Hamzaoğlu “Taraftarımızın desteği beni duygulandırıyor”

 

Başarılı teknik adam, maçın ardından şu değerlendirmede bulundu: “Her anlamda zor bir maça çıktık. Puan olarak ilk yarıyı iyi bir yerde kapatmak istiyorduk. İlk yarıda biraz telaş yaptık. Bir an önce gol bulma isteği biraz oyun disiplininden kopardı. Uzun toplarla oynadık. Bizim oyun anlaşımız değildi. Kontradan bir gol yiyerek ikinci yarıya yenik girdik. İçerde konuştuk, birlikte hareket etmemiz gerektiğini konuştuk. İlk yarının başında 2 gol bulmak bizim için çok önemliydi. İyi bir galibiyet aldık, camiamıza hayırlı olsun.”

TARAFTAR BİRAZ DAHA SABIRLI OLABİLİR”

Hamzaoğlu, bir gazetecinin takımın psikolojisini sorması üzerine, “Psikolojik olarak çok iyi bir durumda olduğumuzu söyleyemeyiz ama bu zaman istiyor, taraftarın bize güveni arttıkça oyuncuların da güveni artacak. Şuanda taraftar biraz sabırsız. Onların da yaşadıkları var, onlara da hak veriyorum. Ama biraz daha sabırlı olmaları gerekiyor. Oyuncu tepki görür müyüm görmez miyim bunu düşünürse etkili olamaz. İnşallah ikinci yarıda bu anlayışla çok daha iyi yerlere yürüyeceğiz.”

“MEVCUT OYUNCULARIN KAPASİTELERİNİ ARTIRIRSAK…”

Tecrübeli teknik adam, transfer konusunda ise, “Mevcut oyuncularımızın kapasitesini biraz artırabilirsek yeterli olabilir. Ama her mevkide bize güç katacak bir oyuncuyu alabiliriz. Ama benim ilk tercihim takımın içinden bu işi çözmek. Potansiyellerini artırabilirsek bunu başarabiliriz. Ama bir yada ikinci oyuncu alabiliriz.” dedi.  

“SERCAN ÖNEMLİ BİR SİLAHI”

Hamzaoğlu, Sercan Yıldırım hakkındaki soruya ise şu karşılığı verdi: “Sercan golden sonra yanıma geldi, özel bir şey söylemedi, sevincini paylaştı. Sercan önemli bir oyuncu. Belik zaman zaman ilk 11, belki yedek oynatacağız. Ama her zaman bizim için önemli bir silah. Taraftarların bana olan sevgisi güzel, onlara teşekkür ediyorum ama inşallah onlara mahcup olmayız. Bizim tek isteğimiz Bursaspor’a güzel günler yaşatmak. Hep beraber, kenetlenirsek çok daha iyi şeyler yapabiliriz. Şuanda çift forvet oynayacak durumda değiliz. Çift forvet oynamak biraz riskli. Şuan tek forvet gibi oynuyoruz ama arkadaki üçlüden ben devamlı gol bekliyorum.”

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu