Hamzaoğlu “Vodafone Arena’dan çekincemiz yok!”

Dün oynanan ve takımımızın 2-1 kazandığı Sivasspor maçını değerlendiren Hamzaoğlu, şunları ifade etti: “Önemli bir maçtı bizim açımızda. Çünkü haftalardır bir çıkışımız vardı. Her ne kadar Antalya’da biraz duraklamış olsak da kazanmaya alışmış bir takımımız vardı. Bu güveni sürdürmek istedik, özellikle Beşiktaş maçından önce. İyi bir oyun oynadığımızı düşünüyorum. Her ne kadar 1-0’dan önce rakibimizin üstünlüğünü kabul etmiş görünsek de genel anlamda oyununun kontrolü bizdeydi. Sonuna kadar kazanmak isteyen bir takımımız vardı, bu da bizi mutlu etti. Bir deplasmanda oynayan bir takım görüntüsünde olmadık, bizi o mutlu ediyor.”

 

“Beşiktaş Maçını Kazanmak İstiyoruz”

Bu hafta da Beşiktaş ile oynayacaklarını hatırlatan Hamzaoğlu, “Beşiktaş maçında da sahaya kazanmak için çıkan ve mücadele eden bir Bursaspor olacak. İnşallah bu maçtan da iyi bir sonuçla ayrılırız.” dedi.

Karşılaşmanın Beşiktaş’ın yeni stadında oynanacak olması nedeniyle üzerlerinde bir baskı yaşayıp yaşamayacakları yönündeki soru üzerine Hamzaoğlu, şunları dile getirdi: “Yok olmayacak. Aksine ben daha da seviniyorum. Güzel bir şey, iki camia arasındaki gerginliği de düşünürsek iyi bir adım olarak düşünüyorum. Bizimle oynamayı kabul etmeleri iyi bir adım. Biz de onların stadı açılışında oynayacak olmaktan çok mutluyuz. Biz kazanmak için sahada olacağız ve inşallah iyi bir sonuçla döneceğimizi düşünüyoruz.”

 

“Deniz’le İlgili Sohbetimiz Oldu”

Hamzaoğlu, bir gazetecinin, “Formda bir Deniz Yılmaz var, Fatih Terim’le bir görüşmeniz oldu mu?” şeklindeki sorusu üzerine, “Oldu. Fatih Hocamla maçlar öncesinde konuştuk. Deniz’le ilgili de sohbetimiz oldu. Takip ediyorlar, bütün oyuncuları takip ettikleri gibi. İnanıyorum ki sezon sonuna kadar, Deniz henüz yeterli değil, iyi oynuyor ama sezon sonunda Fransa’ya gidebilmek için biraz daha iyisini yapmak zorunda. Ama takip ediliyor. Fatih Hoca’nın da bilgisi var, bizle de zaman zaman konuşuyor. İnşallah bu performansını sürdürürse sezon sonunda Fransa’da görebiliriz belki Deniz’i.” diye konuştu.

Sakatlar hakkında bilgi veren Hamzaoğlu, Serdar Aziz’in durumuna bakacaklarını ancak birkaç haftadır oynamadığı için onu da düşüneceklerini belirtti. Şamil, Sivok ve Dany’in de iyi oynadığını hatırlattı.

 

“Avrupa’yı Hedefliyoruz”

Bir gazetecinin, “Avrupa hedefini nasıl görüyorsunuz?” şeklindeki sorusu üzerine Hamzaoğlu, “İçten içe orayı hedefliyoruz ama olmazsa olmaz hedefimiz değil. Amacımız sahada iyi mücadele eden bir takım olabilmek. Bunları yaptığınız zaman sonuçlar gelecektir. İnşallah Avrupa’yı da yakalayacağımızı düşünüyoruz.”

 

“İyi Bir Ekip Çalışması İçindeyiz”

Hamzaoğlu, yeni bir futbolcu izleme ekibi kurduklarını hatırlatması üzerine, şunları kaydetti: “Biz çalışmalarımızı perde arkasında sürdürmek zorundayız. Akhisar’dan öğrencimiz olan İbrahima Sonko ile Scout’luk anlaşması yaptık. Aynı zamanda milli takımlarda uzun yıllar görev yapan Almanya’daki Metin Tekin hocamız var. O da Piontek’le Bursaspor’da görev yapmıştı. Ayrıca yurt içi ve rakipleri izlemek için Metin Aydemir hocamız var Karacabey’den, benim Galatasaray’dan takım arkadaşımdı. Kendileri ile anlaştık, bize yardımcı olacaklar. İyi bir ekip çalışması içindeyiz. Yönetimle de uyumlu çalışıyoruz. Onlara da teşekkür ediyorum. Ama şuanda transfer ilk düşüncemiz değil. Benim şuan ki tek düşüncem, bu arkadaşlarımızın mümkün olduğunca hepsiyle önümüzdeki yılda devam edebilmek, ilk arzumuz. Keşke hiç transfere ihtiyacımız olmasa.”

Bir gazetecinin, kulübün mali sıkıntılarının futbolcuları etkileyip etkilemediği yönündeki sorusu üzerine Hamzaoğlu, öyle bir durumun yaşanmadığını, herkesin durumu bildiğini ve işini yaptığını ifade etti.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu