Görevden affınızı isteyin!

Liderbursa.com Spor Yazarı Samet Zinciroğulları'nın köşe yazısıdır.

Öncelikle bu bir maç yazısı değil. Çünkü Amed Sportif- Bursaspor karşılaşmasını izleyemedik. Saçma sapan Twitter ve Facebook yayınlarını saymıyorum bile. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde belki de şampiyon olmuş bir takımın maçı ilk kez canlı olarak verilemedi. Bu bile başlı başına Bursaspor yönetimi için tarihe kara leke ve büyük bir skandal olarak geçmiştir.

Dün, Bursaspor ve Bursa şehrinin sadece sportif açıdan değil, her anlamda küme düştüğünü yeniden anladığımız bir gün oldu. Bir kez daha farkına varıldı ki Bursaspor, taraftarı haricinde kimsenin umurunda değil.

Bu saatten sonra kimse lobiden, siyasi destekten ve Bursaspor’u kurtarma planlarından bahsetmesin lütfen.

“GÖREVDEN AFFINI “ İSTEMELİ

Buradan Bursaspor Başkanlığına atanan Ömer Furkan Banaz’a sormak istiyorum; 16 yaşında üzerinde Bursaspor armasını taşıyan çocuklar yabancı madde yağmuruna tutulup soyunma odasına polis barikatı eşliğinde giderken, siz nasıl “Bunlar futbolun içinde olan şeyler” minvalinde açıklamalarda bulunuyorsunuz? Hayatınızda Bursaspor Başkanı olarak atanmadan önce kaç kez futbol maçı izlediniz ki futbol hakkında bu kadar rahat yorumda bulunabiliyorsunuz ? Siz siyasetçi değil, Bursaspor Başkanısınız. Bu ağırlığı kaldıramayacaksanız lütfen “görevden affınızı” isteyin.

Ya siz sayın belediye başkanları, vali, milletvekilleri ve diğer dinamikler, Bursaspor’u Diyarbakır deplasmanında yalnız bırakıp kafilede yer almazken, gerçekten hiç vicdanınız sızlamadı mı? 16-17 yaşındaki çocukları nasıl sahipsiz bırakabildiniz? Bu çocukların başına en ufak bir şey gelme ihtimalini nasıl göze alırsınız?
İnanın aklım almıyor.

NEDEN TECRÜBELİ HAKEM GELEMEDİ?

Bursaspor yönetimi hafta içerisinde TFF ile görüşüp bu maça tecrübeli bir Süper Lig hakeminin atanmasını nasıl sağlayamaz, en kötü ihtimal bu karşılaşmanın tarafsız sahaya alınmasının yolunu nasıl açamaz, nasıl her yapılana kafa sallar inanamıyorum. Benim Bursaspor büyüklüğü algım bu değil. Ama maalesef Bursaspor’un büyüklüğünü kavrayamayan yöneticiler olduğu sürece hiçbir şeyin değişmeyeceği kesin.
Keşke Bursa şehrinin ve Bursaspor camiasının refleksleri kuvvetli olsa da bu yaşananların bir bedeli olabilse. Ama inanın yarından itibaren hiçbir şey olmamış gibi her şey devam edecek. Birilerinin Bursaspor’u unutturma, insanları yeşil-beyazdan soğutma planı var. Artık bu bir gerçek. Ama şundan emin olun ki bu düşünce hiçbir zaman hayalden öteye gidemeyecek.

Skor hiç önemli değil. Çocuklar eninde sonunda sağ salim Bursa’ya geldiler. Önemli olan bu. Hepsiyle ne kadar gurur duyulsa az.

Kötü giden her şeyin bedelini Vakıfköy ödüyor, bu zihniyet devam ettiği sürece ödemeye de devam edecek.

58 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Akp Bursaspora son darbeyi vurdu. Alinır denen zat maçı yayınlatamadı lobi oluşturamadı bizleri bu hale getiren bu malum parti zaten. Ey Bursalı uyuma seçim geldiğinde bizde onlara hesabı soralım 16 yaşındaki kardeşlerimizi pkkya ite köpeğe yem ettiler

  157
  36
  1. @Prusa yorumuna yanıt olarak

   Kardeş manşetlik bir Dogruyu konuşdun Bursanın gücünü kestiremeyenler Sadece Aldanır ve aldatırlar Bursanın süper lige çıkmasından geri gelip hesab sormasından çekinen bir takım düşmanları var ilk iş onlarla gelde onlar la mücadelet et Bu konuda Bursa Tek Başına Kalır

  2. @Prusa yorumuna yanıt olarak

   yoruma ve beğenilere bakılınca kulübün düştüğü duruma şaşırmamak lazım.
   dünyanın en doğru şeylerini yazsan da okumayacak, dinlemeyecek ve anlamayacaklarla vakit kaybetmenin bir anlamı yok.
   en basiti bu yönetim gitsin deniyor. daha iyisi olsa dükkan sizin.
   bu yönetimin bırakıp gitmesi yeni bir kaos, kargaşa ve belirsizlik dalgasının ağa babası.
   Bursaspor böyle bir dönemde bu kadar şiddetli dalgaları kaldıramaz.
   ama bu kimin umurunda.
   siyaset, yönetim gitsin diyenlerin gözünü kör etmiş.

   bir cümle de samet zinciroğullarına.
   bu kardeşimiz ne gibi bir sportif bilgi, birikim ve donanıma sahip ki, kendisine köşe ve kalem verip yazdırıyorlar?
   UEFA sitelerinde her ay bir makalesi mi çıkıyor?
   teknik, taktik ve sistemler üzerine kitapları var da bizim haberimiz yok?
   yazısının her satırı futbolun tekniği ve etiğinin tam tersi.
   bu kulüp bu medya ve taraftar profili ile nasıl doğru yolu bulacak?
   yazık! yazık! hem de çok yazık…

  3. @Prusa yorumuna yanıt olarak

   CHAPE Lİ troller burdada mı bizi buldu arkadaşş kaç tl fonlanıyonuz olum siz nereye gitsek sizden var bi bitmediniz be emin gitti siz hala burdasınız sahip çıksaydınız ya o zaman takıma neden belediyeye bıraktınız yazık size

   29
   67
    1. @Sessizlik yorumuna yanıt olarak

     sen de beyin olmadığı belli sizin asıl kuyruk acınız büyükşehiri alamamanız o yüzden bu kadar burda köpürüyonuz al,nur başkana bursaspor falan hikaye sizin yaralı bir parmağa işemek gibi bir işinizde yok anca rant peşinde koşarsınız o it dediğin laf da sahibine daha güzel yaraşır

     2
     1
  4. @Prusa yorumuna yanıt olarak

   Sebep AKP son darbeyi vurdu diyorsun ya senin çok sevdiklerin neden sahip çıkmadı bu takimi bu lige AKP mi düşürdü kimse bu durumda takimi sahiplenmedi adamın işi olmamasına rağmen o sahiplendi zengin onursuzlar takımın ışığını kemiğini sömürdü çaldı çarptı bu köşe yazısını yazan arkadaşa da sözüm hadi görevden affını isteyecek sen çözüm bul getir affını istesin desin ki bir tane zengin ben kurtaracağım bu takimi borcunu ödeyeceğim muş lu arkadaş gibi hadi buyurun Ulan muhtereminizden donu çalışanlar AKP den bileceksiniz bu kadar pasif ve beyinsiz bir zihniyet

   30
   67
   1. @Erkan yorumuna yanıt olarak

    kardeş uğraşma bu forum ekşi sözlük deki trollerle sarılı malum ekşi sözlük kimin belli o çok sevdikleri başkanları geçen sene 20 transfer yapıp takımı perişan edip kaçtı AK PARTİ takıma sahip çıktı diye şimdi alinur başkan kötü oldu bunlar da beyin yokk beyinnn düşünme yetilerini kaybetmişler

   2. @Erkan yorumuna yanıt olarak

    Sorma kardeşim ayağı bir taşa takılıp düşse ak partimize laf atıyorlar , ak Parti’nin işi gücü yok hadi Bursa’ya zarar verek diyecek he 😀

    5
    16
  1. @Selim2 yorumuna yanıt olarak

   çekin artık elinizi bursasporumuzdan siyaset bitirdi koskoca bursasporumuzu sahadan çekemezsiniz takımı dimi abileriniz izin vermez maçı canlı bile yayınlayamadınız yazıklar olsun çıkın konuşun bugün boş boş olan olmuş biten bitniş.

   54
   14
   1. @semih yorumuna yanıt olarak

    Çok haklısın kardeşim.
    KISACASI,HERŞEY SAHTE..KOCAMAN BİR YALAN.SENARYO.
    TEK GERÇEK,HİÇBİR MENFAAT GURUBUNUN ASKERİ OLMAYIP ,BURSASPORUN HALİNE CANI YANAN GERÇEK BURSASPOR TARAFTARIDIR.

    37
    10
  2. @Selim2 yorumuna yanıt olarak

   Bu ne isteyecek!? Bu zaten kukla!? Başında bulunan Alınır Aktaş isimli kişinin istemesi lazım.Sn. Alınır Aktaş,o koltuktan in derse iner zaten.

   55
   12
 2. İstifa et Başkan bozuntusu maçtan sonra tv ye çıkıp bunlar normal olaylar demek de nedir sizin gibi kuklalar yöneteceğine amatöre düşelim

  81
  12
 3. Bugün hiç basın toplantısında boş yapmayın. Direkt istifa edin. Çocuklar bu ligde düşer çıkar, kazanır kazanamaz umurumuzda değil. Ama siz ve sizin gibiler o çocuklara sahip çıkamadınız, televizyonda bile izletemediniz.
  Şehrin dinamikleri büyükleri falan yok, sahipsiz bir Bursaspor var. Bu işin affı lütfeni falan olamaz. Bursaspor’un lideri olamadınız, lideriymiş gibi o koltukta oturmaya hakkınız yok.

  72
  13
  1. @heykel yorumuna yanıt olarak

   Hala Eski Yönetimlerin Başkanlarının Yaptığı 1.2-1.5 Milyar Borç İle Düşürdükleri 3’cü Ligde Bu Zor Durumda Yönetenlerin Bırakıp Gitmelerini İsteyenler Çıkabiliyor Olması Sözde Bursaspor Taraftarı Bile Olduğuna Artık İnanmıyorum Artık Allah Akıl Fikir Versin Diyelim!

   18
   58
 4. Bu maçın şubat ayında Bursa’da oynanacak olan rövanşında Bursaspor kulübü bu maçın yayın hakkını kesinlikle kimseye satmamalı ve kendi Youtube kanalından da yayınlamamalı. Bu durum Pkk spor üzerinde psikolojik eziklik yaratsın. Ve korku yaratsın. Biz de bu maça 42 bin kişi gidelim, o gün o Timsah Arena’yı cehenneme çevirelim, canlı olarak yayınlanmayacak olan bu maçta gereğini yapalım, ve maç sonunda külodumuzu giyip, pantalonumuzu toplayıp gusül aptesimizi de aldıktan sonra stattan çıkalım. Sözün özü pkk spor’u o gün hep birlikte bi s..kelim. Önden arkadan her yerden.

  52
  8
 5. Samet Zinciroğulları kardeşim ( yaşını bilmiyorum o yüzden kardeşim diyorum) ağzına, yüreğine ellerine sağlık.Anlayana bu yazı tokat gibidir ama anlayacak ADAM varmı acaba karşında. Dediğin gibi kendisini BURSASPOR başkanı olarak gören bir kukla ne diyebilir ki. Ali Nur ve onunda arkasındaki zihniyet çözüm süreci zarar görmesin diye diye durum buralara gelmedi mi. Dün olacakları herkes bildiği için TRT denen (sözde DEVLET, gerçekte HÜKÜMET kanalı) bu maçı yayınlamadı. Bizim kukla başkan da bir gün önce 15 gündür uğraşıyoruz maçımızı TRT verecek diyordu. Bir günde ne değişti.
  o paçavraların açıldığı anda stadı neden terk etmedi bu takım BANAZ efendi. Burası TÜRKİYE CUMHURİYETİ biz bu ülkenin takımıyız diğer takım da TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ’nin topraklarında bir şehri temsil ediyor. peki açılan paçavralar ne alaka. Takımın bayrağı olmadığına göre…
  Ama yapamazsınız. Çünkü kuklasınız. Birisi şunu yap diyecek yapacaksınız.
  İŞTE O BİRİSİ ( BEN DE DAHİL BİRİLERİ ) ÇIKMIŞ ŞU AN, ŞU DAKİKA İTİBARI İLE GÖREVİ BIRAKIN DAHA FAZLA BİZLERİ BU ÜLKEYE REZİL ETMEYİN DİYOR.

  39
  10
 6. İstifa karekterli insanların yapacağı bir eylemdir.Küme düşüldü sorumluluk almadılar tahta açılmadı sorumluluk almadılar.Hiçbir vasıfları hiçbir ağırlıkları yok.BB Bursaspor’u tanımıyor.Bunlar olmasa daha kötü ne olabilirdi.Yine bunlar olurdu.

  37
  7
 7. Dün akşam ki olayla birlikte
  Benim gözümde bu şehrin
  Valisi-belediye başkanı-btso başkanı
  Kulüp başkanı-divan başkanı
  Gibi saydigim şehrin sözde ileri gelen
  Yetkin ve etkin isimleri bitmiştir
  Bursasporu ayağa kaldiracak olan
  Sadece taraftaridir bunu da Barcelona
  Taraftarinin yaptigi gibi bir oluşumla
  Yapacaktir bundan sonra bir sonraki seçimlerde aday olacak olan bu yetkili isimlere destek verilmemesi gerekmektedir
  Bursa halki uyanmali kendi problemini kendi çözmelidir

  33
  3
 8. Ömer Furkan Banaz Bursaspor başkanı olmak koltuğuna oturup idare etmek zordur tecrübe ister, şehrin camianın taraftarın nabzını tutmak gerek.Her önüne gelen Bursaspor başkanı olursa Bursaspor manevi veya maddi zarara uğrar.Diyarbakır da atılan yabancı madde veya sözlü saldırılar sana değil Bursa’ya ve Bursaspor rengine armasına atılmıştır.Gereği neyse yapılmasıdır.

  29
  7
 9. Bu zahmet gidin cekemediniz sahadan takımı silinen puan olsun candan kiymetl deil ya bu gençleri yem ettiniz

  23
  4
 10. Valla bunlardan hiç bir şey olmaz takımı geri çekse anlardım derdim ki çocukları korumak için yaptı nasıl yayın vermezler diye yaptı başımla beraber yemişim 3 puanı. Ama sen hiç bir şey yapmayım bugünde basın açıklaması yaparak gaz alma operasyonu yapacaksın. Kusura bakmada senin müdürlük yaptığın yere benzemez Bursaspor. Ayrıca siyaset sevmem ama gerçekten kendi siyasilerimiz hiç bir şey yapmadı. Bir tek açıklama yapan Zafer partisi oldu. Teşekkür ederim kendi adıma..

  22
  5
 11. ŞEHR-İ EMİN NE DEMEK? BİLMEYENLERE SÖYLÜYORUM…BELEDİYE BAŞKANI DEMEK..YANİ BU ŞEHRİ EMANET ETTİĞİN KİŞİ DEMEK..İYİ Kİ BELEDİYE BAŞKANIMIZ MAÇA GİTMİŞTİ..YOKSA O ÇOCUKLARA DİYARBAKIR DA NELER YAPILMAZDI???
  BELEDİYE BAŞKANINA, MİLLETVEKİLLERİNE BURKAY BEYE KISACA ŞEHİR YÖNETİMİNDE SÖZ SAHİBİ OLAN HERKESE SORUYORUM..UTANIYOR MUSUNUZ????

  22
  4
 12. Selim Kurtulan nerede Selim Kurtulan ? Diyarbakır’a gitmekle olmuyor bu işler. Belediyenin maşalığını yaptı geçen sene. Ne diyordu twitter canlı yayınında ? Sen hiç düşünmedin mi Belediye başkanı gelmiyorsa sende problem vardır diye ? Gördün mü Selim efendi problem kimdeymiş ? Nerede senin belediyen ? Tahtayı açamadı , maçı yayınlatamadı , çocukları orada yalnız bıraktı . Sesin çıkacak mı ? Yoksa çorbaya devam mı ?

  Bursaspor’a en büyük zararı taraftarı veriyor. Bunları tribünden temizleyecekti Yazıcı ömrü vefa etmedi. Elbet birisi yine gelir ve bunların ipini çeker.

  20
  4
 13. Bu maçta yalananların 20de1 i Bursamızda yaşansa maç tamamlanmamış. 13 maç ceza almıştık
  .Bu saatten sonra yapacağınız tek açıklama budur :
  Yönetim olarak Federasyonu, Diyarbakır Emniyetini, TRT’yi uyardık ama dinlemediler. Sahada futbolcularımız başına taş,su,bıcak yağdı futbolcularımız yaralanma riski ile müsabakaya devam etmek zorunda kaldı ama hakem anons bile çekmedi. Emniyet ne yağan malzemelere ne de terör örgütünün bayraklarına engel olamadı. Federasyon göz göre göre bu olaya zemin hazırladı. Devletin kanalı bu teröristlerin maşası olmuş yayınla deyince yayınlıyor yok diyince kenara çekiliyor. Bu şehrin 20 miletvekili 17 belediye başkası tüm siyasi il ve ilçe başkanlarını toplayınca bir adam etmiyor. Federasyona soktuğumuz BTSO başkanı hiçbir vasfı yok aynı benim başkanlığım gibi kukla başkanvekili. Tüm yaşananlardan ötürü Türk halkından özür diliyoruz.

  15
  4
 14. Hemen istifa edin ne kadar kolay ya sırada bekleyen bir sürü Başkan adayı var dimi düştüğümüz durumun hiç farkında değiliz hadi Başkan adayı çıktı diyelim kaç ay görevde kalacak Bursaspor a çok büyük kötülük yapıyoruz evet içimiz yandı kahrolduk hesap soralım ama birlik olalım TFF ye veya nereye sorulması gerekiyor sa hesap soralım bir yapı inşa edilirken yıkıp tekrar başa sarmayalım.

  14
  32
 15. Bugün sadece BURSASPORUMUN başkanı yöneticileri teknik direktörü ve futbolcuları basın toplantısı yapmakla dünü izah etme gayretine girmesinler , büyük şehir belediye başkanı Osman Gazi yıldırım nilifer belediye başkanları ayrıca BTSO başkanı TFF,binde ikinci başkanı olan İbrahim burkay da bu basın toplantısına katılmaları gerek yoksa BURSA şehrinde ve BURSASPOR camiasında hiçbir değerleri kalmaz , şimdi bu genç kardeşlerimiz önümüzdeki maça hangi psikoloji ile çıkacaklar ,hem yönetim hem federasyon hemde BURSAnın önde gelenleri dediklerimiz dün itibariyle benim nazarda sınıfta kalmıştır

  14
  5
 16. EYYYYY ALİNUR AKTAŞ,SİZİN İYİ NİYETİNİZDEN VE BURSASPORLULUĞUNUZDAN ŞİMDİ ŞÜPHE DUYDUM.NEDENMİ ?:SİZ Kİ O CEHENNEMDE 16 YAŞINDAKİ ÇOCUKLARIMIZIN ATEŞE ATILIŞINA SEYİRCI KALDINIZ YAZIKLAR OLSUN SİZE.BURSASPORU BU HALE DÜŞÜRENLERDEN Bİ FARKINIZ KALMADI,EVET KALMADI,AYIPTIR,YAZIKTIR,GÜNAHTIR BE.ŞİMDİ BU MAÇI,BÜTÜN İĞRENÇLİĞİYLE BU CEHENNEMİ MECLISE TAŞIMAZ YADA TAŞITMAZSANİZ ŞÜPHELERİMİ DOĞRULAMIŞ OLURSUNUZ.

  10
  3
 17. Biri çıkmış yöneticilerden ne demek siyaset Bursaspor’da çeksin elini diye bir söz beyan etmiş.İşte o sözde bulunan kardeşimiz siyaset Bursaspor u bu hale getirdi parti menfaatleri spor a siyasetin ne kadar zarar getirdiğinin bir örneğidir diyarbakır da yaşananlar.Örgüt ve siyaset memleket meselesinin Bursaspor a ve spor a ne kadar zarar verdiğinin bir göstergesidir.Bursaspor bir spor kulübüdür.Bursaspor u örgütde siyasete partiye kendi çıkarlarınıza Bursaspor u alet edemezsiniz.Bursaspor kimsenin oyuncağı değildir.Bursaspor siyasetin içindedir ve başarılı olması imkansızdı bundan önce bundan sonra da başarı olması imkansızdır.Dün akşam bir örnektir.

  7
  2
 18. Bizim yazarıda tuaf taraftarıda tuaf haberiniz olsun tff 3.ligdeyiz ve ev sahibi yayına izin vermediği sürece hiç kimse yayın yapamaz tff daha sezon başlamadan önce söyledi yayın için ev sahibileriyle konuşun diye, anlamak bu kadar mı zor, ev sahibi hayır dediği an tff bile isteye yayın yapamıyor çünkü 3.ligdeyiz.

  7
  2
 19. Samet efendi algı yapma boşuna bu takımın başına terörist ve terörist yandaşları gelince paraları çalıp gidince takım sezon bitene kadar hep düşme hattindayken yazabildinizmi tek kelime satılık kalemlersiniz bir kaç istisna haricinde

  5
  5
 20. Bu takimi batirip bitirp gomeye geldiler dedik inandik ama bukadarini hayal dahi edemezdik cocuklari kafese koyup atilar pisliklerin onune ne yaninda vekil ne sehri yonetenler resmen cikar ugruna kulanip caktirmadan ustunu kapatma gayretleri basladi bu kisiye gore dogasinda varmis bukadar sene bosuna mac seretmisiz kardes sen bizi kurtarma cabalama bursaspor icin cek git takim satanlarla ayni yerde olamayis git geldigin yere amirin yanina brak biz adabinla batalim gururla bitelim

  3
  2
 21. Rövanşta 1 tane boş yer kalmasın o kadar diyorum!!!
  Adamlara farklı illerden desteğe geldiler sırf Bursaspor geliyor diye.
  Bursaspor un tek başına hepsine bedel olduğunu boş koltuk bırakmayarak gösterelim.Bizim kimsenin desteğine ihtiyacımız yok!

 22. Vallahi spora siyaset karıştı Bursaspor’da yazık amede de yazık arkadaşlar nedir bu kin bu nefret bu zulüm yeter kardeşim kotuluğun her türlüsüne lanet gelsin iki takıma bakarmisiniz iki köklü kulüp ne halldeler yazıktır günahtır bu genç sporcu kardeşlerimize yaziktir

 23. BİZ 2010 ŞAMPİYON OLDUĞUMUZ SENE BUNLARI YAŞAMDIK DAHA BETERİNİ YAŞADIK OLMASAYDI İYİDİ AMA BUNUN BURSASIDA VAR DERİZ SİYASET KONUŞMASIN KİMSE SADECE FUTBOL KONUŞULSUN YOK AKP BÖYLEYMİŞ ŞÖYLEYMİŞ TÜRK HALKI BEYENMEDİĞİ BİT PARTİYİ YANİ İŞ YAPMAYAN Bİ PARTİYİ İKİ KEZ ARKASI ARKASINA OYVERİP BAŞA GETİRMEZ DEMEKKİ ADAMLAR İŞ YAPMIŞ ON KEZ KEZANMIŞLAR 20 YILDIRDA İKTİDARDALAR BURSASPORUN ARKASINDAN AKP YE LAF SÖYLEMEYİN SANKİ BAŞKA Bİ PARTİ OLSAYDI BUNLAR OLMIYACAKMIYDI AKP TÜRKİYEDE PKK YI BİTİRDİ KAÇ SENEDİR ŞEHİT HABERLERİ GELMİYOR TÜRKİYEDE NE ÇABUK UNUTTUNUZ SON BEŞ YILDIR KAÇ EYLEM YAPTI TÖRÖRÜS PKK BU HÜKEMET PKK NIN ÜMÜĞÜNÜ SIK TI BURASI BURSASPOR UN KONUŞULDUĞU YER SİYASETİN KONUŞULDUĞU DEĞİL

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu