Güneş teftişe çıktı

Bursaspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, dün yoğun bir gün geçirdi.

Önce Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri'ne giderek incelemelerde bulunan deneyimli teknik adam ardından Yeşil Bursa'nın 1-0 kazandığı Refahiyespor maçını izledi. İdari Menajer Adil Cenkçiler ve yardımcı antrenör Mehmet Kulaksızoğlu'yla birlikte Vakıfköy'e çıkarma yapan Şenol Hoca, Alt yapıdan sorumlu yönetici Ali Turan ve Gençlik Geliştirme Proje Sorumlusu Mesut Ünal'la görüştü.

Alt yapıdaki birçok oyuncu hakkında bilgi alan ve gerek antrenman metotları gerekse işleyişle alakalı değerlendirmeler yapan Şenol Hoca'nın gördüğü tablodan oldukça memnun kaldığı bildirildi.

BİZE YOL GÖSTERİYOR

Bursaspor Alt Yapı sorumlusu Ali Turan, Teknik Direktör Şenol Güneş'in alt yapıyla yakından ilgilendiğini belirterek 'Hocamız sağolsun tesisimize geldi ve incelemelerde bulundu. İleride A Takıma çıkma potansiyeli olan isimler hakkında bilgi verdik. Antrenman metotlarını kendisine sunduk. Çok beğendi ve yol gösterdiği bazı konular oldu. Çoğu Süper Lig takımlarında bulunmayan bir tesise sahibiz. İlerleyen zamanda hayalimizdeki planları da gerçekleştirirsek Vakıfköy'de işler çok daha iyi olacak' dedi.

İYİ SPORCULAR YETİŞTİRİYORUZ

Bursaspor'dan şuanda Milli Takımlarına 28 oyuncu gittiğininin altını çizen Turan şunları söyledi: 'Burası Türk futbolunun lokomotifi. Geçtiğimiz ay milli takımlara tam 28 oyuncu gönderdik. Bu rakam hiçbir zaman 25'den aşağıya düşmedi. Bursaspor'un ve Türk futbolunun geleceği burada. Vakıfköy'de sadece iyi bir futbolcu değil, iyi bir sporcu ve iyi bir insan yetiştiriyoruz. Yeşil Bursa da artık antrenmanlarını burada yapıyor. Onlarda buraya geldikten sonra son haftalarda iyi gidiyorlar. Buranın havası, ortamı gerçekten çok farklı.'

HER SEZON 2 OYUNCU ÇIKARMALIYIZ

Gençlik Geliştirme Proje Sorumlusu Mesut Ünal, Teknik Direktör Şenol Güneş'le her zaman görüştüklerini söyledi. A Takımda alt yapıdan birçok oyuncu olduğunu ifade eden Ünal, 'Onlar bizim gurur kaynağımız. Biz Vakıfköy'den her sezon 2 oyuncu çıkarabilirsek kendimizi başarılı sayacağız. Eğer ki olmazsa başarısızız. Burada çok iyi bir ortam var. Gençlerimize en iyi eğitimi vermeye çalışıyoruz. A Takıma çıktıkları vakit sıkıntı yaşamamaları için çaba sarfediyoruz. Avrupa'nın önde gelen kulüplerinin alt yapıda neler yaptıklarına bakıyoruz. Antrenman metotlarını, programlarını inceliyoruz ve bunları uygulamaya çalışıyoruz' diye konuştu.

GENÇLERİ İZLEDİ

Dün Vakıfköy'e çıkarma yapan Teknik Direktör Şenol Güneş, U-14 takımının Beşiktaş'la oynadığı karşılaşmayı da takip etti. Deneyimli çalıştırıcıya alt yapı sorumlusu Ali Turan eşlik etti.

Olay

 

 

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu