Güneş için hamle gerek

Sezonun bitmesine az bir süre kaldı. Bursaspor iki kulvarda da yoluna devam ediyor. Önümüzdeki yıl takım UEFA’dan gelen ceza nedeniyle hak etse bile Avrupa’da boy gösteremeyecek. Birçok oyuncunun sözleşmesi sona eriyor ancak asıl sorun Yeşil Beyazlı kulüple bir yıllık mukavele imzalayan Şenol Güneş’in takımın başında kalıp kalmayacağı. Bu konuda 1+10 ya da 1+20 yıllık söylemler olsa da en kısa zamanda Şenol Güneş’le yeniden masaya oturulması gerekiyor.

  DAMGASINI VURDU   Sancılı bir sezon yaşayan Bursaspor’da takımın ortaya koyduğu futbol camianın tek tesellisi haline geldi. Sonuçlar istenildiği gibi olmasa bile sergilenen ofansif futbol taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanıyor. Bu eserin mimarı ise Şenol Güneş’ten başkası değil. Deneyimli teknik adam, öncelikle neredeyse futbola küsen Volkan Şen’i küllerinden doğmasına imkan tanıdı. Güneş’in elinin değdiği birçok oyuncu şu an Türk futboluna damgasını vuran isimler olarak dikkat çekiyor.   DÖRT GÖZLE BEKLENİYOR   Sadece Bursaspor değil, ilk kez bir Anadolu kulübünden 6 oyuncu aynı anda A Milli Takıma seçilme başarısını gösterdi. Ancak camianın göğsünü kabartan bu gelişmeler olurken Şenol Güneş’in geleceği ile ilgili belirsizlik can sıkıyor. Başkan Recep Bölükbaşı gündem değiştirmek için ‘yıldız oyuncu’ isimlerini piyasaya sürse bile Şenol Güneş konusunda somut bir adım atılmış değil. Yeşil Beyazlı taraftarlar deneyimli teknik adamla sözleşme uzatılmasını dört gözle bekliyor..   Bursa Hakimiyet

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu