Haddinizi bilin!

Bursa.com Spor Müdürü Tarık Çapçı'nın köşe yazısıdır.

Söz konusu Bursaspor taraftarı olunca hadsiz kişiler yine hadlerini aştılar.

-Öğretmen

-İş adamı

-Ev hanımı

-Gazeteci

-Doktor

-Memur

-Polis

-Güvenlik

-İmam

-Otel çalışanı

-Bankacı

-Sigortacı

-Yönetici

-Esnaf

-İşletmeci

-İşçi

-Emlak Danışmanı

-Çiftçi

-Öğrenci

-Satış ve pazarlamacı

-Turizmci

-Gümrük Müfettişi

-Rehber

-Mütahit

-Subay

-Astsubay

-Borsacı

-Desinatör

-Bilişimci

-Mühendis

-Fotoğrafçı

-Sanatçı

-Modacı

-Menajer

-Antrenör

-Belediye Görevlisi

-Sporcu

-Kuyumcu

-Avukat

-Bürokrat

-Siyasetçi

-Müdür

-Ceo

-Savcı

-Hakim

Bursaspor taraftarını linç etmek için aportta bekleyenler ‘içeriği ve nasıl geliştiğini bilmedikleri ve araştırmadıkları’ münferit bir olay sonrası Bursaspor taraftarını terörist ve serseri ilan etti.

Yaptıkları yayınlar ve yorumlarda genelleme yaparak bütün Bursasporlular işte böyledir algısı oluşturmaya çalıştılar.

Olayları yatıştıran ve engelleyenlerin de yine Bursasporlular olduğunu görmek tabii ki işlerine gelmedi.

Daha da enteresanı Beşiktaş ile Bursaspor taraftarının arasının gerilmesine neden olan 2004’deki Rize-Beşiktaş maçının ‘baş aktörü’ de Bursasporlulara demediğini bırakmadı.

Ki o maç için kendi taraftarı bile “2004’ün hesabını ver Sinan Engin” diye pankart açmıştı.

O yüzden Bursasporlulara o kelamları edenler, önce kendilerine bakacak.

Sözde olayları yorumlayan diğerleri de genelleme yapmayacak.

Tribünlerde yer alan, deplasmanlara giden ve yakından tanıdığım birçok Bursasporlu var.

Toplumda önemli ve saygın insanlar. Hepsi de işinde gücünde.

Ağız birliği ederek “terörist, serseri” yaftalarını Bursaspolulara yakıştıranlar, yazının girişinde yazdığım mesleklere iyi bakın.

“Terörist, serseriler” dediğiniz adamların karşısına çıktığınızda ceket ilikliyorsunuz ceket.

Haddinizi bilin!

11 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. her zaman demişimdir 8taş camiası ve taraftarı adam değildir bu lafımı bazı kendini hümanist zannedenler eleştirir ama gerçek değişmez her buldukları fırsatta şerefsizlik yapmaktan geri kalmazlar

  52
  9
 2. Sana diyecekler ki girmeyin içerde bursasporlular var sorun olmasın.Sende bize bişey olmaz diyerekten mekana gireceksin.S..tirgit başka yer yokmu yemek yiyecek.Kimse kusura bakmasın da haketmisler sopayı.Bir çift lafım da selim abiye.Bire bir hukukunuz olabilir malum şahısla hatta çok seversin sayarsin kimse laf edemez.Ama sen Bursaspor taraftarini temsilen telefonla baglandigin ulusal bir kanalda tüm camiamızın nefret ettiği malum şahsa “abi“ diye hitap edemezsin.

  32
  6
  1. @Pingel yorumuna yanıt olarak

   Aynen katılıyorum bence çok küçük düşürücü bir olay bence artık Teksas trübün liderleri kendilerini sorgulamalı,biz bu adamların bir hareketine bakıyoruz stadta bunlar kalkıp kim ne barışçıl masallar anlatırsa anlatsın camiyanın %99 un nefret ettiği bir camiyayı temsil eden biri kkarşısında küçülemez özellikle o kişi camiyayı önemli konumlarda temsil ediyorsa,Artık daha dik ve trübünleri eski şaşalı yıllarına getirecek liderler lazım bu camiyaya ama her alanda lazım.BU CAMİYANIN EN BÜYÜK EKSİĞİ LİDER EKSİĞİDİR.

 3. Bu olayı kendine konu edinenler,futbolun magazin yüzü olan boş beleş geyik yapan tipler ama bunun da bir sınırı olmalı. Bursaspor taraftarlarını karalama kampanyasına dönüştürdüler işi.

  18
 4. daha fazla tatava yapmayın sivas dönüşü bozyükte dövdü bizim akılsız çocuklar , içerisi bursasporlu dolu girmeyin diye uyarmışlar orası ayrı ama yanlış yapılan , dövülen çıktı telvizyona beyaz futbola bizi ordan kurtaran da bursasporlulardı bursasporlu biri üstüme kapandı onada vurdular dedi bu nasıl bi kin ya sora selim bağlandı televizyona yok terorist demeyin felan filan tamam demesinde dememelide cahillik felan diyor selim bu cahilleri temizle ozaman selim içimizden hiçbi maça almıcan böyle magandaları

  15
  3
 5. dün beşiktaşlı arkadaşım siz şampiyon olmuş camiasınız hala küme düşme muhabbeti yapmak size yakışmaz dedi. düşündüm de adam haklı.bu 2004 işleri her yönden bize tamamen zarar veriyor.

  13
  1
 6. İşte dikkatleri başka tarafa çekmek için yazılmış bir yazı . Ne olacak bu takımın hali ? Cimnastik şuan önceliğimiz değil .

  Ali Ay nasıl istifa ettirilir ? Samet Aybaba nın kapasitesi yeterli mi değil mi ? Futbolcular oynayamıyor mu , kasten oynamıyorlar mı?
  Düşme hattından nasıl kurtuluruz ? Nasıl takım gibi takım olabiliriz ? Camia nasıl kenetlenir ?

  Bunlar konuşulmalı .

  13
  2
 7. Büyük ihtimalle o 2004 ün hesabını ver yada huzur ver diyen taraftarda Beşiktaş taraftarı olan Bursalılardır.

 8. 20 liraya vatanını satan takımın taraftar grubunun büyük Bursaspor taraftarına texas a laf cüretini bu İstanbul basınından buluyor.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu