Hamzaoğlu onların biletini kesti!

Filipe Josue ve Luis Advincula, kampa katılmadı. Yeşil beyazlılar oyunculardan kulüp bulmalarını isterken, kararın genç teknik adamın raporu doğrultusunda alındığı öğrenildi.

Antalya’da ligin ikinci yarısının startını veren Bursaspor’da dün şok gelişmeler yaşandı. İlk antrenmana Miroslav Stoch dışında hiçbir yabancı futbolcu katılmazken, Filipe Josue ve Luis Advincula’dan ise beklenildiği gibi kulüp bulmaları istendi. Her iki oyuncunun takımla ilişkileri kesilirken bu kararın Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu’nun raporu doğrultusunda alındığı belirtildi.

İSTENİLENİ VEREMEDİ

Gerek Josue’nin gerekse Advincula’nın birkaç kulüple görüşme halinde olduğu belirtilirken, Hamza Hoca’nın kulüp bulmamaları durumunda bile her iki oyuncuyu takım içersinde istemediği bildirildi. Bonservisinin yüzde 25’i Bursaspor’da olan Filipe Josue bilindiği gibi ligin ilk yarısında en çok eleştirilen isimlerin başında geldi. 17 haftalık periyodu 1 asist ve 2 kırmızı kartla tamamlayan Portekizli oyuncu tribünlerin de büyük tepkisini çekti.

DEVAM EDİNCE

Hamza Hamzaoğlu’nun göreve başlamasından önce kadro dışı bırakılan ancak genç teknik adamın imza atmasının ardından affedilen Josue’nin disiplinsiz tavırlarına devam etmesi bu kararın gerekçesi olarak gösteriliyor. Sezon başında 1 milyon 550 bin Euro bonservis ücreti ödenen Luis Advincula da Bursaspor’da istenileni veremeyen isimlerden birisiydi. Hamza Hoca, Konya maçının ardından sağ kanatta Perulu oyuncunun yerine Hajime Hosogai’yi oynatmıştı. 

Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu