Güneş’ten Vatan haini açıklaması

Özlüce Tesisleri'nde basın toplantısı düzenleyen Şenol Güneş, sözlerine, "Lig yarışı devam ediyor" diyerek başladı. Ligdeki duruma bakıldığında puan ortalamasının maç başına düşük olduğunu belirten Şenol Güneş, şöyle devam etti: "Ligde büyük kopma yok. Her takımın yukarı aşağıya çıkacağı lig görüyoruz. Fenerbahçe maçında kazanmak için arzuluyduk. Güvenli ve istekli oynadık. Oyun disiplini sahaya yansıtmaya çalıştık. Kaybetseydik 9'uncu durumda olacaktık. Yenseydik 4'üncü olacaktık. Alttan kopmayı ve yukarıya yanaşmayı sağlayamadık. Verilen görevleri yapmaya çalışan oyuncu kadromuz var. İzleyenlere de en azından takdir etme bakımından oyun anlayışımızı iyi sunuyoruz. Şikayet anlayışımız hiç olmadı."

"İLK 5'TEYİZ"

Takımının son durumuyla ilgili bilgi de veren Şenol Güneş, 15 puanlarının olduğunu, ilk 5 içinde buluduklarını anlatırken de şunları söyledi: "Maçtan sonra ciddi boyutta sakatlığımız yok. Maçtan önce hafif sakatlıklar vardı. Ethem, Yasin, Traore bu hafta da olmayabilir. Onun dışında diğer oyuncuların yorgunlukları var. Bugün hafif idman yaptık. Yarın da tek idman yapıp İstanbul'a gideceğiz." 

"ÖĞRENMEK İSTEMEM İNŞALLAH SUÇ UNSURU OLMAZ"

Takımın pazartesi ve cuma günü ardı ardına maç oynayacağını hatırlatan Şenol Güneş, fikstür konusunda da şöyle dedi: "Neden Pazartesi bizi oynatıp cuma oynattılar da rakibi farklı oynattılar, sadece bunu öğrenmek istiyorum. İnşallah suç unsuru olmaz. Kupa maçında da aynı durum sözkonusu. Neden cuma oynayıp salı çarşambaya koymadılar. Ya da cezalı oyuncunun cezası neden ötelenir. Bizim başımıza gelmedi ama rakip takımda oluyor. Biz de öğrenirsek ona göre uygularız. Özellikle öğrenmek istiyorum."  "MORALLİ VE GÜÇLÜ BİR TAKIMIZ" Moralli ve güçlü bir takım olduklarını ifade eden Şenol Güneş, kendisine Fenerbahçe maçındaki bir pozisyonda Volkan ile Harun'un birbirleriyle tartıştığı söylenince görüntüyü izlediğini açıklarken şunları söyledi: "Görüntüde gördüm ve konuştum. Sonra hallettiler ama hiç olmaması gerekiyor. Kendi oyuncumu da eleştirmiş olayım. Sinirler gergin olunca konuşmalar yanlış anlaşılabiliyor. Ne olursa olsun sahada tartışmanın doğru olmadığını söylüyorum. Daha dikkatli olmalıyız. Bu da bizim maç içerisinde eksiğimiz. Bunlar düzeltilecektir. Yansıması devam etmedi. Konuşup halettiler. Bunu da paylaşmak durumunda kaldım."

"HİÇBİR OYUNCUMUZ VATAN HAİNİ DEĞİLDİR"

Taraftarın Fenerbahçe maçında desteğinin çok iyi olduğunu, ancak kaleci Volkan Demirel'e söylenen 'Vatan haini' tezahüratının hoş olmadığını dile getiren Şenol Güneş, bu konuda şöyle dedi: "Taraftarımız çok iyiydi. Olumsuz olarak, vatan haini, dendi. Hiçbir oyuncumuz vatan haini değildir. Bizim taraftarımız tezahüratlarıyla bize destek olmalı. Çirkin tezahüratta bulunmalarını istemiyoruz. Ayrıca da, bu tip eleştiriler ve cezalar Türkiye'de sadece bize değil herkese olmalı. Biraz bizim üzerimizden işlev yürüyor." 

"İYİ BİR OZAN BİZİM İÇİN GÜÇTÜR"

Ozan İpek'le ilgili yöneltilen soruyu yanıtlayan Şenol Güneş, şu cevabı verdi: "Ozan İpek, şu an daha iyi durumda. Fizik olarak ve maç performansı olarak Ozan, bir iki aydır çok mesafe aldı. İyi çalışıyor ama hala ihtiyacı var. Asıl sıkıntı şu, iki ayak arasında kuvvet farkı var. Özel de çalışıyor. Hem genel performansı hem de sakatlanma riskini azaltıyor. Çünkü ciddi sakatlıklar geçirdi. Maçta verimliydi. Bekir de o da çok iyiydi. İkisi de iyi katkı yaptı ve oyun kontrolümüze geçti. Diğer oyuncuların düşüşü oldu ve onların katkısı büyük oldu. Ozan'ı verimli buldum ama daha iyi olabilecek. Oyun görüşü ve becerileri bize katkı yapacak bir oyuncu. İyi bir Ozan bizim için güçtür."

AYDIN KARABULUT KONUSU

Aydın Karabulut'un affedilme konusunada değinen Şenol Güneş, oyuncularının hepsinin değerli olduğunu anlatırken de şu görüşleri savundu: "Zenginlik iyi bir şey ama iyi kullanırsak. Herkesin iyi olmasını arzuluyoruz. Kenarda bekleyen takımda direkt oynamaya aday oyuncular da var. Oyuncuların şahsıma yaptığı hareketi hoş görebilirsiniz ama kulüp adına olduğu zaman, düzen açısından olumsuzluğu olduğu zaman ve takıma zarar veriyorsa farklı durum vardır. Yönetim, hoca, oyuncu herkesin yeri var. Ben ona yön veren, çalıştıran, geliştiren biriyim. Aydın'ın burada olmama sebebi ben değilim. Duyguları, düşünceleri, davranışlarını bilmeden yorum yapamam. Şu an öyle bir gündemimiz yok. Biz onu oynatmaya çalıştık oynamak istemiyor, izlenimini aldık. Sahadaki oyuncularla ilgileniyorum."

 

"KİME YAPARSA YAPSIN ATILMALI"

Caner'in oyundan alınırken yaptığı hareketi de değerlendiren Şenol Güneş, şu görüşleri savundu: "Bir oyuncunun fair play dışı hareketi kime yaparsa dışarı atılmalı. Başka hakem olsa Caner'i atabilirdi. Hakem Caner'in tepkisini kendi hocasına yaptığını söyleniyor. Peki seyirciye yapsaydı, bayrağa vursaydı, o zaman ne olacaktı? Ofsayt olmayan her pozisyon gol mü olacak? Bunlar tartışılıyor. Bunları bizim konuşacak zamanımız yok. Pazartesi günü zor maç oynadık şimdi dinlenmeden diğer maça hazırlanıyoruz. Tüm antrenman programlarımızı buna göre ayarlıyoruz. Biz Avrupa'da oynayan takımlarla genelde pazartesi günü oynadık. Bir şey biliyorsanız açıklayın ben bunun cevabını bilmiyorum." 

 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu