Güneş önde…

Atatürk Stadı pazar günü bir Anadolu derbisine daha ev sahipliği yapacak. Bursaspor, yıllardır ezeli rakibi olarak gösterilen Eskişehirspor’la taraftarı önünde kozlarını paylaşacak. Bu randevu bir anlamda Türk futbolunun en önemli iki teknik adamı olarak gösterilen Şenol Güneş ve Ertuğrul Sağlam kapışmasına da sahne olacak. Bursaspor’da tarih yazan Ertuğrul Sağlam, pazar günü bir kez daha Atatürk Stadı’na rakip olarak çıkacak.

 

2 MAÇTA EŞİTLİK VAR

 

İki teknik adamın bugüne kadar kapışmalarında Şenol Güneş’in üstünlüğü bulunuyor. Sağlam ve Güneş şimdiye kadar birbirlerine 7 kez rakip oldu. Güneş, 4 kez sahadan gülerek ayrılırken, Ertuğrul Sağlam ise 1 kez kazanabildi. 2 mücadelede ise eşitlik bozulmadı. Şenol Güneş, deyim yerindeyse Ertuğrul Sağlam’a Bursaspor’u çalıştırırken adeta gün yüzü göstermedi.

 

BU TABLO SÜRMELİ

 

Sağlam, Güneş’e karşı tek galibiyetini ise Bursaspor’un Trabzonspor’u Avni Aker’de ilk kez yendiği 2012-13 sezonunda Batalla’nın golüyle elde etmişti. Bursaspor’un başında Ertuğrul Sağlam’a ilk kez rakip olacak olan Şenol Güneş’in bu istikrarlı tabloyu sürdürmesi camianın tek temennisi. Bursaspor’dan ayrıldıktan sonra 3.kez Atatürk Stadı’na rakip olarak çıkacak olan Ertuğrul Sağlam ise geçen sezon gerek ligde gerekse kupadaki maçta Timsah’a mağlup olmuştu.

 

İŞTE GÜNEŞ-SAĞLAM KAPIŞMALARI

 

2009-10 SEZONU 21.Hafta: Bursaspor-Trabzonspor: 1-1 2010-11 SEZONU 11.Hafta: Bursaspor-Trabzonspor: 0-2 29.Hafta: Trabzonspor-Bursaspor: 1-0 2011-12 SEZONU 7.Hafta: Bursaspor-Trabzonspor: 1-1 24.Hafta: Trabzonspor-Bursaspor: 2-1 2012-13 SEZONU 9.Hafta: Trabzonspor-Bursaspor: 0-1 2010 TFF SÜPER KUPA MAÇI Trabzonspor-Bursaspor: 3-0

 

Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu