Hamzaoğlu “Batalla ile çalışmak istiyoruz”

Uzun bir zamandan beri bir arada olamadık. Hava şartlarından dolayı zor oldu gelmeniz, teşekkürler.

Bir çok röportaj talebi geldi, hassas davrandık kimseye öncelik olmasın diye. Toplu bir basın toplantısı düzenleyelim dedik.

Galatasaray’dan ayrıldığımdan bu yana çok fazla konuşmadık, uzak durduk. Bugün Bursaspor’un hocası olarak karşınızdayız, Bursaspor için elimizden gelenin en iyisini yapmak için gayret edeceğiz. Umuyoruz ki üst sıralara yükseleceğiz.

Açıkçası bir süre çalışmayı düşünmüyordum, olursa da Avrupa’da çalışmayı düşünüyordum. Yurtdışı tecrübesi yaşamak ve eksiklerimizi tamamlamayı düşünüyordum. Fakat Bursaspor’dan böyle bir teklif gelince içimde bir heyecan oluştu. Bursaspor’u eskiden beri hem seyircisini hem futbol aşkını severek takip ediyordum..

SABRİ VE UMUT BULUT İÇİN BİR İSTEĞİM OLMADI

Hiçbir oyuncumu istemedim. Galatasaray’dan birkaç oyuncuya talip olmak orada huzursuzluk yaratır. Onlardan her hangi bir tanesiyle ayrılmak ister ve bizim de ihtiyacımız olur bütçemiz de uyarsa her oyuncuyu isteyebiliriz. Açık yüreklikle söyleyeyim. Hepsine kefilim.

Bu şehirde bu takımda çalışırsam neler yaparım diye hep hayallerim vardı. Teklif gelince isteğe cevap verme hissiyatı oluştu. Bulunduğu konum iç açıcı değildi ama kadro kalitesini ve geleceği gördük. Şehri harekete geçirirsek önemli başarılar kazanabileceğimizi düşündük. Bugün bunun meyvelerini almaya başlıyoruz. Oyuncularımız çok istekli, eksiklerimizi 1-2 takviyeyle tamamlayıp ikinci yarı izlenmesi hoş bir Bursaspor sahada göreceğiz.

Biz göreve başladık ama başkanımız bırakmak zorunda kaldı. Şehirde bir baskı var ve o da bırakma kararı aldı. İnşallah Bursaspor için en doğru aday seçilir ve diğer başkan adaylarında birbirlerini destekler ve kazanan Bursaspor olur.

Hiçbir oyuncuyu istemedim. Şu pozisyonda Galatasaray’dan oyunculara talip olmak huzursuzluk yaratır. Ama şunu söyleyeyim Galatasaray kulübü kadrodan kimi gönderecekse bizim ihtiyacımız olan mevki ise ben hepsine kefilim ve isteyebilirim.

-JOSUE VE ADVİNCULAİLE ÇALIŞMAYACAĞIZ

Geldiğimizde Josue ve Stoch kadro dışı bırakılmıştı ve biz affedilmesini istedik. Son iki hafta beraber çalıştık. Bu arada gördük ki Josue’den beklenilen verimi alamayacağız. 10 numara giyiyorsanız daha fazla koşmanız ve emek vermeniz gerekir. Formanın ve numaranın hakkını vermelisin. Josue’de bunları göremedik göremeyeceğiz de. Uğraşıp zaman kaybetmektense başka bir takıma gitmesini uygun bulduk. Advincula’ya gelecek olursak fazla şans vermedik. Ama bizim oyun anlayışımıza uymuyor. Bizim oynatmak istediğimiz oyunda zayfı kalacaktı. Başka arkadaşımızla değerlendireceğiz.

-BATALLA TRANSFERİNDE OLUMLU GELİŞMELER VAR

Görüşmelerimiz sürüyor. Olumlu gelişmeler var. Çok değerli bir isim. Çin’de iyi performans sergiledi. Hala bize katkı sağlayabilir. Bursaspor camiasının sevdiği bir futbolcu. Aramızda görürsek mutlu olacağız.

Belluschi ile ilgili de görüşmeler var. Giderken yapılan kontratında bazı maddeler var. Onlar da çözülmesi gerekiyor. Onu da aramızda görebiliriz. Ama başka alternatiflerimiz de var.

-BELLUSCHİ İLE GÖRÜŞMELERİMİZ SÜRÜYOR

Bellucshi ile ilgili görüşmeler sürüyor. Kontratıyla ilgili çözülmesi gereken konular var, belki onu da aramızda görebiliriz.

Bursaspor’da doğru şeyler yapabilirsek biraz sabırlı olunabilirse çok farklı hedeflere koşulabilir. Burada her potansiyel mevcut. Şampiyonluk içinde Avrupa’da ilerleme adına da potansiyel var. Yeni stadyumla yukarılara çıkmayı hedefliyoruz. Bursaspor2-3 yıl içinde Avrupa’da hedeflere koşacaktır. Bu hedef  için çalışıyoruz. Altyapı potansiyelini a takım için harekete geçirmek istiyoruz. Hocalarımızla görüşüp oradaki oyunculara şans vermeye çalışacağız.

Orta sahada kafamda oynayacağım şablon belli. Yine de tüm oyuncularımı görmek istiyorum. Tüm oyuncular hazırlık maçlarında oynasın istiyorum Hosogai’den memnunum. Kendisi orta saha olmasına rağmen sağ bek oynadığını gördük ve oyun bilgisi pozisyon alması temposu iyi olduğu için orada şans verdik ve memnunum.

-OYUNCULARIM BARCELONA VEYA REAL MADRİD’DE OYNAMALI

Bazı oyunculara teklifler olması bizi sevindiriyor. Hem kulüp menfaati hem de oyuncumuzun isteğine uyacak her türlü teklife biz de onay veririz. Bugün Arda Turan’ın olduğu gibi. Keşke biz de Bursaspor’dan yetiştirdiğimiz futbolcumuzu Barcelona’da Real’de görebilsek. Futbolcu yetiştirmek için buradayız. Serdar’a vb. iyi teklif gelirse tabii ki hepsini göndeririz. Onları da istemediğimiz anlamına gelmesin. Onlardan gayet memnunuz.

Bol pozisyon yaratan kalesinde de bol pozisyon görecek bir Bursaspor göreceğiz. Coşkulu bir Bursaspor göreceğiz.

Bütün futbolcularımın performansından memnunum. Bu şekilde devam edeceğiz. Transfer dönemi sonuna kadar belki değişiklikler olabilir. 

-TARAFTARIMIZIN DESTEĞİ ÇOK ÖNEMLİ

Ertuğrul hocaya da teşekkür ederim. İyi bir takım aldık. Her takım eksikleri var. Bizim de var. Fakat ilkyarıda olumsuzluklar yaşanmış. Bazen firekanslar tutmuyor. Bizler de yaşadık. Biz taraftarumuzla güzel bir dielogla başladık. İnşallah böyle de devam. Onlardan beklentimiz ne olursa olsun bizi desteklesinler. Bizi kazanınca herkes sırtımızı sıfazlıyor. Kaybettiğimiz de yanlarımız da olsunlar. Maçın son anına kadar bizi desteklesinler. Futbolcularımız böyle olursa çok daha koşacaktır. Bu sinerji ile Bursa’da çok iyi şeyler başarabiliriz. Onların desteği önemli.

 

Adnan Batır Bursa.com / Antalya Belek

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu