Günay’ın Ali Ay iddiası hatalı mı?

Bursaspor Kulübü'nün dün resmi internet sitesinden yayınlanan açıklamada "Ali Ay’ın Başkanlık yaptığı dönemde, 2017 yılına ilişkin bir bütçe hazırlanmadığı ve Genel Kurul’un onayına sunulmadığı kulüp kayıtlarından anlaşılmıştır." ifadeleri yer aldı.

Bu iddia ile birlikte açıklamanın devamında “Oysa ki görev yaptığı sırada yürürlükte bulunan Bursaspor Kulübü Derneği Tüzüğü’nün bütçeye ilişkin hükümlerinde Kulübün her türlü mali işlerinin Genel Kurul’da kabul edilen bütçeye göre yönetileceği, Yönetim Kurulunun ancak onaylanan bütçe ve tüzük hükümleri çerçevesinde borçlanabileceği, tüzük hükümlerine uymadan yapılan harcamalardan ve ödemelerden şahsen sorumluluğunun bulunduğu düzenlenmiştir.” denildi.


Bu iddiaların ardından Bursaspor Kulübü Başkanlığı döneminde Ali Ay‘ın 2017 yılına ilişkin bir bütçe hazırlamadığı ve Genel Kurul’un onayına sunulmadığı yönündeki açıklamaların doğruluğunu yorumsuz olarak araştırdık.

Eski tüzüğe göre İdari ve Mali Genel Kurul toplantıları Olağan Seçimli Genel Kurulu takip eden yılın şubat ayında 3 yılda 1 yapılıyordu. Arada olağanüstü seçim de yapılsa sistem 3 yıllık bütçe/hesap dönemi gibi işliyordu.

Şubat 2017‘de değişen tüzük ile birlikte her yıl düzenli olarak Aralık ayında (transfer sezonu öncesi) İdari ve Mali Genel Kurul gerçekleştirilmesi öngörüldü. (Daha sonra takip eden ilk toplantıda bunu yeniden şubata çektiler.)

2016‘da Ali Ay Ocak ayında olağanüstü seçimle göreve gelmiş. O seçim eski tüzüğe göre yapılıyor ve gündemde 10 ve 11. Maddelerde tahmini bütçe + borçlanma yetkisi mevcut. Muhtemelen seçim tarihlerine gelen idari ve mali genel kurul, hazırlıklar için erteleniyor ve çoğunluk aranmayan toplantı tarihi Nisan ayı başında yapılıyor. Bu 3 yılı kapsayan idari ve mali genel kurul. (2016-2019)

9 Şubat 2017de gerçekleşen tüzük genel kurulundan sonra dernekler il müdürlüğünce tüzük onayı gerçekleşiyor ve takip eden aralık ayına yeni tüzüğe göre idari ve mali genel kurul konuluyor. 30 Aralık‘ta çoğunluk sağlanamayınca 13 Ocak 2018‘de çoğunluk aranmayan ikinci oturumda İdari ve Mali Genel Kurul toplanıyor.

Yani 2016‘da eski tüzüğe göre 3 yıl için yapılan mali genel kurul tüzük değişimi sonrası ilk mali genel kurula kadar boşluk olmadan kapsayıcı şekilde yapıldığı için 2017‘de mali genel kurul gerçekleştirilmemiş. Yeni tüzüğü takip eden ilk mali genel kurul da zamanında yapılmış gözüküyor.

5 Nisan 2016 tarihinde Mali ve İdari Genel Kurul‘un yapıldığı haberlerde de gözüküyor.

35 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Hatalı değil YALAN dün ben burada yazdım biz bunu görüştük bu mali kongre yapıldı. Ancak Günay yapılmamış gibi gözüktürmeye çalışıp taraftarı manipüle etmeye çalışıyor kendide biliyor yalan olduğu taraftarı oyalıyor amacı başka açın gözünüzü artık eğer burada yazdıklarıma inanmıyorsanız googleye girin Recep Günay mudanyaspor başkanı oldu diye aratın. Oradada kalkmış dava açmış hiç birini kazanamamış. Bursaspor da olduğu gibi milli piyango kampanyası yapmış buradan kimseye bişi verilmemiş. Futbolcular en son paralarını alamadılar diye belediye önünde eylem yapınca baskanlığı bıraktı. Şuanda kulübü Günay da yönetmiyor. Selim Kurtulan ve Sedat Topaloğlu her gün özlüce de açın paylaşımlara hikayelere bakın. Kulün tribün liderine ve muhtar ve yalancı kahveciye kaldı bunu nasıl kabul edersiniz. Bursaspor taraftarını gözünü aç burada yorumlara eksi basanlar da Bursaspor taraftarı degil bu kulüb kapansın isteyenler.

  105
  32
  1. @Teksas16TR yorumuna yanıt olarak

   kardeşim senin tüm sözlerin doğru olabilir haklı da çıkabilirsin.
   paralı denen ali ay ve emin adanur, verdikleri zarar en az 750 milyon
   erkan kamat ne kadar zarar verdi. ?
   recep günay kaç tl zarar verebilir. ?
   erkan kamat çalıştı, kaymağını emin adanur yedi…
   recep günay ( isimler gerçek olduğu için yazıyorum ) ali veli farketmez… vakıfköyü ayağa kaldırırsa,
   BURSASPOR şahlanır…
   bu anlayışta çalışan faruk banaz ve ekibini küfür ile gönderen, yandaşı olan spor basını ne derse,
   aksini kabul edenler gerçek bursasporludur…
   buyrun düşünün karar veriniz…
   ben 47 yıllık bursasporluyum, bu fırıldakları yeni yeni çözdüm…..

   1
   1
  2. @Teksas16TR yorumuna yanıt olarak

   Mali kongre yapılması konuştuk imzalı karar alınması yeterli çoğunluk vs ile farklı şey ve başkalarının sözlü beyan vs onlarda farklı şeyler eskiden dava edilmiş efendim birşey çıkmamış oda farklı şeyler bazen davalar olur çalan herşeyi çok iyi saklar delilleri vs vermez ama mahkeme derse bu davaya bilirkişi detaylı incelesin isterse 100,000 çaldıklarını bulsun isterse 1 milyon o delil bulunmu ve kimlerin yaptığı oradan çorap söküğü gibi sökülür ve müfettişler atanması gerekir çünkü olay dolandırıcılığa döner ve yapan şahısların mal varlıklarına şirketlere atlar mesela bu şahıslar eskiden başka şahıslarında böyle şirketlerini batırdılarsa iş iyice başka kademeye çıkar! Olay burada 1 koyup 10 alanların ya Bursaspor’un borçlarını silmek veya aldıklarını faizleri ile geri vermekten geçer Bursaspor’un adı büyük bu olay bütün milletvekillerini içine çeker mecburen ingilenmek zorunda kalacaklar ve bir kaç kendini düşüneni gözünü kırpmadan harcarlar!

  3. @Teksas16TR yorumuna yanıt olarak

   Sosyal medya kullanmam. Zaten Bursa dışındayım. Selim’le Sedat’ı taaaa Selim’in kırık kol alçıda kulede tepindiği zamandan tanırım. Gözlemleyip paylaşımlarından söylediklerine göre durum çok vahim. Selim’le Set yanyanaysa durum gerçekten çok çok vahim. Gerçi artık hiçibir şey 30-35 sene öncesi ile aynı değil ama.. Çok işkilleniyorum… Şu maçlar başlayınca trbün bölünmesi başlayıp kötü durumlara devşirilecek gibi ortalık… İnsan iyi şeylere umut etmek istiyor ama olabileceklerin kötüleri olacak gibi görünüyorum…
   Sıkıntı çok büyük… 30 sene üstü tribün görenler bişeyleri zamane ergenlerine anlatmalı; kafaları az çok eğitmeli… Kusura bakmasınlar ama Enesler menesler tribünden uzak tutulmalı… Düşük zeka ve sığ akıllar sonumuzu çok kötü yola götürecek…
   Ayık ve akıllı olmak şart…

   1. @Rustem yorumuna yanıt olarak

    Malasef öyle ben Ali ay gelsin diye yanıp tutuşmuyorum ama kulübü Selim Kurtulan ve Sedat Topaloğlu’nun yönetmesinide kabul etmiyorum. Kimsenin anlamadıgı bir şey var belediye destekli banaz yönetimi ile bile son anda kümede kaldık. Böyle yaparak buradan çıkacagımıza inanmak bunlara inanmak hayalcilik olur. Ve bunlarin bir sey yaptıgı yok kulübde sigara keyfi yapiyorlar daha geçengün faceye paylaşım atmışlar arkada İbrahım yazıcı yöneticiler short ile oturmuş utanmadan poz veriyorlar yönetim odasında. Bunlara inanan varsa kusura bakmasınlar Bursaspor’un kapanmasını isteyen Bursaspor düsmanıdır

    37
    5
    1. @Teksas16TR yorumuna yanıt olarak

     bak kardeşim burada hiç kimse bursa spor kapansın istemez ama öyle bir durumla karşı karşıya kalındı ki al birini vur ötekine durumu yaşanıyor ALİ AY a karşı olanlar RECEP GÜNAY a destek veriyorlar gibi görüyor ama işin aslı o değil geldiğimiz noktada taraftarlar bir seçim yapıyorlar ALİ AY mı RECEP GÜNAY mı bana göre ikisi de bursa spora bu saatten sonra başkan olamayacak kişiler BURSASPOR dibin dibini gördü elimizde kalanlar bunlar bir kısım taraftar BURSASPORU soyanlardan hesap sorulsun istiyor bir kısım taraftar ALİ AY da para var gelirse borçlar bitecek zannediyor alta tükürsen sakal yukarıya tükürsen bıyık iyi bir aday çıksa kim hayır der kimse demez bütün taraftarlar bir kişinin etrafında toplanır örnek LEVENT KIZIL ben adayım dese ertesi gün ne RECEP nede ALİ AY kalır

     3
     1
     1. @Rustem yorumuna yanıt olarak

      Ya Niye kendinizi kaldırıyor oluyorsunuz.
      Bizi Şanlıurfa Ligte tuttu…ne özer ne Banaz.

      Özer in son 7 maçına bakın… berbat sonuçlar.. çünkü Şuanki gençlerden verim yok ..iki üç dışında.

      Gören yokmu ya!!!

      Yinede eldeki malzeme bu … sonsuz destek.belki gencleri uyandıran biri bulunur!

      12
      20
  4. @Teksas16TR yorumuna yanıt olarak

   Mesaiye erken başlamışın trol. KOngre kongre diye tutturuyorsunuz. son 2 yılda yapılan kongrede niye aday çıkmadı? Öncesinde adayım diyenler, 200 milyon TL getircem diyenler niye çekildiler kenara? Şimdi yeni bir kongre kararında da yeni bir aday çıkmazsa senin başka planın var mıdır? Adamın üstüne gide gide bi hal oldunuz. Tüm yerel basın, burdaki troller ordusu, topyekun saldırıyorlar. Nedir bu telaş arkadaş? Nedir bu panik hali? Oraya buraya mudanyaspor yazıp duruyorsun. Bana önerini söyle? Geçmişte bilinçli ya da bilinçsiz hatalar yapılarak kulübün milyarlarca lirası borca sokulması seni yeteri kadar kaygılandırmıyorsa bişey demiyorum. 2. bir 1060 olayı yaşansa umurunda olmayacak.

   29
   46
   1. @Bursa yorumuna yanıt olarak

    Sen iyi ttolluk yapıyorsun bu recebin beş parasınyok ilk seçildiğindeda aynıydı kulübü bastırdığı zaman buralardan yok olub gidersin bu adam geldiğinden beri ne yabtı yazsana elindeki üç tane adamı tutmadık tahtayı açsın geç onları

    1. @Teksas16TR yorumuna yanıt olarak

     Kardeşim sakin, tamam kongre üyesi olabilirsiniz. Ali Ay beyin avukatları, yönetim kurulu üyeleri yok mu? Bırak o dönemi onlar savunsun, ne olmuş ne olmamış açıklasınlar. Kongrede siz yanlız değildiniz herhalde, bu iddianın aslı yoksa o dönemki kongre üyeleri ve yönetim kurulundakiler kendini savunur. Çıkıp açıklama yaparlar. Fakaaaat, ya aslı çıkarsa! İddialar doğruysa!

 2. Valla konuşmayı bilmiyorum bence başkanlık vasfı yok bursaspora yakışmıyor. AMAAAAA bu adam birilerinin kuyruğuna basacak açık buldu kurcalıyor belki sonuçta alamayacak ama kurcalıyor kurcaladıkça birileri birilerini başkan yapmaya çalışıyor tekrardan herşeyin üstünü kapatmak için. Yediniz yediniz doymadınız bu kulüpten nasıl bir kenesini sülüksünüz çözümleyemiyorum. Olan gerçekten kulübe bağlı olan taraftara oldu çorbacı teksastanda bahsetmiyorum gerçek futbol severlerden bahsediyorum. AMA UMARIM YAPTIKLARINIZI KAT KAT ÇEKERSİNİZ

  36
  15
  1. @Metin yorumuna yanıt olarak

   metin kardeşim bu yönetim kendi kafasına göre yasaları yorumlamıyor dikkat edersen 16 05 2015 yılında bir genel kurul toplantısı var bu toplantıdan 6 ay sonra ise o günkü yönetimin borçlanma yetkisi almak adına genel kurul un yeniden toplandığı ortada ama ALİ AY döneminde borçlanma yetkisi almak için her hangi bir toplantı yok ortada genel kurul rutin toplantıları zamanın da yapılsa da borçlanma yetkisini vermek için tekrardan gün tarih bir önceki toplantının ne zaman yapıldığına bakılmaz başkan ve yönetime borçlanma yetkisi vermek veya vermemek adına toplanmak ve onay vermek veya red kararı vermek zorunluğu vardır ALİ AY yönetimine borçlanma yetkisi 2017 yılında yapılmamış 2018 yılında ise rutin genel kurul toplantısı var . borçlandırma yetkisi diye bir ibare yok

   3
   1
 3. şu soruya da yanıt istiyoruz:

  gelene ağam gidene paşam çeken bursaspor medyası, neden bu başkanın her dediğini kulübün menfaatlerini dahi geri plana atarak sorguluyor?

  25
  14
 4. Vallaha bu yazıları okuyan son bir aydan beri antremana çıkan gençler nasıl konsantre olucak da ligde hedef belirleyecek. Çoğu gecen sene ilk kez ciddi maçlarına çıktı. Bu sene ister istemez kendilerinden başarı beklenicek ama yetenekleri belli. Abileri yok başlarında. En azından Enver kalsaydı yine iyiydi. Hakeme karşı karşı takımın tecrübeli futbolcularina karşı korurdu. Takımı yönlendirdi. Gençler sunan bakıyor Recep ile Ali ay kavgası hedef yok borç çok bu çocukların işi çok zor. Biz destekliyelim ancak bazı seylernnetl smezse onlarda daha kötü etkilenecekler. Sonuçta hayalleri var. Ömür boyu bu işten para kazanmak istiyecekler. Allah yardımcıları olsun…

  24
  1
  1. @Hkilic yorumuna yanıt olarak

   Uleyn ne Recepmiş be arkadaş!
   Valla helal olsun. adam aylardır taraftarın ve medyanın gündeminden düşmüyor.

   Uleyn ne Ali, ne Veli ne de Recep..!
   Bunların al birini vur diğerine!

   Uleyn bir camia nasıl olurda zamanını bu kadar boş muhabbet ve lak lak ile geçirir anlamıyorum yeminle.

   Yav arkadaş bu kulübün işi bunlarla olmaz.anlayın artık
   Yalvarırım.
   Ne olursunuz.
   Lütfen…

  2. @Hkilic yorumuna yanıt olarak

   Bu dünyaya gelen çocukların bazıları çok şanslı bazıları çok şanssız oluyor ama unutulmasın ki bazı acılar ve olaylar şanssız doğan çocukları hayata karşı daha güçlü ve yıkılmaz kılar evet sende haklısın bu kadar kaosun içinde top oynamak büyük başarı hele hele tünelin ucunda her hangi bir ışık görünmüyorken bizler yani taraftarlar olarak stad da yerimizi almalıyız maddi olarak çok faydamız dokunmaz ama manevi olarak sonuna kadar tabelaya bakmadan gençlerimizin arkasında durmak zorundayız hani derler ya bir umuttur bursa spor umudumuzu hep birlikte yaşatmak zorundayız inşallah gençlerimizde ellerinden gelenin fazlasını yapacaklardır oynanmadan hiç bir maç kazanılmaz veya kaybedilmez varsın olumsuzluklar bildiği gibi gelsin .Biz riyasız çıkarsız BURSASPOR u sevenler olarak iyi kötü karşılamayı bir şekilde yaparız ne ALİSİ ne RECEBİ tek gerçek BURSASPORDUR

   3
   2
  1. @benkahinim yorumuna yanıt olarak

   zoruna mı gitti recep günay akrabası, doğruları duyunca hemen ali ay sitesi, yalanlar olsa tabi işine gelir akraban doğru söylüyor olurdu o zaman.

   1
   2
 5. Hatali veya degil bunlar beni baglamaz arkadaş, kim ki ben Bursasporluyum deyip
  Kulübe 20 milyon euro borç verdim deyip
  O para verdiginde 100 milyon tl edip
  Şimdi 600 milton tl ediyorsa, verdim deyip hala kendi dönemine ait futbolcu alacaklari olup fifaya şikayet edilip tahtan kapaniyorsa, alacaklarina binaen kulübün hemen hemen elde edebilecegi tüm gelirlerine temlik koydurup kulübü faaliyet gösteremez hale getiriyorsa, üstelik kulüp için aldigim dedigi arsalarini kendi üzerine aliyorsa, ben bu adamin bursasporluluğuna inanmam gerisi teferruattır benim için

 6. Arkadaşlar, medya mensuplarının bazıları şimdi de avukatlığa, yargiclga yoyundu galiba. Yahu, Ali Ay bey kendini savunmuyor mu? Bugün yarın çıkıp bir açıklama yapacaktır herhalde! Mevcut yönetim eskileri kurcaladikca, birilerinde panik ve telaş başladı. Rahat olun, her şey yakında belli olur. Yapılan doğru işler sallansa da asla yıkılmaz.Arastirilir ve soruşturulur gerçek ortaya çıkar. Yapılan yanlışların da eninde sonunda ortaya çıkmak gibi bir yönü vardır. Bekleyip göreceğiz.

 7. Recep günay yalan söylüyor Recep günay milleti kandırıyor bundan birşey olmaz divan kurulu görevden almazsa Bursaspor kapanmaya kadar giderhickimseden ses çıkmıyor arkadaş herkez buna inanmasın vallahi bu adam Ali ayla uğraşıyor Ali ay bunu mahkemeye verse Recep günay yanar arkadaşlar bursa spor bitik herkez akıllı olması lazım buna taviz vermeyin

 8. Ułan sizin Bursasporlulunuza Emmi…

  Takım ile çaba gösterileceğini bunlar hâlâ bitiremediler ..

  Bizi bu sezon anca mucizeler kurtarır…

  İlk 7 maçta belli olur….

 9. Evet gunay hatali gunay dogru soylemiyor yetersiz madi drumi iyi degil bu hale bursasporu getirenler iyi kurtarici onlar bu dusunce bu hamleler bursasporu kurtaracak he piyango gibi bir sehy bu ya tutarsa tutmaz onceden de tutmadi bukadar basit olan olmus bi rahat birakin gencler top oynasin

 10. Bursasporu gerçekten seven her birey taraftar çorbacılar hariç tribun liderleri hariç bu kulübün kapanmasını istemiyorsa 22 sali gunu olucak olan divan kurulunda hazir bulunmalı ve tepkisini koymalı sehri müdafaa için en güzel fırsat

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu