Gözler adaylarda…

Mestan yönetiminin olağanüstü kongre kararı almasının ardından gözler aday veya adaylara çevrildi…

100 imzanın gerektiği başkan adaylığı için son başvuru tarihi 16 Ağustos… 23 Ağustos Pazar günü genel kurulun ilk oturumda yapılabilmesi için oy kullanma hakkına sahip 4130 üyeden 2066’sının hazır bulunması gerekecek.

Son yıllardaki kötü yönetilmesiyle borç batağına sürüklenmekle kalmayıp TFF 1.Lig’e düşen ve Süper Lig’e geri dönme hedefine de ulaşamayan Bursaspor’da olağanüstü kongre süreci başladı. 26 Temmuz’da play-off yarı finalinde Adana Demir’e elenen Bursaspor’da 14 gün sonra kongre kararı çıkması yaklaşan yeni sezon öncesi sıkışık bir takvim ortaya çıkardı. Tüzük gereği başkan adaylığı için 100 imza gerekiyor. 23 Ağustos Pazar günü Büyükşehir Belediye Stadı’nda saat 11.00’de yapılacak genel kuruldan 7 gün önce, yani 16 Ağustos Pazar günü aday veya adaylar başvuru dosyalarını Divan Başkanlık Kurulu’na teslim edecek.

SENEYE YİNE SEÇİM VAR

Mesut Mestan yönetiminin geçen yıl olağanüstü kongreyle göreve gelmesi ve olağan genel kurula sadece 1 yıl kalması nedeniyle kongrede seçilecek yeni yönetimin görev süresi 1 yıl olacak. Yani Bursaspor 2021 yılı yazında da bu kez Olağan Genel Kurulu’nu yaparak 3 yıllık yönetimini belirleyecek. Kısa vadeli borçlar için 80 milyon TL, FIFA’daki dosyalar için 6 Milyon Euro olmak üzere 130 milyon lira nakit ihtiyacı olduğu açıklanan Bursaspor’u bu girdaptan çıkaracak güçlü bir yönetimin göreve gelmesi gerekiyor.

OLMAZSA 30 AĞUSTOS’TA

Genel Kurul’da, 13 asil, 6 yedekten oluşan Yönetim Kurulu’nun yanı sıra Bağımsız Denetim Kurulu da seçilecek. Bu kurul için başvuru süresi de 16 Ağustos’ta sona erecek. Bursaspor Kulübü’nün 4 bin 993 üyesi bulunuyor. 23 Ağustos Pazar günkü kongrenin ilk oturumda yapılabilmesi için oy kullanma hakkına sahip 4 bin 130 üyenin yüzde 50 artı 1’i olan 2 bin 66’sının hazır bulunması gerekecek. 863 üyeden 716’sı aidatlarını ödemediği için 147’si de yeni üye olmaları nedeniyle kongrede oy kullanamayacak. İlk oturumda gerekli çoğunluk sağlanamaması durumunda ise genel kurul 30 Ağustos Pazar günü saat 17.00’de yine stadyumda yapılacak ve Bursaspor’un yeni yönetimi belli olacak.

19 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Mestan Bekledi Bekledi Sonra Kongre Kararı Aldı.Birincide Kesin Toplanamaz Şimdiye Kadar Hiç Toplanamadı.İkincide Toplanacak Yani 30 Ağutos. Sonra Başkan Seçimi Hoca Transferi Futbolcu Arayışı Falan Filan İşte.Mestan Neden Böyle Yaptı Geç Kongre Kararı Aldı Anlamış Değilim İntikam Alır Gibi.

  75
  5
  1. @Gemlikli1616 yorumuna yanıt olarak

   NEDEN PLAY OFTAN ELENDİKTEN 14 GÜN SONRA SEÇİM KARARI ALINIR ???? BUNDA ART NİYET VAR ,BURSA SPORA KÖTÜLÜK VAR BURSASPORDAN İNTİKAM ALMAK VAR SANKİ

   48
   3
 2. Her sene başkan değiştir, TD değiştir, oyuncuların çoğunu değiştir, değiştir de değiştir. Sonuç katlanarak büyüyen borç, üzüntü, başarısızlık,alt lig,kaos, telaş,belirsizlik , hüsran…. Kafaları değiştirmedikce bu kısır döngü değişmez.

  27
  2
  1. @..yorum yorumuna yanıt olarak

   AMATÖR BAŞKAN, AMATÖR TD, AMATÖR FUTBOLCULAR LAZIM ÇÜNKÜ TEHLİKE BÜYÜK. MESTAN VE ÖNCEKİ 3 BAŞKAN YERLE YEKSAN ETTİLER…… BEKLENTİ OLMADAN, SAVAŞARAK MÜCADELE EDECEK OLANLAR KALSIN…

 3. Bursaspor’un tek kurtuluş reçetesi var o da acilen şirketleşmesidir.Hisselerin %49 u halka arz edilmeli , elde edilen gelirle ivedilikle borçlar kapatılmalıdır.Aksi takdirde yeni gelen yönetimi çok büyük bir enkaz bekliyor.Ayrıca şöyle bir tehlikede var.Bursaspor sezona -9 ya da -12 puanla başlayabilir.Bu tehlikenin bir an önce önüne geçilmesi lazım.

  17
  15
  1. @Hastabursasporlu yorumuna yanıt olarak

   Sirketlesme fikrinin içini doldurabilecek kitle var mı ki böyle hayallerle konuşuyorsunuz. Kaç kişi hisse alacak takımın bu haliyle. Birazcık ayaklarimiz yere bassin, başarı olmadan ya da üçüzler gibi ulusal çapta büyümeden sirketlesme fikrini tartışmak bile yanlış. 16 TL destek için bı mesaj atmayan insanların gazına gelmeyin lütfen

  2. @Hastabursasporlu yorumuna yanıt olarak

   Sayın kardeşim.
   Dediklerini hepsi doğru şeyler fakat çoğunluğun bilmediği prosedürler var.
   Öncelikle dernek olunduğu için derneği fesih edeceksin.
   Bu işlemi yaparken kulübün bütün borcunu harcını ortaya döküp kayıt altına alacaksın ki alacaklı olan hiç bir şahıs ve firma hakkını kaybetmesin.
   Sonra yasal prosedürleri yerine getirip tüm evrakları temin ederek gerekli yerlere başvurunu yaparak sirketlesme yolunda ilk adımı atacaksın.
   Genel kurul toplantıları,imzalar, resmi gazete aşaması, alınan kararların yürürlüğe girmesi kurul üyelerinin müdür seçimi ve yetkilendirme evresi derken biraz zaman geçecek.
   Şirket kuruluşu tamamlandıktan sonra bildiğim kadarı ile hisseler hemen halka arz edilemiyor.
   Zaten hisselerin halka arzı aşamasında da yerine getirilmesi gereken bir çok prosedür var.
   Örneğin halka açılacak şirketin karlılığı yeterliliği ve finansal büyüklüğü gibi etkenler.
   Kurulan şirkete bakacaklar bağımsız denetim şirketleri denetleyecek.
   Veriler yeterli ise denetmenler onay verecek ve ardından halka arzı gerçekleştirecek şirket ve halka arzın gerçekleşeceği banka veya bankalar ile anlaşmalar imzalanacak.
   En son işlem halka arz tabiki.
   Tüm taraftarlar bu aşamaları ve gerekli olan zamanı iyi bilmelidir.
   Öyle bugün şirketi kurduk yarın halka açıldık öbür gün kasa para doldu borçları ödedik zengin olduk diye bir şey yok.
   Öyle bir Dünya zaten yok.
   Herşey resmiyete bağlı ve zaman içinde olabilecektir.
   Bilenler bilir ben bilmeyenlere bilgim dahilinde anlatmaya çalıştım.
   Eksiğim vardır mutlaka.
   Daha fazla bilgi zaten Google da mevcuttur.
   Merak edenler açar ve okurlar öğrenirler.

   1. @16 BS 224 Texas yorumuna yanıt olarak

    Bu arada gelen bilgilere göre yeni seçilecek yönetimin görev süresi dokuz ay olacakmış.
    Sirketleşme ve halka arz durumu seçilecek yönetimin görev süresine yetişmez.
    Keşke ben yanılsam ve yetişme durumu olsa.
    Hatta daha sonraki yönetim bile fazlaca beklentili olmamalıdır.
    Aday olacaklar bu konuları zaten bilerek aday olacaklardır.
    Özet olarak sirketleşmek ve halka arz kulübümüz için olmazsa olmaz bir gereksinimdir fakat bu çözüm yolu kısa vadede borçların ödenmesi ile ilgili olmamalıdır.
    Orta ve uzun vadede kulübün ve yönetimlerin kurumsallaşması adına elzem bir konudur.
    Ayrıca kulübün sirketlesmesi adına artık bu adım en kısa sürede atılmalıdır.

   1. @Teksas'lı yorumuna yanıt olarak

    yaa kardeşim memleket koyun dolu senin yazdığını okumadan anlamadan 2 eksi gördüyse oda basmıştır eksiyi hala anlayamadınızmı bursa taraftarını biri nereye giderse hepsi oraya gider

 4. Bize neden gaz veriyorlar
  Bilgi sahibi olmadan fikir veriyorlar bende
  Hemen sazan gibi atladım 10 000 TL hisse
  Alırım diye yorumları okuyunca anladım
  Bu Şirket olma işi kolay değil Genede bu
  Şirket işini Gündemde tutmak Lâğzım
  Ozkan_gazı haklısın 16 TL bende vermedim
  Sebep Yetdi Gari diye Teksas org aynı yazım
  Duruyor Lakin bu başka isdeyen hisse alacak
  Bi nevi yatırım ben olumlu bakıyorum.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu