Günaydın Sayın Başkan!

Bursa.com Spor Yazarı Tolgay Ataokay'ın bugünkü köşe yazısıdır.

Bursaspor Başkanı Ali Ay, gün geçmiyor ki; mantık sınırlarını zorlayan bir açıklama yapmasın!

Frey’e ödenecek 600 bin Euro konusunda yaptığı açıklamalar gerçekten ibretlik ve ‘bir kulüp nasıl yönetilmez’ sorusunun adeta cevabı…

Ali Ay, para kalmadığını söylüyor, kasada o yönetimin Frey’e ödenecek parasının olduğunu belirtiyor, 600 bin Euro daha ödeneceğini ifade ediyor…

Hepsi aynı paragraf içerisinde maalesef…

Sizin avukatınız hiç mi dava ile ilgili bilgi vermiyor?

Gidişattan bu kadar mı bihabersiniz?

Şu zamana kadar çok az davam olmasına karşın hepsinde avukatlarıma ‘nasıl sonuçlanır’ sorusunu sordum ve varsayımları yüzdelik dilimlere göre öğrendim…

Hadi siz başkansınız, bu işi takip eden biriminiz de mi konudan bihaber…

Mesela avukatınız, kulüp müdürüne ya da hukuki işlerden sorumlu yöneticinize hiç mi bilgi vermedi?

Bu kulüp nasıl yönetiliyor?

Frey’in dava sonucuna göre ödenebilecek belirli bir rakam neden kasada bulunmaz?

Bursaspor sadece transfer yap geri kalanını da düşünme düşüncesinden ibaret bir kulüp müdür?

Hepsini geçtik, daha siz seçilmeden önce bu maddi sıkıntının var olabileceğini biliyorduk!

Hatta sorduk da; “Ali Ay başkan şapkadan ne gibi bir tavşan çıkaracak da borçları ödeyecek’ diye…

Çünkü Hüseyin Akdemir’in de Lemi Keskin’in de Ahmet Bozdemir’in de borçları ödemek adına plan ve projeleri bulunuyordu…

Sayın başkan çıkıyor, çarşamba toplantı yapacağını, kulübün son durumunu ve çok şeyi anlatacağını söylüyor…

Neymiş, birlik olma zamanıymış ve aksi takdirde kulübü kaybedecekmişiz…

Affedersiniz biraz argo olacak Sayın Ali Ay ama bu cümle için ancak ‘günaydın’ denilir!

Çarşamba günü çıktığınızda nasıl seçildiğinizi, kimlerin sizin adınıza çalıştığını, kimlerin sizin adınıza araya girip oy istediğini, kimlerin diğer adayların önünü kesmek adına oyunlar oynadığını, siyasetin spora nasıl alet edildiğini de anlatacak mısınız?

Sayın Ali Ay birlik olmak için önce güven gerekir…

Bir davanın takibini bile yapmaktan aciz ekibin neyine güvenilecek?

Siz olsanız güvenir miydiniz?

İnsanların renklere olan aşkını sömürerek bunu yapma dönemi artık geride kaldı!

Çarşamba çıkın ve size, göreve gelirken söz verenleri ve sözlerini yerine getirmeyenleri ifşa edin!

Nerede hata yaptığınızı anlatın, bu kadar oyuncu satılmasına karşın nasıl olur da Frey davası için önlem almadığınızı açıklayın…

Geri kalanı zaten bildiğimiz konular…

Birlik olma vakti, kent kenetlenmeli, bize destek çıkmalı, gelsin para, harca garip transfere, birlik olma vakti, kent kenetlenmeli, bize destek çıkmalı, gelsin para, harca garip transfere, birlik olma….

Boşuna enerjinizi harcamayın!

Biz bu devinimi önceden gördük ve açıkçası bıktık!

18 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Aynen Günaydın Başkan herşeyi bilerek geldin sana söz veren siyasiler yarı yolda bıraktılar onlara güvenir gelirsen olacağı bu şimdi çıkmış battık edebiyatı yapıyorsun senin hiçmi suçun yok ona buna çamur atıyorsun Recep Altepe Erkan Körüstan Recep Bölükbaşı Ve sen kulübü batırdınız camiayı rezil ettiniz bu işi yapamayacağın baştan belliydi 2 sezon düşmekten zor kurtulduk kongrede neden Aday oldun bizi batırmak içinmi yazıklar olsun

  46
  5
  1. @Bursalı Osman yorumuna yanıt olarak

   Senin başkan adayın yada hangi başkan adayı, bu durumu düzeltip cebinden bilmem kaç euro koyacak. O devir kapandı, lig de durum ortada cogu takım güclükle ayakta, gaza gelmeyin.

   6
   37
   1. @A yorumuna yanıt olarak

    Lemi Keskin 50 milyon euro %100 garanti para koyacak sponsor buldu. Senin gibi zihniyetler Ali severler adamı bir dövmediğiniz kaldı nasıl bulursun diye. Bulunan bu müthiş parayı itibarsızlaştırdınız. Yazıklar olsun. Şimdi dilenci gibi ağlayın durun.

   2. @A yorumuna yanıt olarak

    sevgili arkadaşım senin kapandı dediğin devir, cebinden para koyarak kulübün yönetildiği devirdi yani senin başkanın aliAy’ın yaptığı devir. Ancak diğer tüm adayların kulübe para kazandıran projeleri vardı. Belli ki sen ve senin gibiler aliAy’ı destekleyen 1060’sınız. Bu vebal hepinizin. Hakkım hepinize haram olsun.

    35
    1
 2. Geçmiş borçlari ödedim diyerek takdir toplamaya çalişiyor peki bunun borçlarini kim ödeyecek. Ozan tufandan gelen 7 milyin euro nereye gitti. Yusufla ve kemboyla yapilan sözleşmeler. Kulübün nasil Aliye borçlandirildiği. Araştirilsin

  22
  3
 3. Bu sene 7.5 milyon euro oyuncu satıldı, kulubun yıllık maaşı 24 milyon eurodan 14 milyon euroya düşürüldü dediler. Bu para nereye gidiyor ali ay? Yapamayacaksan neden başkan oldun?

  22
 4. Şu TÜRKİYE sınırları içerisinde en doğru ve cesur yazıları yazan adamsın. Bunu aliAy’ı eleştirirken gayet güzel gördüm. Umarım bu kişi ve ondan sonraları için de aynı tarafsızlığı sergilersin. Kendi adıma teşekkür ediyorum. Haaa yazı hakkında aliAy için söylenebilecek söz kalmadığı için ona yorum yapmıyorum. Her zaman ki gibi allah belanı versin 1060. Bizim BURSASPOR’dan yaşadığımız bu acı çoluğundan çocuğundan çıksın. Sakın kimse bana çoluğu çocuğu karıştırma demesin, haram işlerle bizleri aldatan benim çocuğumu 2 senedir ağlatan o 1060’ında kendisi, çoluğu çocuğu gözyaşlarında boğulsun.

  16
  4
 5. Çok güzel yazmışsın.Senin Başkan olman için açıktan destekleyen Orhan efendi sana destek çıkar.Akılı bunlardan al parayı başkaları versin öylemi?Şu basının maddi olarak kulübe ne faydası var onuda basın toplantısında açıklada bizde bilelim.Hoca belirleyen spor müdürleri oldukça kulübün adam olma şansı hiç yok.

  12
  1
 6. Doğru soru ! Ali Ay nerde hata yaptı ? Değil ! Ali Ay şimdiye kadar neyi doğru yaptı ? Olmalı,düşündüğünüzde hiçbirşey bulamıyorsunuz,boşuna beyninizi yormayın,yok çünkü !!!

 7. Yandın be Bursa’m
  Bu meziyetsiz konuşma özürlü tiplerin muhtar bile olamayacağı çağda sen kulübe başkan yaptın!
  Yandın be Bursa’m
  Ne bekliyorsun ki! bu insanların nasıl kazandığı belli olan seçimi bilmeden mi gönül verdin bu takıma.

  Şimdi öncesinde olduğu gibi yan derdine, yan kendini utanmadan başkanıyım ben kulübün diyenlere, yan ağlamaktan verdiği vaadin bile esamesini konuşamayıp batıyoruz diyenlere

  10
 8. Üç senedir kadro yenileniyor.Bu oyuncuları gönderirken bedavaya göndermedin. Küçülme dedin deliği daha daha da büyüttün.Sürekli borcu artırdın.Tüzük kongresi yapıldı tüzüğe uymuyorsun hani sportif direktör yok.Üç yılda hep ağlanmak hep beceriksizlik. Bu sene seçildin diye kombine almıyacaktım ama kalbim takımı yalnız bırakmaya razı olmadı.

 9. Tebrikler muhteşem yorum olmuş ama malesef burada yazıda kalıyor çünkü bunlardan ibret alıp ortaya birşeyler çıkaracak yöneticiler yok olsa kulüp bu durumda olmazdı zaten Allah sonumuzu hayır etsin artık şu kulübün başına işi bilen akıllı ve mümkünse maddi desteği devamlılığı olan projeler ve güvenilir bir başkan gelsin sende ısrar etme istifa et sayın Başkan

 10. Kayserispor seçimli genel kurul kararı almış.
  Bizim başkan geldi geleli hep aynı masalı anlatıyor.
  Bu taraftar artık senin ağlanmandan bıktı başkan zorla seni kimse getirmedi.
  Görevi sen istedin birileri oy verdi geldin.
  Bu güne kadar beceremedin bu saatten sonra beceremeyeceksin.
  Çok ısrara gerek yok iyi insan olabilirsin ancak o koltuk vizyon ve misyon gerektiriyor.
  Gel uzatma sende seçim kararı al bu şehri bu eziyetten kurtar sanada yazık bu şehire de hırsa gerek yok sen yapamayacaksın.
  Azda olsa kendine saygından bunu yapman iyi olur.

 11. Ali Ay’a oy veren dernekler, derneklerin yöneticileri hangi gerekçeyle bu adama oy verdiğini açıklamalı. Suçun büyüğü Ali Ay’da değil, onu seçenlerde.

 12. İster apartman yönetimi ister şirket-kulüp yönetimi isterse ülke yönetimi adı ne olursa olsun,bir yerde DEMOKRASİ İŞLETİLMİYOR,YANLIŞ YAPANA HESAP SORULMUYOR VE YANLIŞLARI YAPAN MİLLETE KAHRAMAN GÖSTERİLİYORSA orada söylenecek söz kalmamıştır.

  GÜVEN GÜVEN GÜVEN.Evet durduk yerde GÜVEN olmaz.Ziya paşanın ifadesi ile’AYİNESİ İŞTİR KİŞİNİN LAFA BAKILMAZ,GÖRÜNÜR ŞAHSIN RÜTBE-İ AKLİ ESERİNDE.,
  Sn.Başkan para veriyorsanız lacağınızı bildiğiniz için veriyorsunuz.Ya da fedakarsanız isterse başkan olmasanızda o zaman verecektiniz bu parayı değilmi.
  Asıl mesele şu:Devletin idarecis stad bitti diyerek açılış yapar,nutuk atar,ahkam keser amma ne hikmetse 4 yıla yakındı şantiye görünümü,bitmiş denen stadın etrafı hapishane duvarı gibi çitli,işyeri var altında ve locaları ofis gibi kullanılacak denen yapı ne işyerlerinden gelir,ne cazibesinden eser yok ortada.
  Sn.Başkan bu çitleri kaldırtın,işyerlerini kiraya verin,otoparktan da gelir elde edebilirsiniz.
  Çok zor değil,yeterki bu işi bilen,anlayan samimi,dürüst işin ehline verin.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu