Görev istenmez, verilir!

Bursaspor Kulübü Teknik Direktörü Mustafa Er, geleceği ile ilgili açıklamalar yaparken "Göreve hazırım-Göreve talibim" açıklamaları yapanlara tepki gösterdi.

Mustafa Er “Ben sadece altı haftaya odaklandım. Ben kendime güveniyorum. O güveni kendimde görmesen ne geçen sezon son haftada ne de bu sezon kalan altı haftada bana verilen görevi kabul ederdim. Ben kendimi hep geliştiriyorum. Bu beş yıl sonrada böyle olmak zorunda ve kendinizi hep güncellemelisiniz. Ben bu göreve talip olmayacağım, bu görevin bana tebliğ edilmesi lazım. Ben başkaları gibi sürekli dışarıdan, “Ben bu göreve hazırım-Ben bu göreve talibim” gibi konuşmam. Görev istenmez tebliğ edilir, verilir. Beni bu görev için layık görürlerse seneye de burada olurum. Yoksa hep “Ben bu göreve talibim” demek bana göre değil. Ben her şeyimi Bursaspor’a borçluyum. Ben hayal ettiğim yerdeyim.” dedi.

14 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @olması gereken budur yorumuna yanıt olarak

   1- Yönetim görev verir de, taraftar sonuna kadar arkasında durur mu işte orası belli değil.
   2- sevgili hocam, Bursaspor antrenörün görevi sadece takımı yonetmekle sınırlı değil, bundan başka medya ve taraftarida idare etmek zorunda. İşler iyi giderken sıkıntı olmaz ancak üst üste iki mağlubiyet de ilk önce sen sorgulanirsin. Bu baskıyı kaldıracak gücü ve sabrı kendinde buluyormusun?
   3- Ben Mustafa er e güveniyorum ancak taraftara hiç güvenmiyorum. Çünkü çok Sabırsız ve sonuç odaklıyiz.

   9
   3
   1. @Aydın havası yorumuna yanıt olarak

    önümüzdeki sezon için olabilecek şeyler,
    feda yılı denecek, fazla transfer, yapılmayacak, mustafa er le anlaşılacak, ilk dokuz maç 3 galibiyet, 3 beraberlik, 3 mağlubiyet eşittir 12 puanla takım 9.sırada olacak.

    taraftar ve medya, kulübün bütçe, konum ve durumuna bakmadan hemen başlayacak konuşmaya ve de protestoya.
    ”sen bursasporsun!, 9.luk bize yakışmaz! mustafa er’de iyice stajyermiş! alt yapıdan oyuncu de neymiş! burası kreş mi?”
    ve 10. hafta geldiğinde öncekilerde olduğu gibi gelsin yeni hoca! ve devre arasında gelsin bir sürü yeni futbolcu!..
    sonucunda değişen sistem… çöpe dönen eskiler ve genç futbolcular… katlanan borçlar… ardından da,
    ali ay istifa… veli güneş istifa… Ahmet yıldız istifa… Mehmet Neptün istifa… hasan platon istifa… hüseyin Jüpiter istifa… vs istifa… vb istifa…

    5
    3
    1. @ters köşe yorumuna yanıt olarak

     Açıkçası şunu söyleyeyim, 3 yıldır yok geçiş sezonuydu, feda sezonuydu, bilmem ne sezonuydu diye geçinip duruyoruz ancak yerimizde saymaktan başka bir şey yaptığımız yok. Takımın düzlüğe çıkması isteniyorsa önce takımda birlik sağlanmalı, burada takımdan kasıt sadece oyuncular ve hocalar değil; yönetim, taraftar ve medya da buna dahil. Ama bizim gibi Ali babanın çiftliği tarzı yönetilen kulüplerde bu iş biraz zor görünüyor çünkü taraftar, medyanın ortaya attığı en ufak bir iddiada gaza gelip birine ya da bir şeye karşı cephe alıyor. Bu noktada benim taraftarımızdan ricam, bu tarz numaralara karşı uyanık olmaları yönünde olacaktır.

     Ayın 20’sinde belki de gelecek 3 yılımıza direkt olarak etki edecek derecede tarihi sayılabilecek bir dönüm noktasından geçeceğiz. Kongre üyesi arkadaşlardan ricam oyunuzu kullanmadan önce, başkan adaylarını son derece dikkatli bir şekilde süzgeçten geçirin; çünkü Bursaspor bu stresi bir sene daha kaldıramaz, gemi artık batmak üzere; ve bizim bu gemiyi suda tutmak için dik duracak bir başkana, bilinçli bir taraftar kitlesine ve karakterli/mücadeleci bir takıma ihtiyacımız var.

 1. İlk 4ü zorlayalım ilk5te kalalım şampiyonluk hedefi koymak mantıksız ve saçma dolayısıyla dünya yıldızı hocalara değil şehirden anlayan altyapıdan oyuncu çıkarabilecek hızlı futbol oynatan teknik direktör lazım. Mustafa er bir risk olur ama bence alınmalı bu risk.

  38
  9
  1. @Suat yorumuna yanıt olarak

   Suat kardeşim, Bursa da hiçbir Bursasporlu kardeşimiz, buna en fanatiği de dahil,
   seneye kesin ŞAMPİYON olalım beklentisinde değil zaten,
   bu taraftarın beklentisi hep bellidir, sahada mücadele eden takım görmek ister,
   Yabancı transferi yapılacaksa da az ve öz kaliteli isimler görmek ister,
   Türk oyuncu da ise bu kulüpte gerçekten oynamak isteyen isimler kadro da olsun der,
   Kadronun diğer oyuncularını da altyapı oyuncularından oluşsun ister,
   böyle bir kadro da ligin İLK 5 sırasını zorlayacaksa her zaman ayakta alkışlar,
   ŞAMPİYONLUK zaten kendiliğinden gelir bu süreçten sonra

   25
   7
   1. @ŞİPTAR yorumuna yanıt olarak

    Ben de senin gibi düşünüyorum demek istediğim kariyerli hoca, kariyerli topçu yerine hedefi olan genç futbolcu grubu ve hedefi hırsı olan genç bir hocayla daha başarılı oluruz. Bu söylediğim aslında taraftarı olan her anadolu kulübü için geçerli. Ama başkanlar veya yöneticiler art niyetli olunca menajerle para kırışmak için yaşlı imza parasıyla alabilcekleri oyuncu arayışlarına giriyolar buna da karşıyım doğal olarak

    6
    7
 2. Harika konuştu. Bence bu şansı hak ediyor.
  Keşke le guen i önceden gönderevilseydik belki şimdi alt yapı ile harmanlanmış bir kadro izlerdik

  18
  5
 3. ben mustafa erle gelecek sezon titi bataja sheu hariç bütün yabancıları gönderip adam gibi yerlerine kaliteli yerlil oyuncuları getirebilirsek eminim gelecek sezon avrupayı zorlarız. takımda 4 yabancı olsun hadi bilemedin 5 gerisi tümü yerli oyuncular olsun. başımızda da mustafa er… ne olur yapın şu dediklerimi başarı gelmezse yüzüme tükürün. şampiyon olduğumuz seneye bakın kaç tane yerli oyuncumuz vardı. alalım alanyadan emre akbabayı efecanı akhisardan muğdat ile soner aydoğduyu malatyadan sadık konyadan ömer aliyi osmanlıdan serdar gürleri. gidipte milyon euroları elin nijeryalılarına verip sonra para alamadık deyip antremana çıkmayanlara… bu saydıklarımın tümü yüreğiyle oynar emin olun.

  11
  5

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu