Gülgüler’den Emirhan ve Çokçalış’a “Vicdanınız rahat mı?”

Bursaspor Kulübü’nün 2022 yılının ilk Divan Başkanlık Kurulu toplantısı, BİTCİ Timsah Park Stadı toplantı salonunda geniş bir katılımla gerçekleştirildi.

Divan Başkanlık Kurulu toplantısına katılan HayrettinGülgüler, “Yeni yılın ilk toplantısından selamlamaktan gurur duyuyorum. Bugün ilk yarının play-off içerisinde daha rahat başlayacak kulüp başkanı olarak çıkmak isterdim. Bunu başaramamanın mahcubiyetiyle karşınızdayım. Tabelaya göre. Umudumuzu kaybetmedik. Mali durumuyla ilgili divana sunduk. Galip Sakder uygun gördü ve paylaştı. Teknik direktör Tamer Tuna ve ekibiyle 1,5 yıllık sözleşme var. 1 yıl da opsiyonu bulunuyor. Eski teknik direktörümüze teşekkür ediyorum. Sprotif Direktör Deniz Kolgu bize çok destek verecektir. Transfer dönemi 12 Ocak’ta başlayacak ve 8 şubatta bitecek. Tamer Tuna’dan raporumuzu aldık. Bazı oyuncularla yollarımızı ayıracağız. Yeni katılanlar olacaktır. Tamer Tuna’nın raporuna göre fazla oyuncu almayacağız. İsimleri şimdi paylaşamıyorum. Hem takımdan ayrılanlar, hem dahil olacaklar kulübümüzün bütçesini sarsmayacaktır. Şeffalık ilkesiyle resmi paylaşımlar yapacağız. 3 konu hakkında bilgi vermek istiyorum. İsmail Çokçalış, Emirhan Aydoğan, Aykut Akgün.

İsmail ile yaşananları tüm kamuoyu biliyor. İsmail Çokçalış’ın tüm masraflarını kulübümüz karşıladı. Bursaspor’dan almış olduğu ücreti iyileştirdik. Oynamamasına rağmen prim verdik. 19 Ekim’de bizi TFF’ye şikayet etti. Serbest kalmaması için kuruşuna kadar ödedik. Akla gelmeyecek ithamlarda bulundu. Kim haklı, kim haksız konusunda son kararı hukuk söyleyecektir. Onu milli takıma kadar taşıyan kulübüne bunları yaparken gönlü rahat mı ?

Emirhan kaptanımız gözbebeğimiz. Şu hususun bilinmesini istiyorum Sezon başı ayrılmak istediğini belirtti. Biz takımda kalmasını istedik. Yüksek ücret istedi ve iyileştirme yapıldı. Takım üzerinde farklı yöntemlerle etkili olmak istedi. Bildiride yine kaptandı. Yine bizi TFF’ye şikayet eden Emirhan’dı. Bizden sözleşme feshi istedi. Alacaklarına karşılık kabul ettik.
Ancak İsmail Çokçalış gibi ona da sormak istiyorum “Vicdanın rahat mı Emirhan”

Aykut Akgün konusu Transfer tahtası kapalıyken onunla yeniden anlaşılmasını istemişti. Geçen yıldan 932 bin TL alacağı vardı. 1 milyona anlaşma yapıldı. Kadro dışı kaldı ve yol ayrılığı yapıldı. 300 bine el sıkıştık. Bundan sonra değişti. Alacakları ev karşılığında anlaşıldı. Emeklilik ikramiyesini Bursaspor’dan almak istedi. Ona da soruyorum Vicdanın rahat mı Aykut Akgün.

Profesyonel yaşamda para her şeyin önüne geçti. Yetiştirdiğimiz her futbolcuda böyle oluyor. Bizler genel kurul üyelerinin oylarıyla yola çıktık. Ama yalnız kaldık. Bu yolculukta bizim de hatalarımız oldu. Süper Lig hedefi için içinde kısaca Bursaspor sevgisi olan herkesten destek bekliyoruz. Bu destek alırsak adımlarımızı daha güvenli atacağız.

38 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   gecen gun yazdim. alt yapida paf`a alacagin her cogun babasina 200k dolar senet koy, sonra al gelistir. gitmek mi istiyor? 200.000 dolarini oder oyle gider.

   bu arada emirhan`in gunahi yok. 25 yasina geldi, para kazanmasi lazim artik. ama o ismail denilen danaovic, hem sakatti, gitti parasini bursa odedi ve ustelik yeni anlasma yaptilar. nankor herif satti takimi cincona. eee babasina yapistirsaydik 200.000 dolarlik senet, seve seve odemiyor mu? diger yontemle odeyecekti.

   13
   17
  2. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   Emirhanın geçen seneki olaylarını söylüyorsun.Peki neden sene başı parasını yükseltip sözleşme yaptın?Matavza,Ofosuya toplamda 1,5 milyon € civarı verip takımı düşme hattına sokarken senin vicdanın sızlamadım?Gençleri yok ettiniz.Politikanız sayesinde bedavadan kaçırdınız.Neden zamanında önlem alıp gitmelerine izin verdiniz? Ekip Liderinizin gereksiz açıklamalarıyla kaos yarartınız.Trübünü böldünüz.Hocalara çuvalla para verip gönderdiniz.İlk yarıda takımın başında 5 farklı hoca çıkarttınız.İçerde dışarda olmadık takımlardan 4 yiyip bizi rezil ettiniz.Menejerle çalışmayacağım deyip Pertev denen adamla transfer yaptınız.7-8 transfer yapacaz derken 17 transfer yapıp üstüne Ozan Solu oynatmadan üstüne para verip gönderdiniz.Adam şimdi senin Matavzından 6 kat fazla gol atmış.Peki sen bu zararları verirken yüzün kızarmadan konuşmaya utanmıyoröusun?Takım milyon €’lar harcanıp karşılığında küme düşme hattına girmiş senin vicdanın rahatmı Hayrettin efendi?

   36
   13
   1. @Teksaslı yorumuna yanıt olarak

    boş beleş adamlar ofosu matavs acolatse bruno gibi adamlara ver milyon euroları eee bunları gören gençlerimize gelince yan çiz. öyle bir dünya yok. burak kapacak emirhan ismail sonuna kadar haklılar. matavs gibi şabana 900 bin euroyu ver gençlerimize gelince içiniz rahat mı de. hadi ordan be. senin için rahat mı matavs ofosu acolatse bruno gibi adamlara verdiğin paralarla. 900 bin euro vermişsin matavsa. diğer takımların forvetlerine bi bak bakalım kaç para. bir de verdikleri katkılara bak. versene o zaman ismaile de burak kapacağa da emirhana da 900 bin euro. matavs hak ediyorsa 900 bin euroyu bu yiğitlerimiz fazlasını hak ediyordur o zaman

    23
    4
    1. @fff yorumuna yanıt olarak

     Yalan konuşma milyon Euro alan topçu yok bizim takımda burada milleti galeyana getirme her yazdığın yalan. Admin bu provekatörü ne zaman engellersin 6 aydan beri işi gücü bırakmış milleti yalanlarıyla birbirine sokuyor

     2
     5
 1. Hadi ismail çokçalış ı anladık. Rengini belli etti. Emirhan dan bunu beklemezdik. Hem de takım kaptanı olmuş kişi yapmış bunları. Ah de vefa sı olmayanlar çıktı birkaç sezondur. Çok yazık. Gemiyi en son değil ilk önce bunlar terk etmiş. Ne diyelim. ? Demek ki her şey para olmuş bu futbolcu lar için. UNUTMADIK UNUTMAYACAĞIZ.

  73
  24
  1. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   Maalesef oyle artik hersey para.. gucluysen armani operler degilsen 7 sulalesi bursali olsa dahi kacar gider arkasina bile bakmaz . Helallik bile dilemez yoluna corbasina bakar.. mutlu olur.. asgari ucretli taraftar uzulur..

   40
   9
   1. @Gurbetims yorumuna yanıt olarak

    balık baştan kokar.
    arka tekerler, ön tekeri takip eder.
    hiç bilen ile, bilmeyen bir olur mu?
    at sahibine göre kişner.
    ne ekersen onu biçersin.
    davranışlar, davranışları doğurur.
    bana yönetimini göster, sana futbolcusunu söyleyeyim.
    ve bunlar gibi daha onlarcası, yüzlercesi, binlercesi…

    5
    3
 2. Bu ismail Emirhan gibi cacıklar Bursaspor’un kapısından Nike giremezdi biz nasıl bu hale geldik yazık günah. Çoluğun çocuğun cahilin soytarının oyuncağı olduk

  46
  11
 3. Konuştukça batıyorsunuz.
  Bunu yaparak eldeki alt yapı çocuklarını da taraftarın önüne atıyorsunuz.

  İnsanlar size neden destek olsun?
  Futbolu bilmiyorsunuz ki.
  Zaten bunu kendiniz de söylüyorsunuz.

  Farkında değilsiniz ama, Hem maddi, hem de sportif başarı anlamında kulübü hergün biraz daha dibe itiyorsunuz.
  Maalesef görevde kaldığınız sürece bize gülmek haram…

  17
  14
  1. @9. Köy yorumuna yanıt olarak

   Hocam , yazdığın her yorumda en başından beridir hep yönetime karşı yorumlar yaptığını okuyorum , sana sorum şu , hırsızın hiç mi suçu yok sence .Ali AY başkana gösterdiğiniz 3 dönemlik sabrı neden bu adamlara gösteremiyorsunuz , hatalarını eleştirmek en doğal hakkınız ama bazen hakikaten acımasızlık yaptığınızı düşünüyorum.Bu sözlerim sizin nezdinizde sizin gibi sürekli olumsuzlukları dile getiren ve her seferinde istifa çığlıkları atan tüm yorum yazan arkadaşlara gelsin.

   5
   8
   1. @MURATA yorumuna yanıt olarak

    Senin dediğin gibi susarsak bursaspor 2.lige düşücek ali ayı destekleyenler 3 sene başta kaldı ilk 2 sene düşmemeye oynadık 3. senede düştük yani çekirge en fazla 3 defa sıçrar 1 ve 2 de kurtulduk 3 de kurtulamadık bu adamlarda aynı ali ay gibi öyle laflarına sözlerine bakmayın çıkmazsak parayı almayacağım diye söylüyorlar ya her türlü alacaklar ali ay gibi temlik falan koydururlar kimse bu zamanda babasının hayrına bişey yapmaz hele ki bir müteahhit ise hiç bu şahsiyetler emin adanur muşlu demi senin bursasporla ne alakan var kardeşim bir gram yoktur ekrem pamuk gerçek yüzünü gördü çekildi adam başkanlığa kukla koydu kendisine zarar gelmemesi için hayrettin bilemiyorum ya saf yada saf rolü yapıp oda cukkaları indirme peşinde artık gözlerinizi açın kardeşim herşey para değil belki para alıyorsunuzdur yada aldanmışsınızdır bilemem ama uyanın geleceğe bırakacak bir bursaspor kalmayacak gaziantepspor orduspor, çorumspor, karşıyaka, diyarbakırspor, aydınspor, vanspor, yozgatspor, siirtspor vs birçok şehir takım battı amatörde oynuyorlar size soruyorum bizde mi böyle olalım bursa fk mı olalım ben 8 yaşımdan beridir bursasporluyum bursa büyük orhan doğumluyum ben senelerdir bursasporu bırakmadım ne olursa olsun baba yadigarıdır diye ama eleştireceksin ki kulüp kalkınsın hatalar düzeltilsin ama yeri geldiğinde alkışlarızda lakin bu adamlar tekin değil diğer yönetimlerdede aynısı oldu hep giden oyunculara suç atılıp duruyor ama oyuncularda konuşmuyor başına bela gelmesinden mi korkuyorlar bilemiyorum ama muşlu arkadaşlarım var lakin muşluların birazı iyidir gerisi sıkıntılıdır hele hakkari, şırnak, mardin, diyarbakır, batman, bitlis, van, muş, siirt vs terörist bölgeleri aşiret bunlar sinirlendiğinde adam bile vururlar tehditte ederler zamanında Atatürk bile temizlemeye çalıştı lakin ömrü yetmedi artıkları hala duruyor bunların çoğu zaten ermeni, yahudi devşirmedir kürtlerin ingilizler yerleştirdi Atatürk anladı ama dediğim gibi ömrü yetmedi adamın şimdi tayyip bunlara çoğu yerde istihdam verdi ondan rahatlar emin adanur inci sözlüğü nasıl aldı zannediyorsunuz recep altepe kankisi ve faruk çelik yardımıyla aldı firması nasıl bu kadar büyüdü düşünün biraz araştırın emin adanur alinura salladığına bakmayın alinur recep altepeye bin ton laf etti stadyum(acemlerde fay geçiyor derenin ordan ve Atatürk stadı altıparmak caddede fay hattı var deprem bölgesine taşıdılar) 1999 depremi olursa Allah korusun stad yerle bir olur, terminale giden metro yerin altından yapılacaktı diye söylemişti ve doğan bey konutları yapmasına laf söylemişti emin adanur altepeyle kanki olduğundan böyle davranıyor tabi alinurda iyi biri değil bursasporun çok hakkını yedi valla yaz yaz bitmez ben bursasporlu dostlarımada söylüyorum gidişat iyi değil göreceksiniz geçen dönem irfan buz nasıl kaçtıysa tamerde başarılı olmaz ise oda gidecek

    3
    4
 4. Hayrettin bey az sallada inansınlar.Her yönetimde aynı şey gidenler hatalı ama yönetim pür-i pak(çok temiz) demi arkadaş ismail çokçalış o zamanda neden sözleşme uzatsın gider başka takıma ve sözleşme uzatmaz boşta kalır sonuçta her türlü iyileşicek emirhana gelice yerli oyuncuların isteklerini kaptan olarak söylemesi suç mu sizin ne halt olduğunuz bile belli değil sen ali ay zamanında görev yapmadın mı niye yanındaydın adamın emin kuklası olarak devam ettin ekrem pamuk emin denen adamın ne olduğunu anladı adaylıktan çekildi bunları şakşaklıyan güruh tekstilciden hayır gelmedi müteahhitten mi hayır gelecek adam biraz iş yaptı büyüledi şimdi çalıyor bakın borç nasıl artmış elin muşlu kürdünden medet umuyor herkes defolun gidin emin denen adam arkasında kankisi recep altepe ve faruk çelik var öyle alinura salladığına bakmayın akp sayesinden sözlükleri falan aldı alinur recep altepeye laf ettiğinden emin onun acısını çıkartıyor tabi alinur doğru insan değil bursasporun ahını çok aldı siz böyle devam edin şakşaklayın büyük başkanınız yalandan önce bursaspora yardım ediyormuş belgesi var mı yok öyle lafı ortaya at inanan inansın devam edin siz 2.lig de devam ederiz bursa fk diye yaparlar

  11
  10
 5. Bunların hangisi Batalla veya bir Bakambu olabilir hiçbiri hatta ayakkabılarına bağcık bile olamaz bunların karakter sorunları var ama aileden gelen soy bozuk diyorlar ha işte bunlar normal şartlarda değil Bursasporda oynamak mahalle düğününde oynayamaz ama biz düştük birkere itin köpeğin eline

  9
  5
 6. Kolumda Bursaspor dövmesi var.
  35 yıldır dam’a girmediğim zamanlarda hep Bursaspor’umun maçına gittim.
  Fakat komünist olduğumuz için devlet çekmiş kırmızı kalemi bikere.
  Beş kuruş parasız oğluma imza attırırım, red ederse bende onu evlatlıktan red ederim.
  Ama dedim ya muhalifiz devlet bile kalemimizi kırmış.
  Vakıfköyden içeri bile sokmuyorlar oğlumu, sokmasınlar.
  Kaldı ki beni üye bile yapmıyorlar, yapmasınlar.
  Gün ola devran döne Umut yetişe.

  9
  8
 7. Bu sporcu arkadaşlarla sözleşmeler yapılıyor sonra sözleşme şartlarını yerine getirmeyenler hakkını arayanları suçlu ilan ediyor, taraftar yada seyircilerde hemen asıp kesmeye başlıyorlar yapmasaydın kardeşim iyileştirme falan kafana silah mı dayadılar? Madem yaptın o sözleşmeyi şartları yerine getirmekle yükümlüsün. İğneyi kendine çuvaldızı başkasına batıracaksın….

  8
  2
 8. Burada anlatılanlara göre yönetim haklı, peki biz bu futbolculara haklı olmamıza rağmen neden hiçbir yaptırırımız yok. Herkes.elini kolunu sallayarak gidiyor madem onlarda vicdan, aidiyet yok, sende de olmasın, bir şekilde gitmesini engelle yada değeriyle satıp para kazan. Sonuç futbolcular haksız ama hukuken hep haklı nasıl olacak bu iş.

  8
  2
  1. @Gökhan yorumuna yanıt olarak

   yorumunun sonunda ”sonuç olarak futbolcular haksız ama hukuken hep haklı. nasıl olacak bu iş?” diye sormuşsun.
   bunun bir tek cevabı var. kurumsal kulüp yapısını inşa etmek.
   kurumsallaşabilmenin olmazsa olmazları ise, BİLİNÇLİ YÖNETİM, YEREL MEDYA, TARAFTAR. biraz da SABIR ve ZAMAN.
   kısaca EĞİTİM ŞART deyip konuyu kapatayım…

   5
   1
 9. Emirhanla İsmail Altınordunun elinde olsaydı en az 3 er mio euroya kakalardı başka kulüplere. İş bilmez yönetim sizin gibiler yüzünden bu takım sürünüyor. Kendinize yarım sezon luk futbolcu maaşı nı öfememek kar görüyorsunuz. Hak helalinden konuşuyorsunuz gö….z sıkışınca sizin yavşak yönetici olursa sopasını gösteren daha çoook olur. Adam gibi yöneticilik yapamıyorsanız s…. R olun gidin…..

  7
  4
 10. Aykut meselesine bakınca klübe 30 yaş üstü topçu gelmesini istemiyor insan. Doğru düzgün gram faydaları olmayan herifler efendilik yapıp kolaylık sağlayacağına yiyip yattığı yetmiyormuş gibi bir de ne koparsam kardır ayağına yatıyorlar. Türk futboluna yakışmıyor bu tipler

 11. Herkezin bi hesabı varsa
  Allahından bi hesabı var
  Eninde sonunda ilahi Adalet
  Tecelli Ediyor bu hepimiz için geçerli

 12. Günah keçisi bu 3 oyuncumu.. Bulunduğumuz yerden, Sizin hiç suçunuz yok mu..
  Şapkayı çıkarın beyler genç çocukları elinizde tutamayıp sorumluluğu onlara atmayın.
  Gözümüde siz Siz 3 keçi güdemez pozisyonundasınız.

  4
  2
 13. Gençlerle Profesyonel imza atarken yapın 15 senelik maç başı anlaşma. Garanti ucreti de asgari ücretin bikac katindan belirleyin aylık olarak, 15 seneyi böyle planlayin. Baktınız iş yapcak elemanlar var içlerinde, maç başına iyileştirme yaparsınız. Böylece öyle 3-5 maç değil her maç herşeyini verirler. Sonrada tutturursa ben gidicem diye yok kardeşim geç bakalım kadro disisin dersiniz. Kimse de kolay kolay ben gidicem diyemez sıkar. İşine gelen takımda durup katkı vermek isteyen gelir imza atar, kaçmaya niyeti olan da zaten genç takımdan yolunu yapar kaçar gider. Ayrıca parasını odediginiz İsmail nasıl bu takımdan sözleşmesini fesih edip gidebiliyor onu da keşke biri çıksa detaylı anlatsa, sözleşmendeki parayı odemissin nasıl oluyor bu iş?

  1
  2
 14. Sevgili Bursasporlular sayın çok değerli yöneticilerim ve bu takım üzerinden para kazanan herkes basını,futbolcusu,hocası,yöneticisi,amigosu,tirbün abisi sizlere soruyorum tabiki siyasetçi yi unuttum sanmayın hepsi Bursaspor üzerinden kazanç sağlıyor Allah kazançlarıonı artırsın daim etsin lakin yediniz bitirdiniz haşa deniz bitmedi suçlu ne ismail ne emirhan ne ali ne veli suçlu sistem ve bu istemden nemlalanan herkes herkes birnbirini suçluyor yahu hepniz suçsuz asıl suçlu çorba çurba ğpeşinde koşmayıp biletini alıp formasını atkısını alıp gerçekten yüreğinde sevgi olanlar

 15. alt yapıya alırken öyle sözlesme yapacaksın AİLESİNİ bile imza kapsayacak avrupada öyle. kulup avukatı ne iş yapıyor bursasporda bunu bimesi lazım.bursa ili dışından secme yapıycaksın sözlesmede bursaspordan gidinceye kadar menejer tutamıycak.bunları ben bilirken avukat nasıl bilmez yazık günah itile itile kulagımızın arkası kaldı.anamin şirketi yapıcak sözlesmeleri şirket bazında yap bakalım bir yere kıpırdayabiliyormu babasıda dahil.yönetimler bunları neden yapmıyor.sözlesmeyi AİLELER kabul etmiyosa gidecek o zaman van spora kücümsemek anlamında degil defol git uzaklara demek istedim artık kendinize gelin iyi bir futbol hukukunda anlıyan avukat tutun kulübe ceza ve icra avukatı istemiyoruz.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu