Gyan’a para saçan kim?

 Kulüp başkanı Erol Bedir transferin mali detaylarına açıklık getirdi.

 

Erol Bedir’den Asamoah Gyan transferi açıklamaları

Kayserispor, 1 aydır transferi için yoğun uğraş verdiği yıldız golcüye kavuştu. Ganalı Asamoah Gyan ile 2+1 yıllık sözleşme imzalayan sarı-kırmızılı takım’da Başkan Erol Bedir, Futbol Arena’ya futbolcunun maliyetini açıkladı. 

“DOMATESİ TARLADAN ALDIK”

Kayserispor Başkanı Erol Bedir Asamoah Gyan’ın maliyeti konusunda şu açıklamaları yaptı:

”Kim ne teklif verdi bilmiyorum ama bizim paramız kıymetli. Biz domatesi bakkaldan veya marketten değil direkt olarak tarladan aldık. Asamoah Gyan’ın bizden alacağı yıllık garanti ücreti 700 bin euro olacak. Performansa dayalı olarak da ücret artacak. Şunu söylebilirim ki, Asamoah Gyan, 34 maçın tamamında görev alsa dahi ücreti 1.5 milyon euro’yu bulmuyor.” 

Bursaspor, Asamoh Gyan’ı transfer etmek istedi mi?

Uzun bir müddet Asamoh Gyan’ın renklerine bağlamak için uğraş veren Bursaspor ise Asamaoh Gyan’a yıllık garanti ücret olarak 1.6 milyon euro teklif etmiş ancak taraflar anlaşma sağlayamamıştı. Kayserispor ise Bursaspor’un teklif ettiği yıllık ücretin yarı fiyatından daha düşük rakama oyunucuyu renklerine bağlamayı başardı. 

Bursaspor’un Asamoah Gyan için menajer Özkan Doğan’a gönderdiği davet mektubu:

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu