Hakkını helal et Burak

Bursaspor Kulübü eski sportif direktörü Mustafa Gönden sosyal medya hesabından bir açıklama yayınladı.

Milli Takım Kamplarını ve oranın futbolculara verdiği İstanbul büyüsünü iyi bilen biri olarak bu konu özelinde sezon başında yaşadığım özel bir durumu da burada paylaşmak istiyorum Burak Kapacak ismi sezon başında bazı İstanbul takımlarıyla dillendirilmeye başlamıştı.

Burak Kapacak‘ın Ümit Milli Takıma davet edileceği haberi bana ulaştığında, bu karışıklıkta onun İstanbul‘a, böyle bir zamanda gidecek olması beni endişelendirmişti, kafasını karıştırabilirler ve sezon başlamadan en önemli silahlarımızdan birini sıkıntıya sokabilirlerdi.

Telefonla hemen Tolunay Kafkas‘ı aradım ve birkaç hatır sohbetimizden sonra Burak Kapacak ile ilgili ne düşündüğünü sordum. Kampa çağırmayı düşündüğünü öğrendim Burak Kapacak‘ın burun ameliyatı olduğunu ve şu an için maç oynamasında sorun olabileceğini söyledim.

Antrenmanlara yeni başladığını, hazır olmadan Milli Takımda yer almasının iki taraf içinde doğru olamayabileceğini anlatmaya çalıştım ve telefonu kapattık Milli Takım aday kadrosu açıklandığında Burak Kapacak listede yoktu.

O an için aldığım bu karar ve bu hamle belki Burak Kapacak‘ın bir Milli Takım Kampı kaçırmasına sebep oldu Ancak, hem hazır olmadan gitmesi, onun adına kötü olabilirdi Hem de Bursaspor adına bir kafa karışıklığı yaşanmasına sebep olabilirdi.

Şu an için iki yönlü doğru bir karar verdiğimi düşünüyorum Bazen ani kararlar aldığınızda hata da yapabilirsiniz, fakat Bursaspor‘un menfaatleri doğrultusunda, aynı zamanda Burak Kapacak‘ın da hazır olmamasını bahane ederek durumu bu şekilde geçmeyi başardık.

Hakkını helal et Burak

42 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. BURAK SON DERECE EFENDİ,SAYGILI BİR ÇOCUK..AYRICA DA NAZİK..SEZON BAŞI PARAMI ALAMADIM DİYEREK SERBEST KALABİLECEKKEN MUSTAFA GÖNDEN İN SAYESİNDE MUKAVELESİNİ 2 YIL UZATMIŞTIR..BURAK İYİ OYNAR,KÖTÜ OTNAR..FUTBOLUNU ELEŞTTİREBİLİRSİNİZ..Kİ BAZEN BEN DE ELEŞTİRİYORUM..AMA KİŞİLİĞİNİ ASLA….

  215
  5
  1. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   Milli takım kampına birkez olmak üzere futbolcu göndermeye tek tepki gösterilmeli.hatta bunu yaparak Türkiye bu problem konusunda harekete geçirilmeli.bu kesinlikle Milli takıma tepki değildir açıklaması yapılmalı.

   10
   4
  2. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   Hocam merhaba.
   Şahsen milli kampların kamp yerinin dışında transfer pazarına dönüştüğünü dusunenlerdenim.
   Son yaşananlar da bu durumu kanıtlamaya yetiyor.
   Oradaki sorumlular hiç utanmadan sıkılmadan gencecik çocukların aklını karistiranlara izin veriyorlar.
   Mustafa Gönden hoca elinden geldigi kadar engel olmaya çalışmış fakat nafile.
   O kamplarda gencecik oyuncuların kariyerlerinde ıstanbul a gitmeleri konusunda beyinlerin yikandigi artık bir gerçek.
   Ali de ki durumda öyle olacaktır.
   Şöyle ki hem aile hem de kocaköy takımı direkt transferi göze alamayıp frankfurt tan ıstanbul yapmış olabilirler.
   Bekleyelim ve görelim.
   Zaman her şeyi açığa çıkartacaktır.
   Iyi günler hocam.

   41
   4
   1. @16 BS 224 Texas yorumuna yanıt olarak

    Bu dediğin olabilir bir de oyuncuyu satan kulüplerin sonraki satıştan payı olur bu transferin sonraki satış payı olmayacak öyle mi? Ayhan bir tasta iki kuş vurdu. Bir de yeğeninin kişiliğini bitirdi kendine benzetti. Kendine yazık ettin çocuk amcan her turlu sattı resmen seni

    4
    4
    1. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

     Olur doktor bey olur hem de bal gibi olur ! Orda varlık gösteremeyecek ve postalayacaklar diye düşünüyorum herkes bu konuda hem fikir…
     Allah herkesin gönlüne göre versin…!

     9
     4
  3. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   Bu takımın mimarı Mustafa Gönden ve ekibidir ! Emeği geçen herkesten Allah razı olsun…
   Hepsi gencecik çocuklardan oluşan alt yapı oyuncularını adeta kampa kapatıp, dış dünyayla bağlantısını kesti ! Onları kısa sürede takım haline getirdi, hem de parayla değil vefayla…
   Umarım bu kulüpte yine bir gün görev alır kaldığı yerden devam eder…
   Ayağa kalkmamız için özümüze dönmemiz gerek !

   43
   5
  4. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   takımda genç 20 futbolcu sözleşme yenilemiş, sadece akman yenilememiş, niyetlerini açıkça belli ettiği halde, savunma yapmaları çok komık… çocuk bursaspor sayesinde kendini gösterdi, milyonlar euro kazanacak, 60 yıllık bır futbol kulübü, çaresiz kalmamalıydı. kadro dışı çok doğru bir karar….

   44
   4
   1. @ALİ yorumuna yanıt olarak

    Sen oyuncunda aidiyet yaratamazsan daha çok Aliler Buraklar bu takimdan uçacak. Milli takım kampindan kaçırsan neye yarar? Kaçınılmazı geciktirirsin o kadar…

    1
    6
  5. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   Ali akman sedece bursaspora darbe vurmadi.. ali akman ayni zamanda tüm turkiye alt yapisina darbe vurdu..10 yil yedir,içir,besle,giydir,eğit,en güzel kolejlere gönder liselerde okut,sonra 3 gün top oynasin bassin gitsin başka kulube bedavaya.. hangi keriz artik altyapıya yatirim yaparki..neden yapsinlar yani?kisaca Ali akman bütün alt yapı sistemine ihanet etti.yazık.

   51
   6
   1. @Selim yorumuna yanıt olarak

    Son zamanlarda okuduğum en mantıklı yorum tebrikler kardeşim…
    Bu hikâyenin sonunu hep birlikte izleyelim görün bakın neler olacak !

    23
    5
  1. @Uykumgibigel yorumuna yanıt olarak

   Katılıyorum biz de bir dünya genç var herşeyin sonu değil Batuhankardeşimizin gol yüzdesi daha fazla son vuruşları harika ! Oynadıkça leblebi gibi gol atar fark yaratır…

   18
   4
 2. Burak kapacak, Batuhan, Furkan, Çağatay, İsmail, berat, Emirhana bütün gençlere imza attıran on ları sezon başı özlüceye hapseden haftalarca çalıştıran bu günlere grlmemizdeki en büyük kişi.. Bursaspor taraftarı hainleride unutmaz böyle bu formaya hizmet edenlerede.. Sağlasın Mustafa gönden hoca

  59
  5
 3. Arkadaşlar aliyi hakkında artık konuşmaya gerek yok yapılacak birşey yok imzayı attı Biz ilk önce takımdakilerle ilgilenelim ataberk , cüneyt, aykut , ismail can çavuşluk , özer ve onur bence şuanda özer ve ismail hariç diğerleriyle sözleşme imzalamamız lazim yönetim bu konu ile ilgilensin arkadaşlar ataberk armayi öpmesine bursasporu dillendirmesine bakmayın iki yüzlü insanlar çok ali de örneğini gördük ataberke yeni sözleşme sunulması lazım eğer kabul etmez ise bence deniz aydın ve canberk yurdakul oynasın ayrica hatirlarsaniz 3 genç oyuncuyla sözleşme imzaladik bunlardan biri talha yakin kaleci 16 yaşında ayrıca emir kağan kadali var 19 yaşında , alanyaya kiralanan Ahmet çağrı güney var 17 yaşında bence kale sorun yaşamayız lakin ataberkide parlatmayalim imzalamayacaksa eğer
  Santraforda alt milli oyuncularimiz berat altindiş ve eren güler var bunlar maçlarda oynadıkca ve ısındıkça ali den daha iyi olacaklarına eminim ayrıca batuhan kardeşimizde var yanisi kim giderse gitsin altyapıda her gencin alternatifi var

  35
  4
  1. @Emir yorumuna yanıt olarak

   ÇOK DOĞRU TESBİTLERDE BULUNMUŞSUN..SADECE ATABERK DEĞİL SÖZLEŞMEYİ UZATMAYAN KİM VARSA GELDİĞİ YERE VAKIFKÖY E..BURSASPPPOR FORMASSI GİYMEK BU KADAR DA UCUZ DEĞİL..BAKALIM HANGİSİNE KİM TALİP OLUR OYNAMAYINCA..AYRICA EN ÖNEMLİSİ KAFASI ÇALIŞAN BİR YÖNETİM DERHAL HEPSİNİN SÖZLEŞMELERİNİ İİYİLEŞTİRİR..VE İYİLEŞTİRMEKLE DE KALMAZ NE YAPAR NE EDER HEPSİNE ZAMANINDA ALACAKLARINI ÖDER.ELALEM BİR FUTBOLCUSUNA 3-5 TRİLYON ÖDÜYOR..SEN TAMAMINA İYİLEŞTİRME YAPSAN O KADAR BİLE ÖDEMEZSİN..AMA DEDİM YA KAFASI ÇALIŞAN VİZYON SAHİBİ BİR YÖNETİM..FUTBOLCUNUN DA SUYUNU ÇIKARIP HAYDİ KOÇUM ASLANIM OYNA DEMEKLE BU İŞLER OLMAZ..BORÇLAR TAMAM KAMAT IN SUÇU DEĞİL..AMA BU ÇOCUKLARA VE PERSONELİNE DAHİ YETEMEYECEKSEN NEDEN GELDİN ORAYA????

   11
   4
  2. @Emir yorumuna yanıt olarak

   Aynen.. Mustafa er hocamız bilir, vefalı gençleri oynatsın.
   Herkes gördü ki Bursaspor’da adam olunuyor Muş.
   Hayalleri olan gençler Bursaspor sayesinde dünya kapısıni açabiliyor.

   Ama hayin olarak değil, insan ve vefa gösteren gururla anılır ve devamlı takip edilir.

   20
   4
 4. Bütün yetklilere sesleniyorum. Ali Akman’ı bir buçuk yıldır zaman zaman burada gündeme getiriyordum. Sonunda patladı. Tabi gereken yapılacak ama bu işte BURSASPOR kazanmadı. Bizim derdimiz, davamız, heyecanımız BURSASPOR.
  Şimdi tekrar bütün sözleşmeleri inceledim. Gençlerimiz armayı öpüyorlar, canla başla oynuyorlar ama sonuçta bu profesyonel iş. Biz takımımızı doğru yönetelim bunların konuşulmasına hiç gerek kalmasın.
  Ali dışında sözleşmesi kritik durumdaki futbolcularımız: (Sadece genç oyuncular.)
  1. Ataberk Dadakdeniz: Sözleşmesi 2021’de bitiyor. Her an patlayabilir. 1999 doğumlu değeri en az 400 bin euro ve artışta.
  2. İsmail Çokçalış: Sözleşmesi 2022’de bitiyor ama yğkselen yıldız. 2000 doğumlu değeri en az 300 bin euro ve artışta.
  3. İsmail Can Çavuşluk: Sözleşmesi 2021’de bitiyor. 1996 doğumlu. Yedekten takıma giriyor ara sıra oynuyor.
  Diğer genç oyuncularımızın sözleşmesinde sorun yok.
  Ayrıca kadroda devamlı yer bulan Burak Altıparmak, Onur Atasayar’da sözleşmesi bu sezon bitecekler arasındadır.
  Şimdiden uyarıyorum. Başka hata olmasın!..

  13
  5
 5. Ben her zaman milli takıma futbolcu göndermeye karşıyım çünkü 40 yıldır Oraları futbolcu ayartma yeri olduğunu biliyoruz milli takım bahane Milli takımı çalıştırırken Fatih Terim Galatasarayın alt yapısını oradan kurmuştu. Örnek misal

  11
  3
 6. Milli takımların kamp yerleri,devletin kanalı olan trt de yorumculuklar maalesef belli camiaların pazarı,reklam ve probaganda yeri olmuştur.Gerçi bu iş baştan bozuk.TFF yönetimlerinde görev alanların ve kurullarındakileri kimlerden oluşturduklarına bakınca BU ÜLKE FUTBOLU BİTMİŞ,BU ÜLKEDE 3 AS OYUNCU VE DİĞER FİGÜRANALRDAN OLUŞTUĞUNU GÖRÜYORUZ.

  Yetiştikleri kulübe para kazandırarak giden oyuncu kim olursa olsun TEBRİK ETMEK LAZIM.
  ALİ AKMAN PARAYI HER ZAMAN KAZANACAĞINI UNUTMUŞ,AMMA İTİBAR HER ZAMAN ASLA KAZANILMAZ.

  İTİBARINA LEKE SÜRDÜREN BUNU ÖMRÜ BİLLAH YAŞAR.

  8
  3
 7. Durduk yere ilginç bir açıklama ali akmandan sonra kesinlikle vakıfköy irdelenmelidir istanbul topçularinin yigenini cocuklarini hal hatirla kulupten tesisten sokan kişi senmisin yoksa mustafa gönden bu kişide elbet ortaya çıkacak içimizdeki işbirlikçi kim bu kişiler derhal kuluple bagi kesilmelidir ali akmani tesisten iceri sokan yönetici direktör kim ayhan kim ki hal hatirla bursaspora gram faydasi olmamis yigenini kulube sokan kim derhal bulunmali

  3
  3
 8. Bursaspor kulübü baska takimlara futbolcu yetistirme yurdu degildir.
  Bursaspor kulübünde yetisen her futbolcu takimina vefa borcunu ödemelidir. NOKTA.

  2
  3
 9. Ayhan akman milli takim hayali kuruyordu yegeni icin.
  Senol Günes hoca önce futbolcunun ahlagina bakar. Böyle ahlaksizlari milli takimin bahcesinden bile gecirmez.

  2
  3
 10. e.frankfurt ooo Ali akman gelmiş deyip formayı verip ilk 11’e çıkaracak sanki. bakalım nereye kiralık verecek.

  2
  3
 11. mesela sormak lazım: E.frankfurtun bir oyuncusu sözleşmesinin bitmesine 6 ay kala gidip başka bir kulüple görüşüp imza atabilir mi. veya herhangi bir kulüp bermuda şeytan üçgeni gs fb bjk oyuncusunun sözleşmesinin bitmesine 6 ay kala başka kulübe imza atabilir mi. ben çok okudum futbolcunun sözleşmesinin bitmesine yakın teklifler gelince futbolcu sezon sonu görüşelim der. Etik olan ahlahi olan karakteri olan böyle yapmıyor mu. ben mi yanlış biliyorum

  1
  3
 12. Ali Akman Bursa spora para kazandıracak gidiyor.
  Burak Kapacak da sezon sonu sözleşmesi bitiyor oda şuan için Bursa sporla yeni sözleşme imzalamadı
  Bursa spor oldumu şimdi.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu