Harun Tekin alacakları için Bursaspor’u şikayet etti!

Olay Medya Spor Müdürü Orhan Güney'in bugünkü köşe yazısından alıntıdır.

Bursaspor’un, Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’nda 3 dosyası var… En sonuncusu eski kaptandan…

Bu haberle ilgili yorumu size bırakıyorum… Mali açıdan zaten zor durumda olan Bursaspor, her yeni güne olumsuzluklarla başlıyor desem yanlış olmaz herhalde… Paul Le Guen’in taksidi ödenebilecek mi, Sivok’un alacakları ne olacak sorularına bir de TFF Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’ndaki dosyalar eklendi… Bilal Kısa ve İsmail Konuk’un ardından sıraya eski kaptan Harun Tekin de girmiş… Parasını istemek tabii en doğal hakkıdır, itirazımız yok. Ancak, UÇK yerine daha yumuşak bir zeminde bunu yapabilir miydi acaba diye de düşünmüyor değilim. Hani, Bursaspor sevgisi diyoruz ya her seferinde… Sizce, futbolcular oynadıkları, değer kazandıkları kulüpleri mi, yoksa parayı mı daha çok seviyorlar?

Günün sorusu bu olsun?

56 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Sen adamın transfer piyasasını tabiri caizse piç et 3 kuruşa satmak için atmadığın takla kalmasın adam hakkını isteyince sevgiden saygıdan bahset. Nereden biliyoruz daha önce görüşülmediğini ? Nereden biliyoruz kendisine sözler verilip verilmediğini ? Sayın Orhan Güney; Olay medya alacaklarınızı hakettiğiniz parayı vermesin siz neler yaparsınız acaba çok merak ediyorum… Yargısız infaza gerek yok…

  258
  25
  1. @BaRBaR yorumuna yanıt olarak

   Paul Le Guen alacaklarını istesin, tu kaka, İsmail Konuk, Bilal Kısa alacaklarını istesin tu kaka, Harun Tekin alacağını istesin, Bravo Harun, olmaz öyle bir şey. Harun’u Harun yapan da Bursaspor dur, Milli Takıma yükselesini sağlayan da Bursaspor dur. Bence yanlış yapmış. Bekleyemez miydi, ne acelesi vardı.
   Büyük takımlara gittiklerinde bu oyunculara bir şeyler oluyor. O takımda kendilerini ebedi görüyorlar, Bakınız Volkan Şen ve Ozan Tufan’ın başına gelenlere. FB bu sezon da iyi değil. Seneye kapıya koyarlar, Bursaspor’un kapısını çalar. FB ne oyuncular harcadı, hepimiz biliyoruz. Sabırlı olacaktı, diğerleri yapsaydı da Harun yapmayacaktı, Bu gidişin dönüşü de olabilir, düşünecekti,

  2. @BaRBaR yorumuna yanıt olarak

   Kardeşim söylediklerin çok doğru. Orhan Güney ve olay medyadakiler kendini bı b.k sanıyor. İkide bir yönetim ve hoca olay medyayı ziyaret ediyor. Bunlarda hep yalaka haberler yapıyor

   39
   1. @YaVuz16yeşili yorumuna yanıt olarak

    ali ayın gitmesi çözüm değil sadece ,çağlarların takımı olma hüvvüyetinden kurtaracak biri gelmeli , gelmeli ki orhan güney gibiler gölge başkanlık yapmasın kulüpte.

    22
    3
 2. orhan güney, sözüm sana
  Harun Tekin bu takım gelmiş geçmiş en karakterli oyuncuları arasındadır. Kaptanıdır. Belki de taraftardan dayak yemiş ilk kaptanıdır. Adam buna rağmen bağrına taş basıp onlarca maça çıkmış aslanlar gibi mücadele edip takımını ayakta tutmuş ateşlemiş. Sen sırf sıcak paraya ihtiyacın var diye Vakıfköy’den gelen yeteneklerinin de verdiği güvenle adamı hiç uğruna fenere beşiktaşa peşkeş çekmeye kalkarsan, adamın en piyasa değerini 7-8 milyonlarda 2 milyona düşürürsen, bir de üstüne ne adam gibi bir uğurlama ne vefakar bir paylaşım yapmadan öküz öldü ortaklık bozuldu kafasında takılırsan, TÜM BUNLAR SANA MÜSTEHAKTIR.
  HARUN TEKİN’İ YEDİRMEYİZ.

  66
  3
 3. Harunu tanıya cok yakın bir abimden duydugum kadarıyla derdi para deği ali ay ve yönetici hasan ben cok yakın birinden duydum bunu yapmadıkları kalmams gitmeden önce

  49
  4
 4. Harun için para en son sıradaydı bilmeyen yok bu tepkinin kesinlikle yönetimle alakası oldugunu düşünüyorum

  48
  5
 5. Ne yapacaktı adam..Hakki olanı istemek baktı ki olmuyor gerekli yerlere gitmek neden suç oluyor acaba… Sen kaç senedir olay medyada yazıyorsun o medya gurubu sana paranı ödemesin bakalim Sen ne yapacaksın.. Ali ay çöplük topçulara bol keseden vermesini biliyor yabancılara ama kendi çocuklarımıza gelince vefadan bahsediyorsunuz hemen gidin kumda oynayın.. Harunun karakterinide bu takıma kattiklarinida unutmamak lazım.. Adamı satıp günü kurtarmak için başkan 40 takla attı adamı n piyasasininda a.k güzelce.. sonrada yok şikayet etmişmiş.. Sap ile Samani karıştırmamak lazim

  40
  4
 6. Harunun bursaspor sevgisini yargılamak sana mı düştü orhan güney? Bilmeyen yoktu cünkü harun bursaspor için cok büyük bir değerdi adam hala fotograflarını tutuyor instagramda bosversene

  33
  2
 7. Nedense hiç kızmadım cünkü ali ay ve samet aybaba bütün istanbul takımlarına yalvardılad resmen adamın ne onuru kaldı ne gururu haklı!

  32
  2
 8. Aldıgı kurus helal olsun iyi yapmıs ali bey utanmıyorsmusun adamdan 2 milyon euro kazanıp parasını ödememeye

  28
  3
 9. Orhan güney tonla alacaga varsa ve ödenmiyorsa futbolcu doğal olarak hakkını arar bu cocuk bursasporacok sey verdi gönderiliş bicimi cok çirkindi bugüne kadar harunun para ile ilgili hiçbirseyini duymadık bu saatten sonra olması gerekeni yapmıs yapacak birsey yok malesef adamın sırtından para kazanırken düşünülmesi gereken bir konu önce harunun alacaklarını kapatmak em mantıklısı olurdu.

  24
  1
 10. Ne ekersen onu biçersin iyilik görseydi harun hiçbirsey olmazdı gördüğü muameleye vermii oldugu tepki cok normal hiç kızmadım haklı çünkü

  23
  2
 11. Harunu satma operasyonu başarıyla tamamlandı orhan güney medya baskısında başrolleri oynuyırdun şimdi hesap mı soruyorsunuz adama utanmadan.hakkını istemiş alacaklarını alamamıs napmalıydı çok merak ediyorum ali aya yalvarmalımıydı yoksa onun kafasını koparan adama madem vermiyorsun mahkemede mi hesaplaşalım demeliydi? Senin patronun vermesin bakalım 4 ay maasını kalacakmsıj orda?

  20
 12. Aldığın hizmetin karşılığını ödeyeceksin. Mesela sen? Yazdığın yazının parasını almasan yazmaya devam der misin? Yok öyle bir şey

  19
 13. Bunun cevabı çok açık değil mi, milyon euroların döndüğü bu sektörde
  Futbolcular hepsi menajeri olan profesyonel isimler,
  Biz ise kulüp olarak henüz profesyonelleşemedik, profesyonel olsaydık,
  Fenevden gelen paranın bir kısmını hemen Harunun alacaklarına yatırırdık,
  Artık olaya profesyonel bakıp, bütçemiz kadar maliyetli futbolcular almalıyız.

  16
  2
 14. Harun gibi biri karakter asla para için yapmaz bunu yıllarca oturudum Bulundugu sitede eşim yeri geldi temizlik için yardımcı oldu çok bonkör alcak gönüllü eşi keza öyle cok yardımseverlerdi kesinlike söz konusu para değildir.

  16
 15. Bu olaylar bu raddeye gelene kadar ali ay napıyordu? Hiç mi harunla konusmadı? Yada harunla hiç mi iletişime gecen olmadı? Bu kesinlikle durduk yere olacak bir sey değil harunun canı sıkıldıda mahkemeye başvurdu gibi gösterilecek bir durum değil bu aşamaya gelene kadar ne oldu? Nasıl gazetecsin sen orhan güney gercekten çok şaşkınım.

  14
 16. Abi giden her futbolcuyla mi sorun yaşar bir kulüp ya..yani bukadar mı aciz bir yönetimimiz var..3 yıldir hep ayni konular..3yilda tek bir sportif basari yok..uçan kuşa borçluyuz..10larça çöp transferle batirilmiş bir ekonomik yapı ve hala utanmadan koltuğunda oturuyor bu herifler..siyaset mahfetti bursasporu!

  12
 17. PAUL LE GUEN başta olmak üzere transfer ettiğin her kişi ile sözleşmeyi BOL KEPÇE VE CİCİM GÜNÜ HİSLERİ ile yaparsan sonu budur.
  BURSASPOR’umuzun özelinde ülke genelinde futboldan otoyol ve köprüye,havaalnından bilmem ne projesine tüm sözleşmeler MİLLETİMİZİN,TARAFTARIMIZIN ALEYHİNE YAPILIYOR.
  FATURA ÖDEMEKTEN YORILDUĞU KADAR İNSANIMIZ BAŞKA İŞ-GÜÇTEN YORULMADI.

  Yahu arkadaş bol sıfırlı rakamlara imza attırıyorsan karşılığınıda sözleşmeye yazdırtsana.BAŞARILI OLAMADIĞINDA PARAYI UNUTSUN.
  Çok basit örnek vereceğim.Pazara gittiğimizde alacağımız2-3 kilo sebze-meyve için pazarlık yapanımız var,malın sağlamı için pazarcı ile doğal olarak konuşup olmadığında almayan insanımız varmı vaar.ÇÜRÜK MALI KAŞLA-GÖZ ARASINDA VEREN PAZARCI ESNAFINA İTİRAZIMIZ OLUP MALI ALMIYORUZ DİYORMUYUZ EVET.
  3-5 liralık menfaatimiz için bunu yaparken TFF başta olmak üzere kulüp idarecileri neden bu HASSASİYETİ GÖSTERMEZ.PARA CEPLERİNDEN ÇIKMADIĞI,NASILSA DEVLETTEN KIYAK GÖRDÜKLERİ VE HESAP SORULMADIĞI İÇİN OLABİLİRMİ.EVEEEEEET.

  8
  1
 18. Arkadaslar sizlerin hobisi bu adamlarin hayati,isi herseyi!!
  Senin burdan daha uzlasmaci olurmu dedigin adamin sen hayatini sevgi ugruna vermesini istiyorsun

 19. Sayın yazar sen yazdıgın gazeteden paranı alamasan gidip istemezmisin. Tamam ben burda yazmaya başladım siz olmasanz bende olmazdım ama paramı verin demezmisin.
  Yada madem öle veremiceğiniz parayı neden söz verdiniz demezmisin. Edebiyatı bırakın alacağı var istiyo. Bu normal profesyonel bakın.

 20. Tek kuruş dahi helal olsun aldığı ücret adam kim bilir kaç aylarca maaş almadı iyi yapmış alsın kim bilir batallanin milyonlarca euro alacağı vardirda sesi cikmiodur

 21. Sen adamı rezil et yok yaşı geldi başı geldi de beşiktaşa hadi biz veriyoruz siz daha neyi bekliyorsunuz diye açıklamalar yap ondan sonra 16-17 trilyona o günkü kur değerinde cok iyi bir paraya sat psikolojik baskı uygula gitmen lazım diye adam alacaklarımı verin deyince verme sonra mahkemeye basvursun sen deki niye bizi şikayet ettin? Bu ne perhiz bu ne lahana tursusu orhan güney? Keske ali ayın yalakalıgını yapcaganıza harunun bunun neden yaptıgını bir arastırsaydınız cünkü gazetecilik adı üstünde arastırma ister sivok,bilal harun daha niceleri bu adamları haklarını istiyor dilencilik değil yaptıkları bizim paramız bu niye vermiyorsunuz diyorlar kısacası.

 22. Ah ali ay sana cok sey söylemek geliyor içimden yine uyandım karsımda bir harun resmi iyice ayar oldum bu haberi yapanda yaptıranda harundan önce sorgulanması gerek agzınıza aldıgınız adam diyorum bak adam harun transfer döneminde mındar ettiniz adamı samet hocayla agız birliği yapıp allem ettiniz gullem ettiniz sattınız medyayıda bağladınız adam agzını açıp tek bir laf etmedi aksine teşekkür etmiş sosyl medya hesabından alacaklarımı almak ne sivok ne le quenin hakkı en basta harunun hakkıyken ve bu kişiden para kazanıp yolluyorsun karsılıgında ne veriyorsun peki? Berbat bir veda videosu talihsiz acıklamalar sonra neden hakkını istiyorsun demek büyük bir ayıp ! Gerçi şaşırdık mı tabiki hayır…

 23. Ali ay probagandası yaparken harunu yerle bir etmeye çalısan olay medya ne oldu şimdi baskanın harunumu şikayet ediyor size vah vah tühh harun napmıssın se yaaaa

 24. Harunun bursaspor sevdasını bize anlatmaya kalkma aç sosyal medya hesabında görürsün zaten konusmaya gerek yok!

 25. Orhan Efendi, bu takımı 2 yıl üst üste ipten alan ve büyük hizmetleri bulunan, ayrıca transferinde de Bursaspor’a para kazandıran kaptan HArun’u sana yedirtmeyiz. Ali Dede akıllı olup Harun’u satmak için ona buna yalvaracağına, kaptanı mundar etmeseydi keşke. Ve daha yüksek paralara satsaydı. Ama vizyon sıfır.

 26. Adam hakli parasini istiyor Ali Ay gitmeden bu takim mümkünati yok düzelmez Adam komme düsürmeden gitmicek Ama suc bizim gibi taraftarlarda sosyal medyadan anons yapip hep beraber Ali ay Dedeyi istifaya zorlamak lazim Iki gün önce dedigi seye bakin 5 sene icinde 5 milyon € kar yapcak dalga geciyor resmen bence artik herkes istifaya cagirmasi lazim tesislerin önüne gidip gerekirse mac baslar baslamaz Ali ay istifa diye bagirmamiz lazim 90 falls boyunca

 27. Noldu harun hayranları ?? Yerden yere vurduğunuz Hamza Hamzaoğlu senelerdir parasını alamıyor gıkı çıkmadı . Ama harun efendi hemen ihtilaf çíkarmíş . Bunların adamlığı bu kadar işte . Bursaspor olmasa sen Fenerbahçe gibi bir kulüpte oynamayı anca rüyanda görürdun harun efendi !!

  3
  15
 28. tamam harun a bi şey demiyelim doğru o da bizler gibi aylık 3000 tl alıyor sefil olur diğeri yabancılar 3 4 yıl gibi zaman geçince bu yollara başvuruyor kardeşimiz sonuna kadar bursasporluyum diyen bunu yapıyorsa eğer sorgulanmalı mutlaka

  1
  3

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu