Gönden “Siyaset/Futbol yorumu yapma zamanı geçti”

Bursaspor'un eski kaptanı ve sportif direktörlerinden olan Mustafa Gönden sosyal medya hesabından bir dizi paylaşımda bulundu.

Mustafa Gönden‘in paylaşımı şöyle;

Bir Olağanüstü Genel Kurul daha yaşayacağız. Popülist ve “Ya Tutarsa” yaklaşımlarına değil. Kendi gerçeklerimiz üzerine dizayn edeceğimiz, doğru bir plana, doğru bir sisteme, bu anlayışta olacak cesur bir ekip çalışmasına ihtiyacımız var.

Divan Kuruluna sunulan listede Bursasporluluklarına güvendiğim bazı tanıdık isimleri görmek güzel ama kıstas asla bu olmadan, yapılacak doğru işleri de görmek gerek Siyaset/Futbol yorumu yapma zamanı geçti.

Şu an sadece Bursaspor için geleceğin doğru planlanmasını arzuluyorum.

Gelecek olan Yönetim Kuruluna şimdiden başarılar…

Kolay bir yolculuk olmayacak ama

“Niyet İyi Olursa”

Bursa‘da, Bursaspor adına zorluklar da mutlaka bir şekilde aşılır.

Sevdamızın en kısa zamanda doğru bir yola girmesini gönülden diliyorum.

Hepimiz için hayırlı olsun.

24 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Beinsport ceosu diyor ki bursaspor icin;
  Bu kulübün 2.ligte ne işi var? Superligte 4 büyükler hariç en çok izlenen reyting alan takım bursaspor!
  O yüzden marka değeri çok yüksek.haliyle gelen herkes kendi reklamını yapma, stadta 1 karede olsun resim verme derdinde herkes..BURSASPOR ne yazıkki bu marka değeri yüzünden hep reklam aracı oldu senelerdir..Bu reklamı marka yi ne zaman doğru kullanıcaz çok merak ediyorum.
  1 tane kul hakkından korkan masaya yumruğunu vuracak adam gibi adam kalmadimi bu şehirde artık.yine aklıma geldi ise gitmeden rahmetli yazıcıyı bi ziyaret edip dua edeyim.allaha emanet

  74
  5
  1. @Gazcilar16 yorumuna yanıt olarak

   Selamünaleyküm 52 yaşındayım kendimi bildim bileli BURSASPOR lüzum ve yine kendimi bildi. Bileli hep siyaset karıştı bursaspor a bence önemli olan güçlü bir BURSASPOR olsun da nasol olursa olsun şampiyon durumunda Sayın İBRAHİM YAZICI nin yanında kim vardı FARUK ÇELİK SAYIN YAZICI ilk geldiği sene BURSA VALISININ hesabına para toplandı öyle ŞAMPİYON OLDUK. hiçbir siyaset önemli değil BUYUK BURSASPOR için kim gelirse gelsin yeterli tekrar güçlü olalım

  2. @Gazcilar16 yorumuna yanıt olarak

   önce bir başkan seçilsin kendisini görelim. sonra da projelerini. değerlendirmeleri de ona göre yaparız.
   emin adanur da seçilmeden önce süper konuşuyordu, ama geldi, züccaciye mağazasına dalan fil misali kulübü darmadağın etti.
   gençleri bir kalemde sildi, yerlerine yaşlı ve sakatları doldurdu, alt yapıyı bitirdi, borçları katladı, sonra da hiç birşey olmamış gibi elini kolunu sallayarak gitti.

   bu kulübün sıradan bir taraftarı olarak yerel medya ve tribünlerimizden beklentim, artık Mustafa Gönden’in de dediği gibi KENDİ GERÇEKLERİMİZ ile yüzleşmek olmalıdır.
   bugün için Bursaspor çok ağır hasta ve büyük borç altındadır.
   bu kulübün hemen süper lig için oynaması sportif açıdan asla mümkün değildir.
   kulübün ebedi kurtuluşu için,
   a- kısa, orta ve uzun vadeli olmak üzere en az 5 yıllık bir plan ve projeye ihtiyacı vardır.
   b- kısa vade de (1-2-3 yıl) bu ligde tutunmak.
   c- orta ve uzun vadede takım kalitesini birer, ikişer yükselterek yeni bir yapılanmayla birlikte kurumsallaşmaya gitmek olmalıdır.
   d- medya ve taraftar da bu süre içinde böyle bir projeyi onaylamak, bu projeye zaman tanımak, sabır göstermek ve de hiç çatlak ses çıkarmadan kayıtsız şartsız destek olmak zorundadır.
   e- yukarıda yazdıklarımın dışındaki her şey çene suyu çorbadan ibarettir ve kim gelirse gelsin makus talihimiz asla ve kata değişmeyecektir.
   f- bu yazdıklarımı bizim için doğru ve ideal adam olan Tamer Tuna benden bin kat daha fazla bilmektedir. ondan hemen şampiyonluk istenip iki ayağı bir pabuca sokulmamalıdır.
   g- geleceğimizi o planlamalıdır. kapı gibi arkasında durulmalıdır. yönetim sadece denetim ve kaynak arama-bulma işleriyle ilgilenmelidir.

   12
  3. @Gazcilar16 yorumuna yanıt olarak

   Belediyenin gorevi halktan topladigi paralari esit sekilde halka harcamaktir.
   Sporda ki gorevi ise sehrin her alanina ve her yurttasa spor kullanim hakkini esit sekilde goturmektir. Amator branslari desteklemektir.
   Haksiz yere milyonlar alan kazmalara tum yurttaslardan topladigi parayi peskes cekmek belediyenin gorevi değildir.
   Eger kul hakkina inanan biriyseniz bu yapilan isin dogru olmadigini vicdanen hissedersiniz.

   19
   6
   1. @onurs yorumuna yanıt olarak

    % 1.000.000 size katılıyorum. Ancak iş bilmez ve müsrif yönetimler yüzünden belediyeler bi şekilde müdahale etmek zorunda kalıyorlar.
    Çünkü şehir kulüpleri o şehir için hiç te yabana atılmayacak kadar önemli kurumlardır.
    İnşallah bu kez kulübe balık vermek yerine eline olta verip balık tutmayı, yani kulübün kendi ayakları üzerinde durmasını öğretirler.

  1. @GREEN MİLE yorumuna yanıt olarak

   Siyasetin arka çıktığı birçok kulüp şu an süper ligde avrupa hesapları yapıyor. Bu kulübün bu hale gelmesinin tek sebebi siyaset olduğu gibi,bu durumdan kurtaracak olan da siyaset malesef. Burun kıvıracak durumda değiliz bak koskoca şehirde belediye başkanı hariç bir tek Allahın kulu çıkıp sahip çıkmadı takıma.

   19
   3
 2. Yanlış teşhis dostum. Reklam yapma duygusu eskidendi. Daha masumane bir durumdu. Şimdiki yöneticiler çakal gibi, sansar gibi leş kokusuna geliyorlar. Kulübü soymaya geliyorlar. Kötü niyetli transferler, Matavz’a 900 bin euro veriyo gibi imza attırıp bu paranın yarısını cebe indirmeler, daha neler neler. Reklam için yönetici olma devri geçti artık. Nasıl olsa sosyal medya var. Herkes kendi reklamını yapabiliyor zaten. Ama eskiden, Olay gastesinde bir kare resmi çıksın diye neredeyse döt verirlerdi yöneticiler. Orhan Güney diye biherif vardı mesela. Bi köşe yazısı yazdı mı, Allah kelamı sanılırdı. Şimdi nooldu Orhan Güney? Pıssss. Kimbilei nerde naapıyo lavuk. Maça bile gitmiyomuş. Olay gastesi nooldu? Fıssss. Devir değişti kardeşşşş. Devir ekonomi devri.

  35
  3
 3. BAKALIM NE BEDEL ÖDEYECEĞİZ İLERİDE..OTOPARK GİTTİ ATATÜRK STADI GİTTİ….BU DEFA DA ÖZLÜCE GİTMESİN ELİMİZDEN??? NE ZAMAN SİYASET 1 KOYDUYSA 3 ALMIŞTIR…ÖZAL IN DEDİĞİ GİBİ…

  30
  37
  1. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   Her nedense senin bütün yorumların ön yargı, faraza, varsayım üzerine.

   Atatürk stadı fiziki ömrünü tamamlayınca yeni stat yapımı gündeme gelmişti.
   Hatırladığım kadarıyla camiya sorulmuştu.

   Stat yerine yenisi yapılırsa maçlar 1, 2 sezon dış sahada oynanacak.

   Parça parça (tribün tribün) yapılırsa % 25 kapasiteye oynanacak.

   Başka yere yapılırsa bittiğinde oraya geçilecek.

   Takım o dönemlerde üst sıralara oynadığından son şık kabul gördü.
   Yine o dönem Timsah arena projesi açık ara birinci seçildi ve yapımına başlandı.
   Yapımı uzayınca Altepe gitmeli denmeye başlandı.
   Görevden alınınca, gitmeli diyenler bu kez nasıl gönderilir, seçimle gelen seçimle gider! Deyip Altepyi sahiplendiler.

   Ben seni anlamıyorum ki.
   Bi dediğin bi dediğini tutmuyor.
   Etmisin, balıkmısın belli değil.
   İktidar gitsinde isterse ülke ve Bursaspor batsın mantığı çok sağlıklı değil diye düşünüyorum.

   Elbette başkanı sevmeyebilir ve farklı düşünebilirsin. Ama o zaman eleştirilerinin altını doldurma zorunluluğun var.
   Bu işler çamur at izi kalsınla olmaz.
   Sendeki bu anlayışla tribünde birlik sağlanmaz.

  2. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   Özlüce zaten senin değil ki. Belediye ve Özel İdare’nin. Sen orda zaten yancısın. Esas, Emin Adanur görevde kalsaydı gitmişti Özlüce. Emin’in dozerler kapıda bekliyodu. Emin Koop Özlüce konutları 1.Kısım inşaatı temel atma töreni.

   32
   12
 4. Seni en kısa zamanda bu camia icindr görürüz insallah. Samimiyetine ve bursasporluguna inandıgım nadir insanlardan. Tıpkı Mustafa Er gibi

  12
  7
  1. @pablo yorumuna yanıt olarak

   SİYASET OLMAZSA BURSASPORUM AMATÖRE KADAR GİDER.BENİM ÖMRÜM YETMEZ TEKRAR SUPER OLMAMIZA.OYÜZDEN SİYASET OLSUN LAYIK OLDUĞUMUZ YERE GELELİM.

 5. Kardeşler siz neyi tartışıyorsunuz burda. Açın bir puan tablosuna bakın. Düşme hattindayiz ve en yakın rakibin 3 puan gerisindeyiz. Tuzla maçında nasıl rakibi atmosferle bogarizda ayakları titrer , bizim takimada azıcık oynayıp maçı almak kalır bunu tartışın. Yoksa oydu buydu derken sene sonu kırmızı grupmu beyaz grupmu diye tartışırsiniz burda.

  9
  2
  1. @Bs li yorumuna yanıt olarak

   BURDA YAZANLARIN
   YUZDE 80 INI YARIN MACTA GORMEYECEKSİN ZATEN MERAK ETME
   DAHA 2000 BILET SATILMAMIS
   BU KAFAYLA BU YIL BU TAKIMI DUSURURUZ AYRICA TAMER HOCA 6 NUMARAYA VE STOPERE TAKVIYE YAPTIRMADIGI İÇİN COK BUYUK HATA YAPTI BUNUN ACISINIDA COK AMA COK CEKECEGIZ
   DENIZLI ALTIMIZDA KALIRMI BİLME M INSALLAH KALIR AMA ZANNETMIYORUM CUNKU IYI TAKIM HALA BEN

   B.KESIR VE A.ORDU DISINDA 2 TAKIM ARIYORUM BULAMADIM

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu