Hamzaoğlu “Hep beraber sevinelim”

“Biz işimizi yapıyoruz. Farklı bir iş yapmıyoruz. Aldığımız yenilgiler bizi üzmediği gibi kazandığımız puanlar da bizi şımartmıyor ve daha da iyisini yapmak için çalışıyoruz.  Umuyoruz ki daha iyi işler yapacağız. Takımdaki arkadaşlarımız daha yeni Bursa’ya ve camiaya alışıyor. Her şey güzel olacak.”

“TRİBÜNLERDEN GELEN TEPKİLERE ALINMADIM”

“Tribünlerin bana bir haksızlık yaptığını düşünmüyorum. Sosyal medyada olan tepkilere ise üzülüyorum. Orada insanlar biraz önyargılı. Hiç eleştirmeden yaşanmaz. Bizim de eleştirilecek taraflarımız var. Elbet bir gün buradan ayrılacağız. Ayrıldıktan sonra arkamızdan iyi konuşulsun yeter benim için önemli olan budur. Her yerin bir futbol kültürü var Arjantin’de futbol bir eğlence olarak görülüyor. Eleştiriler ve olaylar ne kadar azalırsa o kadar güzel olacaktır. Avrupa’da alkol alarak stada gidiyorlar ancak orada da saygı unsuru var. Yaşaya yaşaya doğru yolu bulacağız diye düşünüyorum.”

“OYUNCULARIMA TEPKİ BİZRAZ DA BANA YAPILAN TEPKİDİR”

“Başarıyı sadece sonuç olarak görmememiz lazım. Kazanmak için gelirsiniz her şeyi yaparsınız. Ancak takım için gelirseniz ona destek olup yenilgide bile yanında yer almanız gerekir. Bursaspor’u destekleyen bir Bursa halkı ve camiası var. Islıklanan bizim oyuncumuz var. Ama bu tarz şeyler olmamalı. Biraz sabır göstermemiz gerekiyor. Onlara yapılan tepkiler biraz da bize yapılıyor bunu anlayabiliyorum. Önemli olan sezon sonunda gelecek derecedir.”

“BENİM ÖNCELİĞİM BURSASPOR”

“Hem maçı kazanan ve mücadele eden bir takım olmak için çalışıyoruz. Takım olmak öyle üç – beş ayda olabilecek bir şey değil. Oyuncuların birlikte olması. Vakit geçirmesi gerekiyor. Takım içinde kazanılacak değerler olmalı. Transferi erken bitirdik. Bu bizim için bir avantaj oldu. Gençleri de kazanmak istiyoruz. Genç ve iyi oyuncularımız var. Bizlerin birinci görevi çalıştığı kulübün sürekliliğini sağlamaktır. Bende isterim çok iyi oyuncum olsun. Pahalı transfer olsun. Şampiyon olalım ama ben ayrıldıktan sonra Bursaspor çöküp gitmesin. Ben bunu hedefliyorum.”

“GENÇ OYUNCULAR BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

“Altyapı konusunda avantajlıyız. Ancak İstanbul takımları borçlarına rağmen gelirlerinin de çok olduğunu görüyoruz. Eskişehir, Kocaeli, Sakarya bu takımlar da futbol şehriydi onlar gibi olmamak için dikkat etmeliyiz. Eğer camiamız gençlerimize sabır gösterirse biz Porto gibi bir takım olabiliriz. Gençleri doğru zamanda oynatmak önemlidir. Güven kaybı yaşayan genç oyuncuyu kaybedebilirsiniz. Biraz sabır gösterilince doğru zamanda genç oyuncuları kazanabiliriz.”

“OYUNCULARIM BURADA OLMAKTAN ÇOK MUTLU”

“Bursaspor çatısı altında olmaktan oyuncularım çok mutlu ki başarı böyle gelecek. Şuanda bu havayı yakaladık. Zaman zaman inişler ve çıkışlar yaşayacağız ama bu havamızı devam ettirmeliyiz. Bütün oyuncularımız maç oynamaya hazır konumda bulunuyor. 11 oyuncunun iyi durumda olması rekabet açısından önemlidir. Ligde üst sıraları hedefleyen bir takımımız var. Hedefimiz Avrupa kupalarına katılmak. Önceliğimiz transfer değil. Mevcut bir kadrom var. Performansı iyi olan ve yeterli olmayan oyuncularım var. Onları da zaman içinde kazanacağız. Transfer için zamanımız var. Gerekli olursa tabii ki yaparız. Ancak şimdi zamanı değil.”

“SAĞLIK EKİBİMİZ İYİ ÇALIŞIYOR”

“Harun Tekin benim çok sevdiğim düzgün karakterli bir çocuk ve kulübüne çok bağlı. Mert ve Muhammed için de aynı şeyleri düşünüyorum. Hocamız Metin Mert onlar ile iyi çalışıyor. Kalecilerden yana şansımızın çok iyi olduğunu düşünüyorum. Yeşil Bursa ve U-21 takımlarını izliyorum. Scout ekibimiz özellikle Yeşil Bursa’yı çok iyi analiz ediyorlar. Transferden önce ilk bakacağım yer Yeşil Bursa olacak. Orada kendilerini takip ettiğimizi çocuklar iyi bilsinler. Antrenmanlarımız ve çalışma tempomuz çok iyi gidiyor. Merter sakatlandı. Maçta ters bir top attı ve sakatlığı bu şekilde oldu. Kronik sakatlıklarımız oldu. Emre ve Deniz sezon başında sakatlıkları vardı. Sağlık ekibimizi kutluyorum. Onlar bizim oyuncularımızı sağlıklı bir şekilde bize tekrardan kazandırıyor.” 

“Hem maçı, hem oyuncuyu, hem takımı kazanmamız gereken anlar oluyor. Ceza sahasında çok pozisyon üretemeyiz belki ama oyuna göre değişkenlik gösteren bir takım olabiliriz. Pas oyununu iyi yapmaya başladık. Yeri geldiğinde tüm bunları yapa bir takım olmalıyız. Taraftarımız biraz Bilal konusuna takıldı. Tüm takım bu duruma gerçekten üzülüyor. Beni sevindiren taraf büyük bir taraftar grubunun onu ve bizi onore etmesidir. Skora etki edebilecek oyuncularımız var. Bizi son ana kadar desteklesinler. Skoru lehimize çevirebiliriz. Sevinirsek hep beraber, üzülürsek de hep beraber sevinelim”

 

 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu