Güneş uzun yıllar kalmalı

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yeni stadyumu yeni sezona yetiştireceklerini söyledi. Altepe, 'Biz Bursa için en güzeli olsun istiyoruz. İnşaat son hızıyla devam ediyor. Bursaspor burada şampiyonluk yaşayacak, Avrupa'da başarılı olacak. Türkiye'nin hatta Avrupa'nın en görkemli eserini inşa ediyoruz' dedi. Bursaspor'un son durumu hakkında da konuşan ve özellikle bu sezon alınan cezalara değinen Başkan Altepe, şunları söyledi: 

BÖYLE SİSTEM OLMAZ

'Son dönemde insanları futboldan soğutma uygulamaları devreye sokuldu. Cezalardan Bursaspor'un canı çok yandı. Ancak sistemde bir sıkıntı var. Küfür oluyor, bütün tribün kapatılıyor. Böyle bir şey olmaz. Küfür eden, taşkınlık yapan kişiyi alma o zaman maça. Orada 10 kişi olay çıkarıyor diye bütün insanların suçu ne? Her tarafta kamera var. Belirle, tespit et onları. Ayrıca kulüpler de ceza alıyor. Bu sistemin bir an önce düzeltilmesi gerekiyor.'

ÖRNEK BİR İSİM

Sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Teknik Direktör Şenol Güneş hakkında da konuşan Recep Altepe, 'Hocamız bizim için büyük bir şans. Kaliteli, kişilikli, örnek bir isim. Türk futboluna neler kattığını biliyoruz. Uzun yıllar Bursa'da kalmalı diye düşünüyorum' diye konuştu. Bursaspor'un yeni stadyumda her yıl şampiyonluğa oynaması gerektiğini de ifade eden Başkan Recep Altepe, 'Bu stadı biz Bursaspor için yapıyoruz. Biz her yıl şampiyonluk mücadelesi verip, Avrupa'ya açılmalıyız. Onun inanç ve güç biz de fazlasıyla var' dedi. 

 

Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu