Güzeldağ ve Özgörüş’ten açıklama

Bursaspor Kulübü’nde iki yönetim kurulu üyesi istifa etti. Başkan Recep Bölükbaşı ile ters düşen yönetim kurulu üyesi Recep Güzeldağ ile Abdulkadir Özgörüş, görevlerini bıraktı. Özlüce Tesisleri’ne gelen ikili başkan Recep Bölükbaşı ile toplantı yaptı. Toplantı sonunda istifalarını başkana sunduklarını söyleyen Recep Güzeldağ, “Biz Bursasporluyuz. Bizi tanıyanlar bilir. Ben tribünden geldim yine tribüne giderim. Eğer ben Bursasporluysam kulübümü sonuna kadar savunmak zorundayım. Bir sıkıntı yok sadece görüş ayrılığı var. 15 günde görev dağılımı olmamasını Türkiye tarihinde ben görmedim, duymadım” ifadelerini kullandı.

 

BİZ KOYUN DEĞİLİZ

Güzeldağ şöyle devam etti: “Ben nankör bir insan değilim. İlk konuşmamda da aynısını söyledim. Biz bu tesislere menajer sokmayacağız. Menajerin olduğu yerde biz yokuz. Bunu herkes böyle bilsin. Başta başkanım olmak üzere kimseyle sıkıntımız yok. Biz Bursaspor’un hizmetkarıyız. Benim reklamla işim yok. Hiçbir zaman ‘ben’ demedim. Kimse bizi yanlış anlamasın, yarı yolda bıraktılar demesin. Biz değil servetimizi hayatımızı Bursaspor’a verecek insanlarız. 15 gündür bir adım ileriye gidemediğimiz sözümüzün geçmediği yerde durmak istemedik.” Güzeldağ’ın aynı zamanda yeğeni olan Abdulkadir Özgörüş ise, “Bizim amacımız mevki, makam değil. Kusura bakmayın biz koyun olamayız. Sadece sisteme ve bu gidişata uygun insanlar değiliz. Bu yüzden istifa ettik” dedi.

 

İstifaları kabul ediyorum

Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı, yönetim kurulu üyeleri Recep Güzeldağ ve Abdülkadir Özgörüş’ün istifa kararlarını değerlendirdi. Her iki yönetim kurulu üyesinin de istifasını kabul ettiklerini belirten Bölükbaşı, “Gereken yapılacaktır. İstifalar kabul edildi. Konuyla ilgili birkaç gün içinde gerekli açıklamayı yapacağım. Bu dakikadan sonra yedek yönetim kurulu üyelerimiz Kemal Kirevetözen, Mehmet Küçükyalçın’ı asil üyeliğe dahil edeceğiz” dedi.

 

Bursa Hakimiyet / Barış Yalım

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu