Haddinizi bilin!

Bursa.com Spor Koordinatörü Tarık Çapçı’nın köşe yazısıdır.

Bursaspor Özer Hurmacı idaresindeki ikinci maçından da üç puanla ayrılmayı başardı.

Önce maç öncesinden ve tribün atmosferinden başlayalım.

Şunu en baştan söyleyemek istiyorum. Eleştiri ve tepkilerimi tüm İnegöllüler üzerlerine alınmasınlar.

Ama gerek Bursa’daki gerekse İnegöl’deki maçta Bursa şehrine ve insanına küfür eden o güruh üzerlerine alınabilir.

Stad’tan önce Bursa’daki duruma değinmek istiyorum.

TRİBÜN LİDERLERİ NEDEN TOPLANIYOR?

Bursa Spor Şube’nin Bursaspor tribün liderlerine yönelik uygulamasının kabul edilmez olduğunu vurgulayarak başlamak isityorum. 

Yine başka hiçbir şehride olmayan yaptırımlar, baskılar Bursaporlulara yapılıyor. Bursaspor’un bazı tribün liderlerinin İnegöl maçına gitmemeleri için evlerinden alınmaları ve yine evlerinin önüne nöbetçi polis ekibi dikilmesi falan hiçbir dayanağı ve eminim ki kanuna uygunluğu da olmayan şeyler. 

Bursaspor Tribünleri bunları hak edecek bir şey yapmadı. 

Bu uygulamaya acilen son verilmesi gerekiyor. 

Buna karşın İnegöl tribünlerinde yer alan Bursa kompleksli, ezik, hadsiz bir güruh stat dışında tek yakaladıkları bir Bursasporluyu darp ettiler. Maç öncesi ve esnasında da Bursa’ya etmedik küfür bırakmadılar.

Onlar neden bu şekilde serbestçe hareket edebiliyorlar?

Bursa Tribününü ablukaya alan yetkililer bunun cevabını verebilirler mi acaba?

HADDİNİZİ BİLİN !

Tribünde Bursa’ya o küfürleri eden guruha da kısaca değinerek maça geçmek istiyorum.

Bağlı bulunduğunuz Bursa şehri ile ne gibi bir derdiniz bilmiyoruz. Derdiniz olabilecek bir şey de yok aslında da, senelerdir orada böyle küçük bir azınlık olduğunu biliyoruz.

Kendilerince uydurdukları bir Bursa Düşmanlığından beslenme çabasındalar.

Tribündeki küfürbazlar…

Bursasporlular sizi muhatap almıyor. Olmaz ya, almış olsalar siz daha cok üzülürsünüz.

O yüzden bu saçmalığa bi son verin !

Kendinizi ezik hissetiğiniz hiçbir şeyin sorumlusu Bursa değildir. 

Haddinizi bilin, boyununuz aşacak kelamlardan uzak durun. İlla ki bir düşman istyorsanız da kendinize denk bir rakip bulun. 

İnegöl’ü falan falan etmiyorsunuz bunu da o kafalarınıza sokun ! 

BURSASPOR MÜCADELESİNİN KARŞILIĞINI ALDI

Evet maça geçelim.

Bursaspor Özer Hurmacı ile 2 de 2 yaptı.

Yeşil beyazlı oyuncular yine önemli silahlarından yoksun halde sahada olmalarına rağmen gereken mücadeleyi verip 3 puanı aldılar.

Bursaspor maç boyu  iyi mücadele ettiği kadar akıllıca oynadı. Topu daha çok rakibe verdi. Ama sürekli alan daralttılar, ev sahibi ekibin pas bağlantılarını kestiler. Savumada boşluk bırakmadılar. Hasan ve Kubilay yönetimindeki orta saha ve  defansta özellikle Furkan Emre’nin yükselen form grafiği ile rakibe doğru dürüst pozisyon bile vermediler.  

Mümkün olduğu kadar az gol yemeyi düstur edindiğini ifade eden Özer Hurmacı’nın bu planı bu maçta da iyi işledi. 

Bursaspor adeta 6 puanlık bir maçı kazandı. Ki bu tip maçları pek kazanamaz yeşil beyazlılar. Bu da çok önemliydi.

Özetle Timsahlar hem sahadaki rakibe hem de tribündeki hadsizlere acımadı ve sahadan 3 puanla ayrıldı.

Bu şekilde mücadele edildiğinde maçların kazanıldığını biz biliyorduk, futbolcular kendileri de bir kez daha görmüş oldular. 

Bu durumda her maç aynı şekilde savaşmaya devam. 

23 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @rasimc82 yorumuna yanıt olarak

   Sevgili Bursasporlular evet maça gelenlerin hepsinin İnegöl ü temsil ermez İnegöl tirbün grubunun da çok belli ki ikinci takımları İstanbul ekseninde olduğu için Bursaspor tepkileri oluşmuş ayrıca 10 kişi sıkıstırmış bir genci dövme modunda nedir bu hınç Ramazan mübarek gün ağzında sigara ile kudurmuş gibi vuruyor bunu yapanların insanlıkla ilişkileri yok

   11
   1
  2. @rasimc82 yorumuna yanıt olarak

   Karacabey onların dengi değil.Bence Yıldırım belediyesporu örnek alsınlar.Hem seneye aynı ligde oynayacakları icin 3.lig tecrübelerini daha iyi aktarırlar diye düşünüyorum.

   22
   1
 1. İnegöl,de binlerce Bursasporlu var. Bende doğma büyüme İnegöllüyüm ve çok şükür Bursasporluyum.Fakat İnegölspor tirübünlerinden bir grup fanatik eziktaşlı ve bu isimler tirübün önde gelen isimleri maalesef.

  53
  2
 2. 5 yıl önce bursadan 3 kişi kalkıp inegöle gitmiştik o yıllarda inegölün ptt ye çikma ihtimali vardi önemli bir maçtı bizde inegöle hiç alakamiz olmamasına rağmen bursanin takımı gidip destek olalım dedik ve maça geldik üzerimizde bursaspor forması vardi sağımız solumuz homurdanmaya başladı bizde ne oluyor bunlara dedik maç basla bir tane bursa lafı çıkmadı ağızlarından baktık bize laflar atılmaya başlandı yazıklar olsun deyip macı bırakıp çıkıp bursaya döndük o gün anladimki inegöl bursanin takımı değilmiş yazıklar olsun.

  18
  1
 3. bir yenişehirli olarak inegöldeki zavalli acilasi durumu çözemedim beşiktaş bursa olaylari olduğu zaman beşiktaş diye bağiracakkadar aşşağilik mesnetsiz bir zihniyet nasil olur bilmiyorum ben inegöl taraftarini ayirmiyorum tirübün bütün stat beşiktaş tezahurati yapip birsaspora küfretti ozaman kimse isliklamadi hemde inegöl beşiktaş kupa maçiydi amedsporada güzellemeler çektiler aşşağilik inegölspor ve taraftari

  18
  1
 4. Ya arkadaş biz bu hafta sonunda kiminle maç yaptık inegöl sporla anamıza avradımıza söven bu beşiktaş artıklarını aklamaya çalışmayın yıllardan beridir bu ilçede bir bursa düşmanlığı vardır bunu kabül edin bunlar askerlik yaparken bile bursalıyız demez inegöllüyüz der bu adamları aklamak için neden bu kadar uğraşıyorsunuz yapılanlar ve görüntüler ortada

  13
  1
 5. İnegöl yerlisiyim bursaliyim fanatik bursa spor taraftarıyım edilen küfürler tüm inegöl maal edilmemeli

  12
  3
 6. Benim gözümde artik inegöl ün amedden farki yoktur . Zaten gidecekleri amed deplasmanindan korkmus olacaklar ki yalakalik icin bize kufur edip durdular . İnsallah bir alt lige oradan da bal ligine düşerler . İlce takimimiz diye yillarca her macini takip edip yenmesi icin dua ettigimiz inegol artik bedduamizdir

  11
  1
 7. Kardeşim bakın inegöl de kaç tane gerçek inegöllü kalmış. Çoğu dışarıdan çalışmaya gelen doğu güneydoğu kesiminden gelenler. Suç oranının yüksek olması da onun için. Bu küfür edenlerin Bursa veya inegöllü olmadığına eminim.

  9
  2
 8. Şu trübün liderleri diye bahsettiğiniz kişilere bir sözüm var boynunuza tasma taktırdınız zamanında ilk zamanlar iyiydi ekmek elden su gölden ama deniz bitti artık sen tasmanı başkasının eline verirsen seni istediği yere çeker götürür bunları zamanında düşünecektiniz bir paket makarnaya bir paket çaya armanızı sattınız çıkarlarlarınız çatışınçada işte adamın tasmasından tutup doğru hak ettiği yere götürürler zamanında yediğiniz hurmalar bir gün bir yerinizi tırmalar bu sitedede bunlara trübün lideri deyip durmayın türk gençinin bir tek lideri var oda GAZİ MUSTAFA KEMAL onun izinde yürüyen bir türk genci asla boynuna tasma taktırmaz böyle salya sümüklü insanlarında peşinden gitmez trübün lideriymiş pöhhh çizmelerimin bekçileri

  9
  1
 9. Bursa İnegöle başka şehirlerden göç etmiş insanlar ilçeyi şehirden ayırmak için çabalıyorlar.. Çoğu Bursa İnegöllü değil.. Ben Orhangaziliyim aslolan BURSADIR BURSASPORDUR… Gerçek İnegöllülerinde Bursasporlu olduğunu biliyoruz.. İnegölü il yapsalar aynı kimliksiz şehirsiz güruh 1 sene sonra İnegöl BJK FB GS yensin İnegölede küfederler… Bunlar kendi memleketinin gurur duyacakları takımı olmayan ezikler…. Ekmek yedikleri şehrin örf adet saygısı olmayan zavallılar… BJK AMED sıkıntılı hallerini İNEGÖL FORMASI altına saklanarak BURSAYA olan kinlerini akıtan zavallılar !!

  8
  2
 10. Toplasan bir avuç zibidi uğraşmaya değmez. 400 bine yakın nüfusu olan bir kenttir İnegöl. Koskoca ilçeyi bir avuç zibidi yüzünden ayrıştırmak doğru olmaz. İnegöl’de bundan çok daha fazla Bursaspor taraftarı var. Ben doğma büyüme İnegöllüyüm ve Bursaspor taraftarıyım küçük bir grup yüzünden memleketimize tavır alacak değiliz. Asıl konuşulması gereken Bursa futbolunun buralarda olması. Şampiyon takım ilçesiyle rekabet ediyor yazık biran önce birlik olup şehrimizin takımını bu durumdan kurtarmalıyız. Bursaspor’a en büyük desteği veren ilçesi İnegöl’dür bundan sonra da bu böyle devam edecektir.

  5
  8
 11. İnegöl lüyum bursa spor taraftarıyım yapılan küfürler İnegöllu olanlar değil İnegöl lüysem nereliyim bursaliyim tirubundeydim İnegöllu olmayan bile bursa spora sövmek için maça gelmiş İnegöl diger içsaha maçlarında hiç biri gelmez İnegöl başka takımlarla maçı oldugunda çok kişi bursa spor formasıyla atkısıyla maça geliyo İnegöl bursa dır

  5
  5
 12. İnegöl ne hikmetse bursa bursaspor düşmanı bunuda siyasilerin politikaları bu hale getirdi inegöl halkı bursaya bağlı kalmak istemiyor şehir olmak istiyor yani bursayı içine sindiremiiyor

  4
  1
 13. İnegöl lüyum bursa spor taraftarıyım bazı yorumlar saçma yazılmış İnegöl lü olan bursalidir zaten insan kendi toprağına sovermi bursa sporun düşmanı çok sadece sövmek için İnegöl olmayipta gelenler vardı maça

  4
  2
 14. Bu düşmanlık niye ve hangi zihniyet buna böyle yol veriyor yıllarca futbol oynadım ve geldim gittim böyle birseyle nadir karşılandım inegolun şu düştüğü duruma bakın arkadaşlar marka şehir diyoruz hep geri gidiyor ya iki tane capacul koca camiayi yerin dibine sokuyor bunlarin kafasını koparcan destekli köstek siz karar verin

  1
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu