Görelim şimdi scouting ekibini!

Olay Medya Spor Yazarı Beytullah Süat'ın köşe yazısıdır.

Scouting departmanı bir kulübün olmazsa olmazıdır.

Teknik direktöre dayalı bir transfer sistemi olmaz. Aynı şekilde menajerlere bağlı bir sistem de olmaz.

Bilindiği gibi zaten ülkemizdeki menajerlerin birçoğu su kurnazı.

Çark tamamen onların tekerinde dönüyor.

Kolay değil onlarsız iş yapabilmek. Çünkü mutlaka bir delikten çıkıyorlar.

Bursaspor’a önerilen bir futbolcu emin olun aynı anda 5 kulübe birden tavsiye ediliyor.

Zannetmeyin ki, Patrick Twumasi’yi 100 bin Euro’ya getireceğini söyleyen menajer başka bir kulübe gitmedi.

Sivasspor’da oynayan sağ bek Douglas.

1 sezon önce bize önerildi, sonra Sivas’tan çıktı.

Aynı şekilde Malatyasporlu Chebake.

Onun da hikayesi aynı.

İşte buraya devreye o meşhur scouting ekibi girecek.

Menajerden önerilecek oyuncuyu yönetimin veya teknik adamın önüne sunarlarsa eğer hiç zahmet etmesinler o işi oturduğum yerden bende yaparım.

Bütçeye uygun, takımın kriterlerine uyan farklı bir isim var mı ben ona bakarım.

Ilgaz Çınar ve ekibi göreve başlayalı epey zaman oldu.

Allano Lima’yı önerdiler, Santiago Vergini’de parmakları var türünden şeylerle şuan hiç ilgilenmiyorum.

O zaman yenilerdi, çalışmaları eksikti, anlarım.

Ama şimdi mahsul zamanı.

Bakalım neler yaptınız, kimleri keşfettiniz merak ediyorum.

Samet Aybaba’nın şuanki scouting ekibini tutmadığını biliyorum.

Neden tutmadığı bende kalsın.

Ancak bu kulüpte çalışıyorlarsa eğer bu ekipten birşeyler görmek herkesin hakkı.

Ilgaz Çınar’ı daha kulüpte bir kere bile görmedim, hiçbir diyaloğum da yoktur.

Özhan Pulat’ı bugüne kadar birçok kez eleştirmişimdir. Fakat hiç değilse nasıl çalıştıklarını, neler yaptıklarını anlatmıştır.

Ben şu geçen zaman içersinde Ilgaz Çınar’dan onu da görmedim.

Çıkın arkadaş bir anlatın, nasıl bir çalışma şekliniz var, şuana kadar neler yaptınız.

Bilgilendirin ki, bu camia da size inansın, güvensin.

Benim için tam bir kapalı kutusunuz şuan.

İletişimin ne kadar önemli olduğunu herhalde Ilgaz Çınar’dan daha iyi bilecek olan yoktur.

O zaman neyi beklediniz bu zamana kadar?.

Torpille de olsa Bursaspor’da çalışıyorsanız önce kendinizi bu şehrin, bu camianın bir parçası olarak görmenizi tavsiye ederim.

Herhalde çok zor bir şey istemiyorum değil mi?.

 

İsmail Çokçalış neden yok?

 

Bursaspor, 2 Ocak’ta Antalya’da toplanacak.

Teknik Direktör Samet Aybaba, alt yapıdan Abdülkadir Çelik, Tugbey Akgün ve Eren Güler kadroya dahil edecek.

Haddim değil ama tek bir şey sormak istiyorum.

Uzun zamandır U-21 maçlarını takip ediyorum. Gözüme tek bir isim takılıyor.

O da İsmail Çokçalış.

Antrenörleri de söylüyor ki, bugün Barış Yardımcı’nın yerine koy, rahat oynar.

Kamp kadrosuna neden dahil edilmediğini hakikaten çok merak ediyorum.

20 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Değerli Beytullah, “İletişimin ne kadar önemli olduğunu herhalde Ilgaz Çınar’dan daha iyi bilecek olan yoktur.” demesine rağmen köşe yazısında yer yer iletişim hataları yapmıştır. Dedikodu ve hatalı iletişimden doğan bu üslubu(üslupsuzluğu) camia olarak kabul etmemiz mümkün değil. Kendisine tavsiyemiz, yazılarını kaleme alırken kendi çıkarını değil, camiamızın çıkarını düşünmesi olacaktır.

  73
  1
  1. @Bursaspor yorumuna yanıt olarak

   heriflerdeki lima düşmanlığının sebebi belli oldu, ılgaz çınar buldu çünkü.. Beytullah ve Erkan , Yusufu çok methediyorlardı 1 sene önce..O zaman da koftu yusuf şimdi de koff.Anlaşılan scout ekibi şefi Ilgaz bu Olay medyayla muhatap bile olmamış, Orhan Güneyin 100 kişilik futbolcu listesine bakmamış diye komple düşman olmuşlar Ilgaza..Benim anladığım bu.Lima kötüymüş 1 gol 1 asistmiş..Ha hah ah

   37
 2. Çark kimin tekerinde dönüyor biz iyi biliyoruz.Saneleri , Jovicleri allayip pullayan, johnlara methiyeler düzen olay medyaninda tekeri gayet geniş.Olay medya yazarları merak etmesin.Onlarin menajerlerine yedirmeyecegiz bu takımı.Allem de etseler kallemde etseler ne Volkan Şen’i getirebilecekler ne de başka menajer pazarlaması oyuncularını.Eskiden Beytullah Suat’ı severdim(ki “Allah’ın Evi” anlamına gelen cok güzel bir ismi var) ama fark ettim ki o da Orhan Güney’e çanak tutmaktan başka bir şey yapmıyor.

  50
  1
 3. Hayrola birader Ilgaz’dan ilk haberleri alamamanız sıkıntımı yapıyor?Nedense içerideki ilk bilgiler Orhan efendiye ulaşıyor.Bence yönetimle beraber Orhan Güney ve ekibide Bursaspor’dan uzaklaştırılmalıdır.Samet Hoca Ilgaz’ı beğenmediğini niye sizinle paylaşır.Buda başlı başına rezalet.Hiç kimse kendini bu kulüpten üstün göremez ve kulübe yön veremez.Rahmetli Yazıcı olsaydı kimse bu kadar rahat at koşturamazdı.

  38
 4. B. Süat şu an eminim Ilgaz Çınar ve ekibi kulübe senden daha fazla fayda sağlıyordur. Geldiği günden bu yana söylemlerinle ve yazdıklarınla çok net bir şekilde bu ekini kıskanıyorsun.

  36
 5. Beytullah Bey sizinle hiç konuşmamış ne iş yaptığını bilmediğinizi yazdığınız adama neden çamur atıyorsun torpillisin falan diye. Size bu yazıları kim yazdırıyor sizin torpiliniz nerden sen bir yazındada onu yaz. Yazında kendini ele vermişsin zaten önceden en azından biraz bilgi alıyorduk şimdi oda yok diye. Tabi transfer haberi dedikodu alamayınca sallıcak birileri taraftara kötülenecek biri lazım dimi. Siz başkalarına yorum yapacağınıza artık kendi özeleştirinizi yapın, gerçek habercilik ve dış basına ve tff gibi yerlere karşı medyada neler yapılabilir onları düşünseniz keşke ama nerde sizin derdiniz Bursaspor değil ki

  26
 6. yıllardır bu klubü emdiniz medya olarak ne bir loca ne bir kapı nede bir sponsorluk hiçbir fayda vermediniz tahminim o ki dışarıdan bi menejerlik şirketiniz var ve oyuncu havuzunuzda gelen başkan ve teknik direktöre göre tutum sergiliyosunuz bırakın artık takımın yakasını bırakın hala sercanı volkanı klübe gazlamaya çalışıyosunuz ılgaza hesap soruyo klübe gelmiyo diye samat hocaya hesap soruyo ismail çokçalışı niye kampa almıyo diye bukadar özgüven bukadar klüpten bile kendilerini tepede görüyolar ama taraftar olarak biz bunları bitirmemiz lazımdı malesef başarı bize yaramadı şampiyonluktan sonra renklere değil kupalara aşığız sloganı gerçek oldu başkan yönetim taraftar ve medya içlerindeki bursaspor düşmanlarını ve kan emicilerini el birliğiyle temizlemedikçe bi ilerleme kaydedemeyiz arkadaşlar algı operasyonu yapılıyo evet başkanda yönetimde başarısız ama başka bursaspor yok samet hocaya ve futbolculara sahip çıkmamız lazım gençlerde hakikaten iki maçta kendilerini oldum zannetmesin yürüyüşleri değişmesin samet hoca ilk kampta çağatayı gönderdi sonra yusufla furkanı sonrada burakla ramazanı demekki hocayı dinlemiyolar demekki kendilerine bakmıyolar bursaspor kaybetmez onlar yok olur gider esameleri bile okunmaz

  13
 7. Bursaspor’ a transfer yapmayı ne zaman bırakacaksınız OLAY MEDYA GRUP !!!!
  Eğer Bursaspor’u çok seviyor ve düşünüyorsanız önce pamuk eller cebe balon gibi şişirip patlayan ve patlayacak olan bomba transferlerinizden hala çekiyor bu camia..

  10
 8. adilik yapmayacaksın karnından konuşmayacaksın,
  -kimin torpilli adamı ise gazeteciysen ispatlayacaksın yayınlayacaksın
  -samet hoca scouting ekibini sevmiyor diyorsan hocanın ağzından laf alacaksın yayınlayacaksın
  -senin haddine değil isim vererek alt yapıdan oyuncu tavsiye etmek
  bursasporun kanını emdiniz,adamına göre şerbet adamına göre lokma dağıttınız yeter artık.Biraz gazetecilik yapında internetten aldığınız bilgilerle programa ve gazatecilik yapmayın

 9. Ilgaz çınar ile atıp tutmasının asıl nedeni nedir tabiki biliniyor.
  Ilgazi tanımam etmem ama ilgazi tanıyan gs li bir çok arkadaşımız adamın çok iyi olduğunu çok iyi adamlar bulabileceğini işini iyi yaptığını söyleyip durdular.
  Yani adamın geçmişi iyi acaba biz başkan teknik direktör yönetim olarak adama ne kadar inanıyor ve güveniyoruz.Ya da ne kadar yetkilendirebiliyoruz.
  Sorun burada senin kulübünün bir oyun stili bir oyun tarz-ı bir oyun anlayışın olsa antrenöre göre değişmese antrenör buna uysa o zaman bu adam daha da başarılı olur.
  Ama şimdi birilerin kovanına çomak sokmaya çalışıyor ve bu durum avantalari kesildiği için birilerini rahatsız ediyor.
  Ilgaz A inanması gereken başkan ve teknik direktör ki samet geldiği ilk gün bunun böyle olmayacağını söyledi.
  Neyse konu derin adamı harcayacaklar gibi me geliyor

 10. İstediği gibi at koşturamayınca karalamaya başlamış,Ayıtır yazıktır, insanların emeğine saygı duyun.Eğer Samet hoca isteklerini scout ekibine değilde gazeteciye söylemişse ayıp etmiş.

 11. Bende sundan cok eminimki samet aybaba scout ekibi ile calismaz bizim turk teknik patronlarda bu sistem cogunlukla yok bir elin parmagini gecmez. Hocalar kendi bulur yardimcisi bulur kendi calistigi menejer onerir bu ulkede bu sistem boyle isliyor. Bende scout ekibini ilgaz beyi ekranlarda gorup ne yapiliyor nasil calisip neler yapiyorlar ogrenmek istiyorum ancak bu takima 5 transfer sart olmazsa olmaz. Bekleyip gorecegiz

 12. Kendini Bursasporun sahibi zanneden Olay medya patronunun kalemşörleri işte. Transfer bilgisi vermiyor diye sallamış Ilgaza. Bu Olay medyaya taraftar olarak tepki vermeyen bizede yazıklar olsun.

 13. Kanat oynamasına rağmen u21 takımınının en golcüsü Çağrı Yağız Yasak nasıl kampa gitmiyo hayret ediyorum çok yazık yaptığı asistlerde cabası çok hızlı bire birde çok etkili bir çocuk Her maçı seyrediyorum yolu açık
  Bu isimlerin arsında olmayışı insanın aklına kötü şeyler geliyo ağam paşam torpil yazık

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu