyi afikalıları gönderin..

 8. Harunu 3.5m euroya iç transferde rakibine vereceğine dış transferde 2m’a sat. He bence her türlü 3.5’tan fazla eder o ayrı. Harun kardeşim gidersen yolun açık olsun, çok emeğin var.

 9. Kimse kusurabakmasında baskan harunı satısa koyuyor taraftar yok muhammet var yok okan var deyipte gidebilir muamelesi yapıyor napıcaktı adam buranın kahrınımı çekecek

  4
  2
 10. Bjk harunu alırsa sene sonu en az 10 a satar zaten elindeki oyuncuları şişirip okutuyolar harunu onlara vermeyin… fabriyi satacaklar kar edip harunu alcaklar vermeyin gitsinler kaleci arasınlar zaten bulamaz zarar ederler daha ucuza bile olsa avrupaya verin kaç senedir kaptanımız gidip bu bağlantıyı bozmayın

  4
  1
 11. Bursasporluların gönlünde her zaman gidecekse bir futbolcu Avrupaya gitmesinden yanadır bu her zaman böyledir. Her Bursasporlunun gönlünde…Bizler hiçbir zaman tarihimiz boyunca hiç futbolcunun istanbul kulüplerine gitmesini istememiş bir taraftarız…Harunu göndermek isteyen Ali Ay ve yönetimidir çünkü elde avuçta para yok…Batallayıda bu yönetim yolladı iyi bir zemin olsaydı Batalla sözleşmeyi uzatırdı Batallayı bitiren 2 senede bu aciz yönetimdir nokta…Haruna istanbul kuüpleri verirlerse 5-7 milyon euro alsınlar.3,5 milyon euro bedavaya gider.Ancak ben bu Ali aydan benim hiç umudum yok…Kulübü hergün eritip aşağıya çekiyor…Takıma halen5-6 oyuncu direk oynayacak kaliteli oyuncular almalılar…Demek ki transfer işi Harun, Aziz ,Ekong gibi oyunculara bağlı…olayan parayla hangi oyuncuları alacaksın…

  4
  2
 12. Avrupa olsun 1 milyon ucuz olsun kardeşim. Benim düşüncem bu sezon Harun dışında kimseyi satmamak. Satılacaksa kesinlikle avrupaya olmalı. Kimseyi satmamaya gelince bu vizyonsuz yönetim sattığı oyuncunun denginde oyuncu alamaz. Bizde ilk haftadan küme potasında gezmeye başlarız. En azından iyi oyuncularımızın yanına yapılacak transferlerle avrupaya gideriz. avrupaya gittikten sonra satarız hem oyuncuların değeri artar hemde biz daha rahat iyi transfer yaparız. Çünkü hiç bi oynucu ligde amacı olmayan bir takıma gelmek istemez.

  3
  2
  1. @teksas_berkay yorumuna yanıt olarak

   Şunu da belirteyim Harun nereye giderse gitsin bizim evladımız ona asla sırtımızı dönmeyiz lakin en büyük rakibimiz İstanbul takımlarına bu takım kuru ekmek bile satmaması fikrindeyim.

 13. Harun yeteneklerinde bir kaleciyi 3.5 milyon Euro’ya en büyük rakibimize satmanın akıl alır tarafı yok kulüp açısından. Zaten tribünle sıkıntıları olan bir yönetim var. Batalla gitmiş, küskünlük had safhada bir de üstüne futbol piyasası için çerez parasına Harun’u Beşiktaş’a göndereceksiniz. Tribünle takım arasını iyice açmak demek bu. Gelecek parayla 1 ayımızı kurtarmaya dahi yetmeyecek. Bu açıdan hiçbir mantığı yok bu transferin.

  İstanbul takımları yıllarca sömürdü de sömürdü. Bu şehrin bir kavgası var arkadaş. Büyük olmak istiyorsan rest çekmeyi bileceksin, kriterlerin, kanunların olacak. Verilen para da para olsa. Anadolu kulüpleri bu kirli düzenin figüranı olmayı reddetmeli artık. Aç kapıyı 7-8’den teklifin Beşiktaş’tan geldiğini de göz önüne alarak. Alırlarsa alırlar, almazlarsa Harun elimizde mi kalmış olur?

  Olaya Harun açısından bakarsak kendisi adına hiç de iyi olacağını düşünmüyorum. İstanbul’a gidip, ilk 11’de dikiş tutturan kaç yerli oyuncu var son 10 yılda bir iki istisna hariç? Aksine çoğunun futbol hayatı bitiyor. Yedek kulübelerinde çürüyorlar, çoğunun adı sözleşmesi bitmeden unutuluyor. Ama her şeye rağmen burda kalırsa her şey farklı olabilir. Bir takımdan bir takıma gitmek kimseyi hain yapmaz ama gitmemek kahraman yapabilir. Üç büyütülmüşler de figüran olacağına burda başrol ol derim ben.

 14. “Harun Tekin ’ e Beşiktaş teklifi gelebilir!” Gelebilir ne ya …! demek ki gelsin istiyorsunuz… biz ne zaman büyük takım gibi olacağız büyük düşünebileceğiz … büyük kabiliyetli oyuncularını elinde tutabilmelisin böyle kafalarla biz şampiyonluk göremeyiz hayatta bir daha 🙁

 15. Aldığımız duyumlara göre Harun’u Beşiktaş’a bizzat Samet önermiş Harun karşılığında 1-2 sıradan futbolcu ile üç beş kuruş da paraya Ali başkan balıklama atlamis. Umarım doğru değildir. Yakarız ortalığı.

  2
  4
 16. Şu aşamada yapılması gereken şu. Harun’u iyi bir bedele sat. Okani kirala , as kaleyi Muhammed’i yerleştir. Birde boşta olan yerli kalecilerden birini al hem sakatlık vsvsde olur + Muhammed’e abilik yapar. Muhammed’in piyasası Okandan fazla seneye de Muhammed’i Avrupa’ya satarsin . Ondan sonra da Okan geçer kaleye . Harun – Muhammed – Okan. – Ataberk arasında devam eder bu döngü

  1
  3
 17. Basketbol takımı süper lige davet edilebilir . Eskişehirden sonra trabzonda çekilmek üzere ama biz hala uyuyoruz ve kimse haber yapıp kamuoyu oluşturmuyor.ayakta uyuyoruz biz eğer kabul etmessek selçuklu bld alıncakmış

 18. Bu yönetimden de bu beklenir. Bizans takımları ndiaye yi 16 milyon euro ya biz 3,5 milyon nedir bakambu yu 7 milyon euro ya biz verdik adamlar çine 64 milyon euro ya verdiler harun için istanbul takımları teklifi 30 milyon euro verirlerse peşin olur zaten veremezler burak çine gitti o kadar paraya 2 sezon sonra döndü öyle yerlere rekor bonservisle verelim gerisi boş.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu