Gözler tribünde

Bursaspor'un bugünkü maçta en büyük güvencesi yine taraftarı olacak.

PFDK‘nın son maçlarda verdiği bloke cezası nedeniyle tribünleri tam anlamıyla dolduramayan Yeşil-beyazlılar, takımlarını 90 dakika boyunca destekleyecek. Kayserispor galibiyeti sonrası futbolcuları bağırlarına basan Bursaspor sevdalılarının bu karşılaşma sonrasında da 3 puan sevincini oyuncularla birlikte kutlamak en büyük dilekleri.

27 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. (arkadaşlar dün akşam yeni bir başkan adayı ortaya çıktı. site bunun haberini yapmadı ama ben bir şeyler söylemek istiyorum. bu yüzden yorumu alakasız bir haberin altına yazıyorum, kusura bakmayın.)
  sayın ahmet bozdemir’in yaptığı adaylık lansmanını dikkatle takip ettim. bursaspor için hayırlı olmasını diliyorum. uzun bir yazı yazacağım çünkü konunun önemli olduğunu düşünüyorum; sayın ahmet bozdemir’in camiada tanınması bölükbaşı yönetiminde yer almasıyla olmuştu. daha sonra bursaspor’a yaptığı maddi desteklerle birçok kez yerel medyada haber oldu. son olarak da başkan adaylığını açıkladı. dün akşam lansman gecesinde söyledikleri üzerine kısa bir araştırma yaptım. öncelikle şunu belirtmek istiyorum; amacım peşin hüküm kesip ortamı bulandırmak değil. ben kongre üyesi bile değilim, sade bursaspor taraftarıyım. ama bu yaptığım küçük araştırmayı tüm bursasporlularla paylaşmam gerekir diye düşünüyorum.

  dün akşam gerçekleştirilen adaylık tanıtım toplantısını bu linkten izleyebilirsiniz; https://www.facebook.com/bsmedya/videos/1924249150971509/

  sayın bozdemir’in kürsüden tanıttığı rus işadamları hakkında internette en ufak bir bilgi kırıntısı bile yok. sponsor olacağı iddia edilen firmanın adını aratırsanız (avtomedon) rusya’da otomobil yedek parçası satan bir şirket karşınıza çıkıyor. imzalı sponsorluk tahahütnamesinde adı yazan avtomedon firmasının internet sitesine bakabilirsiniz;
  http://avtomedon-m.ru/index.php/en/about-company (linkte firmanın ceo’sunun ismi ve fotoğrafı var. kürsüye çıkan iki kişiden biri değil)

  ahmet bozdemir’den sonra kürsüye çıkarak rus işadamlarını tanıtan türkçesi bozuk beyefendi, rusya futbol federasyonu başkan yardımcısının da sponsorluk anlaşmasına destek verdiğini söylüyor. bu başkan yardımcısının adını iki kez söylüyor. ne dediği tam olarak anlaşılmasa da “alan” ya da “adam” gibi bir isimden bahsediyor. rusya futbol federasyonunun sitesine girip bakarsanız, şu an görevde olan 3 başkan yardımcısı var. bunların isimleri şöyle; nikita simonyan, sergey anohkin ve sergey pryadkin. yani “alan” ya da “adam” isminde biri bu görevde değil. isimleri kontrol etmek isteyenler için rusya federasyonu sitesinden konu ile ilgili link; https://www.rfs.ru/subject/1/officials

  bu arada rus işadamının tercümesini yapan hanımefendi, 3 dakikalık konuşmaya karşılık 30 saniye kadar tercüme yapıyor. 15 milyon euroluk bir iş anlaşması için fazla amatörce bir görüntü.

  ayrıca sayın bozdemir iki dünya yıldızı ve süper ligden bonservis bedeli ödemeden 8 türk futbolcu transfer edeceğini söylüyor. sezon sonu sözleşmesi biten türk “yıldızlardan” benim bulabildiklerim bunlar; soner aydoğdu, deniz kadah, sakıb aytaç, uğur çiftçi, uğur demirok, güray vural, yasin öztekin, muğdat çelik… bu konuda yorumu size bırakıyorum.

  sayın bozdemir bundan birkaç hafta önce valencia ile altyapı anlaşması yaptığını açıklamıştı. konuşması tam olarak şu şekildeydi; “Bursasporumuzun altyapısı için Valencia ile ön anlaşma sağlandı. Valencia Sportif Direktörü George Tolias ve Bozhil Grozdanov ile her konuda anlaşma sağlandı. Emin adımlarla profesyonel bir şekilde çalışmalarımız devam ediyor. Her şey Bursaspor için” dedi.

  arkadaşlar valencia kulübünün george tolias ya da bozhil grozdanov adında sportif direktörleri yok. hatta bu isimde çalışanları dahi yok. valencia’nın resmi sitesinin altını üstüne getirdim bu isimde kimseyi bulamadım. biraz daha araştırma yaptıktan sonra george tolias denen kişinin GPS (global premier soccer) isminde bir altyapı danışmanlık kuruluşunda doğu avrupa direktörü olarak çalıştığını buldum. bu firma çeşitli kulüplere oyuncu yetiştirme modellerinde yeni projeler pazarlıyor. sayın bozdemir’in valencia sportif direktörü dediği adam bu firmanın bir çalışanı. ismi geçen diğer şahıs bozhil grozdanov ise bulgaristan futbol federasyonunda görevliymiş ancak ne iş yaptığını bulamadım. kontrol etmek isteyenler için GPS firmasının valencia ile yaptığı anlaşmanın haberinin olduğu bir link: http://www.globalpremiersoccer.net/news_article/show/815623-gps-south-east-europe-announces-partnership-with-valencia-cf

  bu falsolar ahmet bozdemir’in “emin adımlarla profesyonel bir şekilde çalışmalarımız devam ediyor” açıklamasıyla pek uyuşmuyor. ve maalesef bu durum aklıma, sayın bozdemir’in yönetiminde yer aldığı bölükbaşı’nın lacoste’la olan sponsorluk anlaşmasını ve daha nice yalanlarını getiriyor.

  inşallah ben yanılıyor olurum ve başkan adayımız dediklerinin hepsini yapar. bütün renkdaşlarıma saygılar, sevgiler.

  87
  4
  1. @comantandErgic yorumuna yanıt olarak

   Eyvallah renktaş valencia mevzusunu biliyodum diğeride tuzu biberi olmuş Bursaspor’un kurtuluşu şehrin bütün dinamiklerini arkasına alabilecek güçlü bir adaydır bozdemirle falan olmaz bu iş levent kızıl yada onun ayarında godaman birinin başkan olması lazım.

  2. @comantandErgic yorumuna yanıt olarak

   Transfer çalışmalarında ve yeni kadro oluşumunda zinhar pas geçilemeyecek çok elzem husus,yani taraftarın beklentisi,Virtüöz yani takımın tek başına var olan ruhun mayası özü konumundaki sevgili kaptanımız Pablo Martin Batalla’nın asgari 2 yıl sözleşmesinin uzatılması konusudur.

   7
   6
   1. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

    Çorbacı mustafa takım bu haldeyse kolpacı bolukbaşı ve yönetimi sayesindedir hala toparlanmıyor borçlar mevcut başkan hariç yönetimi bende iyi bulmuyorum reziller ama Ali Ay olmasa finansal fair play muhabbetine kaç puanımız silinmişti düşme potasının dibindeydik. Yönetmeyi kesinlikle bilmiyor ama ne dolandırıcı ne de yalancı çok para verdi çok para harcadı. O yüzden boş yapma

    19
    3
    1. @R13 yorumuna yanıt olarak

     Eyy Ali Ay yalamaları,Ne yapsanızda,ne etsenizde Ali Ay kongrede gidecek.Hayri Yazıcımı,Levent Kızılmı,Ilhan Uslu,Ahmet Bozdemirmi kim gelirse gelsin kimsenin adamı değilim.ama Ali Ay gitmeli.

     7
     9
    2. @R13 yorumuna yanıt olarak

     Öncelikle takımı 2 sezondur düşmemeye oynatan Ali Ay,ı savunduğun için Çorbacı sensin.sana soruyorum Ali Ay verdiği hangi sözü tuttu.bu arada Ahmet Bozdemiri tanımam etmem.

     8
     4
  3. @comantandErgic yorumuna yanıt olarak

   her şeyden önce emeğine sağlık.
   ancak ben ”gökteki yıldızları ayaklarınızın altına sereceğim!” yani, yerli ve dünya yıldızlarını getireceğim, hemen şampiyonluğa oynatacağım diyen başkan adaylarına nedense pek inanmıyorum.
   bugün gelinen nokta itibari ile ne yazık ki bursasporun kendine has ACI GERÇEKLERİ var. öncelikle camia olarak bu gerçekler ile çok samimi bir şekilde yüzleşmek ve çözümü konusunda da büyük çaba sarf etmek zorundayız.

   peki, nedir bu gerçekler?
   a- 400 milyon lira borç.
   b- skor odaklı medya ve sabırsız taraftar profili.
   c- bu ikilinin yarattığı camia ve kulüp üzerindeki baskı ve kaotik ortam. ve sonrasında zincirleme olarak gelen,
   d- öz-güven kaybı ve panik,
   e- görev karmaşası,
   f- düşen yönetici, antrenör ve futbolcu performansları,
   g- yakalanamayan sportif başarılar.
   h- oyuncuların değerini yitirmesi,
   i- alt yapıdan çıkamayan oyuncular.
   j- ortaya çıkmaya cesaret edemeyen donanımlı yönetici adayları ve vs gibi daha bir çok neden.

   yeni başkan adaylarına haddim olmayarak naçizane tavsiyem şu olabilir,
   nihai anlamda kurumsallaşmayı hedef alan, alt yapı orjinli, denk bütçeli bir profesyonel yönetim anlayışını benimsemesidir.
   tabi bu kolay değil. bunun için medya ve taraftarın da SABIR, SEVGİ ve DESTEĞİ şart.
   camia olarak bir türlü beceremediğimiz yer, tam da burası…

   12
  4. @comantandErgic yorumuna yanıt olarak

   Güzel,değerli araştırmaların ve emeğin için öncelikle rektasin olarak çok teşekkür ederim.Hepimizin dileği aynı şekilde insaAllah çekincelerimizde yaniliriz veya seçime yakın dönemlerde daha açık net bir sunum yapılır.Yapilacagini da kendimce tahmin ediyorum.Bursaspor’umuzu layık olan yerlerde ve layık olan kişilerin yönettiği dönemleri görmek dileğiyle insaAllah…

   13
   1
  5. @comantandErgic yorumuna yanıt olarak

   ben televizyoncu değilim, bir internet sitesinde ya da gazetede köşem yok. sosyal medyayı da kullanmıyorum. görüşlerimi paylaşabileceğim platformlar sadece taraftar siteleri. birçok kongre üyesi bu siteleri takip ediyor. tekrar belirteyim; amacım ortamı bulandırmak değil. kulübe ufacık bir katkı vereni sırtımızda taşırız. ancak sayın bozdemir’e soru sorma fırsatı olan gazeteciler belki bu yazıda bahsettiğim şeyleri görür ve kendisine sorarlar. sayın müstakbel başkan da makul bir açıklama yapar. çok uzun yazdım kusura bakmayın. saygılar.

   44
   3
   1. @comantandErgic yorumuna yanıt olarak

    İnternetle işim yok diyorsun maşallah CIA den fazla araştırma ortamın var.
    Yeni adayı bende bölükbaşı döneminde tanıdım.
    Bugüne kadar hangi başkan adayı verdiği sözleri ve ettiği taahhütleri tuttuk.
    Varsın bu adamcağızda sıksın dursun ne var yani.
    Şunu da unutmayalım bugün Ctesi şayet SAYISAL LOTO dan para çıkarsa bende ADAYLIĞI mı koyuncam.
    SAYGILARIMLA

    4
    6
 2. Üşenmedim linkleri vs tek tek araştırdım.
  Renktaş delilli ispatlı yazmış takdir ettim .
  Bursasporumuz için en hayırlı sonuç ne ise o olsun .
  comantandErgic e teşekkürler çok temiz çok net bilgiler paylaşmış.

  16
  1
 3. Sen gerçek bir taraftsrsın adamsın adam ne kongre üyeleri tanıyorum onun bunun yalakası olan Allah senden razı olsun çok fazlasıyla faydalı bir iş yapmışsın gerçekten çünkü zaten kötü yönetimden bunalan taraftarımızın sarılacağı bir yılanmış bu arkadaş araştıran afişe eden ellerine emeğinesağlık @comanndatErgiç

  9
  1
 4. Renktaş larım yetiştiler valla, bu maç da da önem taşıyor..
  Bugün takımı nolursunuz yalnız bırakmayın…
  Negative enerji vermeyin,yani maç esnasında.
  Durum çok vahim
  Geçen seneden da farklı…

  6
  2
 5. Yeni başkan adayına cesaretinden dolayı Bursasporluluğundan dolayı tebrik ederim ama Bursaspor tecrübeli bir başkan ve yönetimi olmalı gerçeklerle bursaspor profesyonel anlayışla yönetilir.Bursasporu futbolun içinden gelen insanların yönetmesi gerekir.Para koyarsın kazanırsın ama parayı nasıl yöneteceğin nerede kullanacağın önemli…Kim gelirse gelsin bir İbrahim yazıcı gibi başkan gelmez Bursaspor u adam gerçeklerle yönetti hayallerle değil nerde ne yapacağını ne söyleyeceğini bilen bir başkandı…

 6. alay mı ediyorsunuz siz kimi bağrımıza basacakmışız ligde kalacak puanı garantileyelim hepsini sopayla kovalamak lazım koca sezonu yine hiç ettiler beyefendiler 3 ayda 1 keyiflerince maç seçip oynuyorlar sivası yense ne olacak haftaya yine kaybedecekler rezil futbolla yine mücadele etmeyecekler!

  3
  2
  1. @2010 RUHU yorumuna yanıt olarak

   O maçı seyretmem ben ! Birazdan işimden kaçar, sevdamın peşine, yanına gidip onu bu zor gününde sonuna kadar desteklerim ! Seninle, senin zihniyetindekilerle aramızdaki fark bu !!! Sen git akşam kedi köpeğin maçını izle !!!

   3
   1
 7. comantandErgic bu işin peşini bırakma kardeş doğru haberleri senden bekliyoz helal olsun sana senin gibi bursasporlular lazım bize

 8. Arkadaşlar ben doğma büyüme Düzceliyim tuttuğum takımda Galatasaray. Bursaspor inanınki dışarıdan görüldüğüne göre Anadolu takımlarının hepsinden daha büyük kulüp ve daha marka. Her yıl güzel oynasada oynamasada adı yeter. Taraftarıda çok kaliteli. Eleştri yapılacak bir takım değil.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu