Harun Tekin “Ben artık Bursa’lı Harun’um”

-Harun merhaba hoş geldin. Kamp nasıl geçiyor? Bir kamp değerlendirmesi alabilir miyiz senden?

Kamp oldukça iyi geçiyor. Herkes çok istekli ve forma mücadelesi veriyor. Takım olarak idmanlardan keyif alıyoruz.

-Kampın dördüncü günü ve sabah idmanında oldukça sert müdahaleler oldu. Hırslı bir idman oldu.

Evet, idmanlarımızda forma rekabeti var ancak hiç kimse birbirine karşı saygısızlık yapmıyor. Sonuçta herkesin bir forma mücadelesi var. Tüm takım içinde güzel bir rekabet var.

-İdmanlarda seni en çok zorlayan oyuncular kim? Çok kaliteli forvetlerimiz var. Necid ve Tom De Sutter gibi oyuncular var.

Gerçekten çok iyi oyuncularımız var o mevkide çok kariyerli isimler. Ben Necid’i söyleyebilirim. Necid beni oldukça zorluyor.

-Necid oldukça hırslı bir oyuncu değil mi?

Evet, Necid çok hırslı ve mücadeleci bir oyuncu. Zaman zaman zor anlar yaşatıyor bizlere.

-Takımın defans kurgusunda Serdar Aziz gibi, Sivok ve Dany gibi isimler var. Bu oyuncular ile oynamak sizin için nasıl bir avantaj yaratıyor?

Kaleciler için önlerindeki oyuncular çok önemlidir. Serdar ile uzun zamandır beraber oynuyoruz. Kalitesi tartışılmaz. Çok üst seviyede bir oyuncu. Sivok ve Dany ise kariyerli ve geçmişleri çok iyi oyuncular. Defanstaki arkadaşlarımla uyum yakalamaya çalışıyorum. Onlarla beraber oynamak benim açımdan çok keyifli.

-Bursaspor’da geçtiğimiz sezon Frey gibi bir kaleci ile forma rekabetine girdin ve 1. kaleci olarak kaleyi korudun. Frey çok tecrübeli bir kaleciydi ondan neler öğrendin?

Frey’den formayı aldım. Sonuçta onunla bir rekabetimiz vardı. Çok kariyerli bir kaleciydi iyi bir dostluğumuz, arkadaşlığımız vardı. Bana yaklaşımı da oldukça olumluydu. Bundan sonraki hayatında kendisine başarılar diliyorum.

-Milli takıma kısa bir ara verdin. Önümüzde bir Avrupa Şampiyonası var. Fatih Terim ile bu konuda bir görüşmeniz oldu mu?

Bir görüşmemiz olmadı Fatih Hoca ile ben tekrardan milli takımda oynamak için çok çalışıyorum. Bir hedefi olmalı oyuncuların eğer bir şans bulursam bunu iyi değerlendirmek istiyorum.

-Avrupa Şampiyonası’nda seni milli takım forması ile görmek isteriz.

İnşallah… Oynadıktan sonra neden olmasın ben bulacağım şansı iyi değerlendirmek istiyorum.

-Bursaspor bu sezon hedeflediği başarıyı yakalayamadı. Sence bunun sebepleri nelerdir?

Geçen seneki takımdan ayrılan oyuncularımız oldu. Kendisi gitmek isteyen oyuncular oldu. Yeni oyuncular geldi. Bizler de bu formsuzluğun farkındayız camiamızı ve taraftarımızı çok üzdük. Herkes çok hırslı. Hedefimiz Avrupa kupalarına katılmak. Bence bu sene gideceğiz. Takımda olumlu yönde gelişmeler var.

-Bu sezon özellikle kupa maçlarında oynuyorsun. Kupada 3, ligde ise 1 maç oynadın. Bu senin moral motivasyonunu nasıl etkiliyor?

Oynamamak tabii ki beni üzüyor. Geçen sene çok maç oynadım. Bir futbolcu oturunca üzülür. Kendimi hazır tutmak istiyorum.

-Taraftarlar ile diyaloğun nasıl? Sana “Demir yumruk” lakabını takmışlardı.

Bana sevgilerini gösteriyorlar. Bu beni mutlu ediyor. Beş senedir buradayım onların bu ilgisi beni motive ediyor.

-Bursaspor artık maçlarını Timsah Arena’da oynayacak. Yeni stadyum için sen ve takım içindeki arkadaşların neler düşünüyor?

Atatürk stadı bizim için unutulmaz. Oradaki anılarımız, sevinçlerimiz ve üzüntülerimizi, hep ayrı bir duygu ile anacağız. Yeni stadımız ise muhteşem, taraftarımız ile orası da bir cehennem olacak. Orada oynamak için sabırsızlanıyoruz.

-Bursaspor’daki hedeflerin nelerdir?

Ben Bursaspor’da “Efsane olmak istiyorum” sürekli bu takımın formasını giymek ve takımımı milli takımda temsil etmek istiyorum.

-Taraftar ve camiaya bir mesajın var mı?

Onları bu sene çok üzdük. Taraftarımız bize destek verdiği zaman daha iyi oynuyoruz. Bizim için çok büyük bir itici güçler. İkinci yarı yeni stadımıza bekliyoruz.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu