Gurur duyuyorum

Bursaspor Kulübü'nün göğsünü kabartan İsmail Çokçalış, Bursa Hakimiyet aracılığıyla dünyaya seslendi:

6-28 Ekim 2017 tarihleri arasında Hindistan‘da düzenlenecek 2017 FIFA U17 Dünya Kupası Finalleri‘nde mücadele edecek U17 Milli Takımı‘nın aday kadrosuna çağırılan Bursasporlu futbolcu İsmail Çokçalış, Bursa Hakimiyet‘e özel açıklamalarda bulundu. Çok heyecanlı olduğu gözlenen İsmail, böyle bir gururu kulübüne yaşattığı için ayrıca mutlu olduğunu söyledi. Bursaspor Futbol Okulu‘ndan itibaren sadece Yeşil Beyazlı formayı terleten 17 yaşındaki futbolcu, “Bu kulüpte oynamak benim için bir onurdur. Çünkü şehrimin takımında oynuyorum ve bu gerçekten muhteşem” dedi.

HEPSİNE TEŞEKKÜRLER

Dünya Kupası‘na katılacağı için çok heyecanlı olduğunun altını çizen İsmail Çokçalış, şunları söyledi: “Şu an çok heyecanlıyım. Bana bunu layık gören bütün milli takım hocalarıma teşekkür ediyorum. Sahaya çıktıktan sonra, heyecanımı yenip en iyi şekilde performans göstereceğime, maçın sonuna kadar formamı terleteceğime inanıyorum. İnşallah bu emeklerin karşılığını vereceğim. Geçen sene Harun hoca (Şen) ile çalışıyorduk. Çok desteği oldu bana. Futbola sağ açık başlamıştım. Sağ bek’e Ali hoca (Aköz) sayesinde başladım. Her adımımın çok güzel olduğunu düşünüyorum.

En büyük hedefim Bursaspor A takımı

Kendi özelliklerinden bahseden 2000 doğumlu yetenek, “Maç sırasında çok sinirli olduğum anlar oluyor. Çok hırslı oynuyorum. Bazen sinirlerime hakim olamıyorum ama yavaş yavaş bunları da yeneceğim” dedi. En büyük hedefinin A takım olduğunu da dile getiren İsmail, “Bursaspor’un A takımında forma giyebilmek için çalışıyorum. Öncelikli hedefim bu. İlerleyen zamanlarda, çok çalışıp, gelişim gösterip, iyi performanslar ortaya koyarak A takımda şans bulmayı hedefliyorum” ifadelerini kullandı.

Ailem çok sevindi

Dünya Kupası kadrosunda yer aldığını duyar duymaz ailesi ile paylaşan İsmail Çokçalış, “Ailem bu habere çok sevindi. En büyük destekçim onlar. Babam da çok eskiden top oynamış. Bu işin içinden geldiği için bana ayrı destek oluyor” dedi.

“İsterim ki sadece ben değil…”

Bursaspor’un altyapısında çok yetenekli arkadaşlarının olduğunu belirten İsmail Çokçalış, “Takım arkadaşlarımdan çok tebrik mesajı aldım. Ben isterim ki sadece ben değil, Bursaspor altyapısından daha çok oyuncu bu tür büyük organizasyonlara gitsin. Bursaspor’dan ne kadar çok futbolcu arkadaşım giderse ben de en az benim kadar sevinirim. Altyapımız bu kapasiteye de sahip. İnşallah bunlar da gerçekleşecek” şeklinde konuştu.

Kaynak
Bursa Hakimiyet

6 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. Sağ bek aramamiza gerek yok seneye 18 yaşına ve kupa maçlarında barışın yokluğunda oynayarak takima adapte edilir ne kadar erken başlasak o kadar iyi

    29
  2. İnşallah kardeşim daha çok çocuklar bu topraklardan milli takıma gider ,aslında gitmeyi de hakediyor ama diğer bazı takımların olduğu gibi torpil ve boyalı basınımız olmadığı için gidemiyor, sen bileğinin hakkınla bu davayı kazanmışsın ,ALLAH yolunu açık etsin.

    10
  3. Yönetim dikkatli ol. Sağlam kontrat, beslenmesi, fiziki ve zihinsel eğitimi ile profesyoneller ilgilenmeli. Eldeki çocukları iyi değerlendirmeliyiz.

    10

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu