Hangi stoper olacak?

Başkan Ali Ay’ın bizzat Bursa‘ya davet ettiği Brezilyalı stoperin pazartesi günü kente gelmesi ve yönetimle son kez masaya oturması bekleniyor. Timsah‘ta Titi‘nin yanında oynayacak diğer isim için de temaslar sürüyor. Dün Bursa’ya gelen Teknik Direktör Paul Le Guen‘le yönetimin bu konuyu masaya yatırdığı öğrenildi. 

YENİDEN GÜNDEMDE

Bu doğrultuda Olimpiakos’dan Manuel Da Costa, Gent’ten William Troost-Ekong ve Strasbourg‘tan Ernest Seka ismi ön plana çıktı. Daha önce de gündeme gelen eski Sivassporlu Da Costa‘nın Yunanistan temsilcisiyle sözleşmesi devam ediyor. 31 yaşındaki oyuncunun Bursaspor’a gelmeyi istediği ve fedekarlık yapmaya hazır olduğu belirtildi. Belçika ekibi Gent’in Nijerya asıllı Hollandalı stoperi William Troost Ekong’da adaylardan biri.

HOCA KARAR VERECEK

1.91 boyundaki dev stoperin kulübüyle 2018 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor. Bonservisi 1 milyon Euro olan 23 yaşındaki Ekong için Teknik Direktör Paul Le Guen’de olumlu izlenimlere sahip. Timsah‘ın son olarak gündemine giren isim Strasbourg’tan Ernest Seka oldu. Piyasa değeri 600 bin Euro olan ve kulübüyle 2019 yılına kadar anlaşması bulunan 30 yaşındaki oyuncu geçen sezon 35 maça çıktı. 2 gol, 1 asistlik bir performans gösteren tecrübeli stoperi Teknik Direktör Paul Le Guen’inde yakından tanıdığı belirtiliyor. 

Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu