Güneş:Kazanan taraf olmak istiyoruz..

Güneş, "Sadece kazanmak istiyoruz. Kazanmak önceliğimiz olacaktır. Taraftarımızın desteği, oyuncularımızın kazanma hırsı ile bütünleşince ne değer ortaya koyacağımızı göreceğiz." dedi.

GÜZEL BİR MAÇ OLACAK

Şenol Hoca, ligin üçüncü haftasında olduklarını ve üç puanda bulunduklarını belirtti. Güneş, şunları söyledi: "Beşiktaş sezona iyi başladı. Avrupa kupalarında ve lig maçlarında hem oyun olarak hem skor olarak iyi görünmesine rağmen iyi sonuçlar alamadı. Ama oyun olarak rakibe karşı üstünlük sağlayan bir takım. İyi bir takım, biz de iyi bir takımız. Takımımız Galatasaray yenilgisi ile başladı, Gençlerbirliği galibiyetini aldık. Ozan antrenmana katıldı, Ferhat katılıyor. Ozan ayrı koşu yaptı. Genel olarak takımın havası, morali iyi görünüyor. Oyun olarak da başlangıca göre daha iyi durumdayız ama gideceğimiz daha çok mesafe var. Savunma ve hücumda mesafe aldık ama zaman zaman beklenmeyen hatalarımız oluyor. Bunları en aza indirebilirsek futbol zenginliğimizin artacağını düşünüyorum. Yetenekli oyuncularımız var. Hem bizde hem de Beşiktaş'ta yetenekli genç oyuncular var. Güzel bir maç olmasını bekliyorum."

BÜYÜKLÜĞÜMÜZE YAKIŞIR HAREKET ETMELİYİZ

Şehir olarak, büyük bir camia olduğunu biliyorum. Artık büyük bir camiaya yakışan futbol görünümünü vermek istiyoruz. Ama bütün bunların içinde sadece kazanmak istiyoruz. Kazanmak önceliğimiz olacaktır. Taraftarımızın desteği, oyuncularımızın kazanma hırsı ile bütünleşince ne değer ortaya koyacağımızı göreceğiz. Taraftarlarımız sabırla destek olmalılar. Onların coşkusu sahada oyuncularımızın performansını bir basamak daha yukarı çıkarmalı. İlk müsabakamızda seyircimiz cezalıydı. Tribünlerde bir boşluk vardı. Ama taraftarını arkasına alan Bursaspor'un ne kadar güzel sonuçlar aldığını çok iyi biliyorum. Maç günü bu güzellikler içinde mutlu bir Bursaspor arzuluyorum. Kaybeden olmak istemiyoruz. Kazanmak istiyoruz, mutluluğumuzu kazanmak istiyoruz. Ligde puan kaybetmeyen takım yok. Kendi sahamızda kazandığımızda ligde yukarılara çıkacağımızı biliyoruz.

OZAN İPEK HIRSLA ÇALIŞIYOR

Bir medya mensubunun Ozan İpek’in sakatlığını sorması üzerine Güneş, “Sakatlığı kendisini daha da hırslandırdı, çalışıyor. Operasyon geçirdikten hemen sonra çalışmalara kendisi katılmak istedi. Bu bizi mutlu etti. Dün takımdan ayrı çalıştı. Antrenman eksikliği var. Bu maçta düşünmem ama sonrası için düşünürüm. Artık sadece futbol oynamayı düşünen bir Ozan var. Bu bize de katkı sağlayacaktır, ona da başarı getirecektir.

 

“GEÇMİŞİN HESABINI GÖRMEK YERİNE BUGÜNÜ DÜŞÜNMELİYİZ” Taraftarlar arasındaki husumetle ilgili de yorumda bulunan Güneş şöyle konuştu: “Geçmişi açmak istemiyorum ama bu hadiselere takılıp kalmak doğru değil. Hatalar, sıkıntılar olmuştur. Başarı, başarısızlıklarımız, doğrular, yanlışlar, borç ödemek düşüncesi yerine bugünü yaşayıp yarınları planlamak zorundayız. Ama bugün Beşiktaş camiasıyla yarışıyoruz. Hem Beşiktaş camiasında hem bizde insanlar değişebiliyor. Geçmişin hesabını görmek yerine, bugün ne yapabileceğimizi düşünmeliyiz. Yarış yaparak daha büyük bir Bursaspor’u yaratmak istiyoruz. Spekülasyonlar olduğunu biliyorum. Her camiada, her insanın hayatında haksızlığa uğradığı görülebilir. Bunların üzerine takılı kalırsak bu bizi ileriye götürmez.”

“TARAFTARIYLA BÜTÜNLEŞEN BİR BURSASPOR İSTİYORUM”, Taraftarlarımıza da seslenen Güneş, “Bursaspor varsa taraftarı sayesinde var. Onların sevgisi ve sahiplenmesiyle olmuştur. Yönetimler, teknik heyet ve oyuncular hep değişir. Taraftar sürekli vardır, olacaktır da. Dünyaya gösteren taraftar olgusudur. Sahanın dolması gerekir, davranış olarak da örnek olması gerekir. Passolig çok etkisi olmuştur doğru. Ben burada Konyaspor’un örnek gösterildiği yerde Bursaspor’un örnek gösterilmesini isterim. Sebepler ne olursa olsun taraftarıyla bütünleşen bir Bursaspor olmalı. İnşallah öyle olacaktır” dedi. 

“İSİM VERMEYİ DOĞRU BULMUYORUM” Bir gazetecinin, “Sol kanatta sakatlıklar var. Bakambu’yu bu maçta değerlendirmeyi düşünüyor musunuz?” sorusuna Güneş, “Sakatlıklar, formsuzluklar, tercihler olacaktır. Bunlar gayet normaldir. Biz de sahaya sürdüğümüz futbolculardan en fazla verimi almak istiyoruz. Bu maçta elimizdeki oyuncuların durumuna göre 11 çıkaracağız. İsim vermeyi doğru bulmuyorum” yanıtını verdi.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu