Güçlü bir başkan ve yönetimle…

Olay Medya Yazarı Erdal Akçay’ın Diyarbekirspor - Bursaspor maçı köşe yazısıdır.

Bu sezon TFF 2.Lig’de tutunamayacağı daha sezon başında belli olan Bursaspor’un aldığı saha sonuçları can yakıcı oldu. 61 yıllık tarihinde ilk kez haftalar önce bulunduğu lige havlu atan ve ilk kez 3.Lig’e düşen yeşil beyazlı kulübün yeniden ayağa kalkması Bursa kentinin elinde.

Sezonun son deplasman maçını 18 yaş ortalama oyuncularla dün Diyarbekir ile oynayan yeşil beyazlı gençler ellerinden geleni yaptı. Taşıyamayacakları yükü omuzlayan bu çocuklara teşekkür etmekten başka bir sözümüz olamaz. Henüz futbol gelişimlerini dahi tamamlayamamış genç Timsahlar cumartesi günü grubun şampiyonluk adayı Vanspor FK maçıyla sezonu noktalayacak.

Yüzüncü Yıl Atatürk Stadyumu’nda oynanacak bu karşılaşma şampiyonluğun hedefleneceği yeni sezona cezasız, beyaz bir sayfa açarak girme açısından önemli. Bu nedenle taraftarın dikkatli olması gerekecek.

Dünkü Diyarbekir maçını izlerken, Süper Lig şampiyonluk sezonunda; 6 Mart 2010’da Diyarbakır deplasmanında yaşadıklarımız film şeridi gibi gözümüzün önünden aktı geçti.

Takımla birlikte havaalanın askeriye kapısından çıkarılışımız, otele güç bela gidişimiz, sabaha kadar takımı uyutmama adına otele atılan torpiller, ses bombaları, havai fişekler, davul sesleri… Yine stadyuma geniş güvenlik önlemleriyle gidişimiz… Taş yağmuru nedeniyle aslında hiç başlamaması gereken maçın yarıda kalması, kafilemizi havaalanına götüren iki polis midibüsünün camlarının haşat edilmesi, adeta can pazarı yaşanması, polis kalkanlarının taşlara siper edilmesi…

Bursaspor’un önceki akşam gittiği Diyarbakır’da kafilenin geniş güvenlik önlemleriyle karşılanması, yine otel dışında bir grubun rahatsız etmeye yönelik girişimleri ajanslar tarafından servis edildi. Diyarbakır İl Spor Güvenlik Kurulu bu maçın seyircisiz oynanmasına karar vermesiyle geçen sezon ki Amed deplasmanında yaşananların önüne geçilmiş oldu.

Bursa ile Diyarbakır şehirleri arasında bir sorun olmadığı her fırsatta dile getiriliyor. Umarım bundan sonra iki şehir takımlarının maçlarında ya sağduyu hakim olur, ya da maçlar tarafsız sahalarda oynanır.

Bursaspor’un layık olduğu Süper Lig yolculuğuna başlayabilmesi için 19 veya 26 Mayıs’ta yapılacak olağan genel kurul hayati derecede öneme sahip.

Geçmişte yapılan hatalardan ders çıkarıp, geleceğe bakma zamanı…

12 Mayıs’a kadar güçlü bir başkan ve yönetim oluşturup iyi bir planlamayla 3 yılda 3 yıl atlamak kendi elimizde… Başarı hikayesi yazmaya hazır mısın Bursa?

2 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. yazıyı okumadım, zaten bunları okumaya da gerek duymuyorum.
  sadece haberin başlığı ”güçlü bir başkan ve yönetimle…” üzerinden yorum yapıyorum.
  Valla öyle bir başkan bulsam, anında evlatlık giderim..!

  ulan ne işler ya?
  hangi akıllı tost misali kendini medya ve teksasın arasına atar.
  hangi akıllı pin-pon topu misali bunların arasında gidip-gelmeyi, birinde bekent, diğerinde forent yemeyi göze alır.

  12
  5
 2. Makaleyi okudum da sanki küçük Emrah senaryosu vardı. Hiç bursa taraftarı ırkçı saldırırları koca bir doğu halkı görmezden gelip sadece Bursa Spor taraftarı Melek bakışı yapılmış. Bence bir sıkıntı varsa iki tarafında sorunları hataları ele alınmalı. Duygusallık ve adaletsizlik sadece ekibi 3 gün ayakta tutar.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu