Hakemlerden canımız yandı!

Baş şu konuşmayı gerçekleştirdi; “ Dejansız oynamak kolay değil. Maça adaptasyon süresi uzun sürdü. Dördüncü periyodun sonuna kadar istediğimiz oyunu sahaya yansıtamadık. İlk defa 33 tane üçlük, 25 tane ikilik atmışız. İçeriden atamadınız mı iç dış şut oranını sağlayamıyorsunuz. Çembere gidemeyince de faul atamadık. Maçın kırılma anlarından en önemlisi de bizim iki sayı öne geçtiğimiz anlarda 3 hücumdan boş döndük. İki tane boş turnike kaçırdık. Burada bir basket atabilseydik dirençleri kırılmıştı. Mola hakları kalmamıştı. Biz saha içinde 40 dakika maçı bırakmayan bir takımız. Saha içinde uzun oyuncumuzun olmaması ilk defa kolumuzu kanadımızı kırdı. Geçen maç 23 tane asist yapmışız. Bugün 14 asist yapmışız. Rakip çok daha az içeriden basket atmıştı. Kendi evinde rakibi 64 civarında tuttuk. İyi de savaştık ama atamayınca da olmuyor. Ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Rakibin ilk 7-8 dakika hariç mücadele ettiler. Bu bir seri. Örnekleri de çok. Biz ilk 40 dakikayı kazandık. Kazanmamız gereken 80 dakika var. Üç tane oynanmamış 40 dakika var. İki tanesini kazanmak istiyoruz. Biz tam kadro olduğumuzda çok daha iyi oynuyoruz. Üzgünüz ama başımız dik. Sporun içerisinde kaybetmekte var. Buradan en ufak şekilde hayal kırıklığı yaşamadan Salı günkü maça konsantre olmalıyız” dedi.

HAKEMLERDEN CANIMIZ YANDI

Maçın hakemlerinin kararlarının sorulması üzerine Baş, “Ben yukarıdan hakem indirilmesini kabul etmiyorum. Play-Off’ta indiği zaman bu lige alışamıyorlar. Maçın kırılma anlarında Hadi’nin stepsi çok açıktı. Onu çalmadılar. Birçok net kararları vermediler. Standart olmasını istiyoruz. Standart Play-Off’ta sağlanmaz.  Geçen maç bunu yaşadık. En önemli sporcumuzun atılmasıyla bu görüldü. Bugün Dejan olsaydı güle oynaya kazanırdık. Ligin MVP’sini attılar. Ben pozisyonu defalarca izledim. Çocuk mecburen provokasyondan kurtulmak için harekette bulunuyor. Maçın gözlemcisi de vurdu diye yazmış.  Çok ayıp etmiş. Öyle birşey yok. Büyük bir provokasyon var. İki maçta da çok çektik. Canımız yandı. 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu