Güneş’ten galibiyet açıklaması..

Bursaspor Teknik Direktörü Güneş, 2-1 kazanılan Gençlerbirliği maçının ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu. Maçtan önce Gençlerbirliği'nin ilk deplasmanından 1 puanla döndüğünü belirten Güneş, "Biz kendi sahamızda kaybetmiştik. Dolayısıyla kazanmaya ihtiyacı olan takım olarak biz daha fazla görünüyorduk. Takım kalitesi, oyuncu kalitesinin sahaya yansıması gerekiyordu. Başlangıçta bunu iyi yansıttık. Son 10 dakikadan sonra rakibin baskılı, sert oyunu bizim orta sahayı, oyun hakimiyetini etkiledi. İkinci yarı bu konuda başarılı olunca topu da yere indirince tamamen oyunun hakimiydik, daha da goller atabilirdik. Farklı bitebilecek bir maçı 2-1 bitirebildik. Kazanma arzusuyla oynayan oyuncularımı tebrik ediyorum. İstediler başardılar ama böyle maçta zor galibiyet olmamalıydı. Son 15 dakika rakibin toplarında defansımız iyiydi ama dönen topları alamadık. Bir de rakibe oyunu bıraktık, hatamız buydu. Daha iyi bir Bursaspor olacağını düşünüyorum" ifadelerini kullandı. "Bugün itibariyle geçen seneden kaynaklanan bir güvensizliği zaman zaman saha içerisinde görüyoruz" diye konuşan Güneş, "İyi oyuncularımız var, iyi takımımız var ama daha iyi oynayacak bir takımız. Son birkaç dakika sonra rakibin baskılı, sert oyunu bizim orta sahadaki oyun hakimiyetini engelledi. İkinci yarıda topu yere indirdiğimiz için başarılı olduk" dedi. Daha sonra gazetecilerin sorularını cevaplayan Güneş, Ozan İpek'in sakatlığıyla ilgili, "Burnunda bir sakatlığı var. Tampondan sonra yine kanama oldu. Kırık olup olmadığını bilmiyoruz. Onu ancak muayeneden sonra görürüz ama ciddi bir sakatlığı var" açıklamasını yaptı. Karşılaşmanın hakemi Yunus Yıldırım'a ilişkin bir soru üzerine Güneş, "Hakeme hiç girmeyeceğim. Hiç olmayan yerde Fernandao kart gördü. Bunlar sezon başında hakemlerin hazır olmadığını gösteriyor" dedi.

 

"5 MAÇ SONRA TAKIMIN NE OLACAĞINI GÖRECEĞİZ" "İlk 2 golü atarak ilk galibiyeti aldınız neler düşünüyorsunuz" sorusuna ise Güneş, "Daha üçüncü golü atmadık, atacağız. Onlara ben hep karşıyım. Galibiyet, gol atmak bunların stresini yaşayan bir takımız. İyi bir Bursaspor, çok koşan, iyi oynayan ama bunlar çok konuşulunca bu takım, sonuç olarak düşündüğü oyunu tam sahaya yansıtamadığı veya istediği oyunu oynayamadığı için bir olumsuzluk geçiriyor. Oradan çıkan bir takım olarak bunları yaşıyor. Bugün de maçı ona bağlıyorum, zaman zaman iyi zaman zaman tercih hataları o kadar fazla ki sabırla oynamayla telaşla oynamayı karıştırıyoruz. İnşallah bu baskı biter daha rahat oynarız. İlk 5 maç zor demiştik, biri de buydu. Şimdi Beşiktaş maçı böyle olacak. 5 maç sonra takımın ne olacağını göreceğiz. Çünkü oyuncuların tamamını göremedik. Ama golün atılması, maçın kazanılması bu tip baskıları geride bırakır" ifadelerini kullandı. Güneş, maçta Holmen'in yerine Ozan İpek'in alınması ve Ozan Tufan'ın orta sahaya çekilmesine yönelik soru üzerine ise, "Öncelikle Ozan İpek'le oynayabilirdi. Volkan'la başladık. Ama Ozan Tufan'ı Tosic'in önünde tutabilmek ve orta sahada oynatabilmek için kullandık. Orada bir hata yoktu" dedi.

 

"HERKES KENDİ İŞİNİ YAPARSA TÜRK FUTBOLU DÜZELİR" "Türk futbolunda heyecan kaybı var. Sizin yorumunuz nedir?" şeklindeki soruya ise Güneş, "Konuyla ilgili genel fikirlerimi söyledim ama bugün kendimle ilgili şunu söyleyebilirim. Saha çıkmadan oyuncularıma şunu söyledim; kendi oyununuzu futbolunuzu oynamıyorsanız bu işi yapmayın. Ben de kendi işimi yapacağım, oyuncu kendi işini yapacak. Oynadığımız futbol maç bittiğinde sizi tatmin ettiyse beni de tatmin eder. O farklı bir konu. Herkes kendi işini iyi yaparsa Türk futbolu düzelir aksi halde herkes suçu farklı yerde ararsa kısır döngü olur" karşılığını verdi.

 

Bursada Bugün

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu