Gündüz Özcebe’yi Kaybettik

Merhumun cenazesi 13 Eylül 2015 Pazar günü Ulucami’de kılınacak cenaze namazının ardından Hamitler Mezarlığı’na  defnedilecektir.

Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine, sevenlerine ve camiamıza sabır ve baş sağlığı dileriz.  

GÜNDÜZ ÖZCEBE KİMDİR

1933 Ankara doğumlu olan Gündüz Özcebe, 1950 yılında ilk lisanslı sporcu olarak Akınspor’da forma giydi. 1 sezon sonra Acar İdmanyurdu kulübüne transfer oldu. Bu takımda Türkiye Şampiyonu olduktan sonra 4 takım arkadaşı ile birlikte Güvenspor’a transfer oldu. 1963 yılında Bursaspor kurulmadan önce yeniden Akınspor’a dönen Özcebe bu takımla birlikte Bursa şampiyonu oldu. 1963-1964 sezonunda Bursaspor kurulunca lisansı Bursaspor’a alındı.

1967-1968 sezonunda Bursaspor’un ilk kez kurulan Genç Takımı’nda antrenörlük hayatına başladı. Sedat Özbağ, Sedat Özden, Arap Sedat, kaleci Atilla, poğaça Mehmet gibi futbolcularımızın ilk hocasıydı.

1990 yılına kadar Bursaspor’da çalıştıktan sonra Türkiye Futbol Federasyonu Marmara Bölge Müdürü olarak 10 yıl görev yaptı.

Gündüz Özcebe daha sonra emekliliğe ayrıldı. 

 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu