Gomel’in Favorisi Bursaspor!..

Belarus takımı FC Gomel Teknik Direktörü Oleg Kubarev, UEFA Avrupa Ligi 3. ön öleme ilk maçında yarın akşam karşılaşacakları Bursaspor'un favori takım olduğunu söyledi.

Maçın oynanacağı Bursa Atatürk Stadı'nda basın toplantısı düzenleyen Oleg Kubarev, üst ligde ilk defa bu sene oynadıklarını belirtti. Kendi ülkelerinde çok başarılı olduklarını vurgulayan Kubarev, şunları kaydetti: "Fakat Avrupa ligi çok farklı bir alan. Bu ligde favori biz değiliz. Favori Bursaspor'dur. Şimdiden biz bir Bursaspor'a bir numarayı veriyoruz. Bursaspor'un geçen seneki maçlarını izledik. Karşımızdaki takım hakkında bir ön izlenimimiz var. İsim veremeyebilirim ama Oyun sitillerini bilirim. Her Oyuncunun tarzını bilirim. "

"BERABERLİĞİ TABİKİ İSTERİZ"

Ertuğrul Sağlam'ın Gomel'in beraberlik takımı olduğu yönündeki sözlerinin hatırlatılması üzerine Kubarev, "Tabiik isteriz beraberlik ama bu çok ostivistik bir plandır. Çoğu maçlarda biz kazanmadık. Bir iki tanesinde yenilmedik ama diğerlerinde yenemedik. Şunu anlatmak istiyorum. Biz bir sene içinde çok iyi ilerledik fakat yenmek için, çok çok iyi bir sonuç için bu beklide kısa bir süre olabilir. " diye konuştu.

"Bursaspor TAM BİR AVRUPA TAKIMI

Bir gazetecinin, "Gaziantepspor Belarus takımlarıyla oynadı. Türk futbolu hakkında buradan bir izlenim elde etti mi?" sorusuna ise Kubarev, "Türk takımında bazı taktik sorunları gördüm. Tam olarak yükselmediğin gördüm. Buna biraz şaşırdım. Fakat Bursaspor'un Oyunundan sonra tüm şüphelerim geçti. Taktik konusunda herhangi bir sorunu olmadığını gördüm. Bursaspor takımı tamamen Avrupa ligine uygun bir takım. " cevabını verdi.

"YENİ OyunCULARIMIZ HENÜZ HAZIR DEĞİL"

Kubarev, Buraspor'un henüz maç yapmamasının kendileri için bir avantaj olup olmadığı yönündeki soruya ise şu karşılığı verdi: "Biz bir ara verdik. Yeni Oyuncular alma şansımız oldu. Yeni futbolcularımızı henüz hazırlayamadık. Bu bizim için bir sorundur. Bazıları 18 maç oynadı ama bazıları henüz tecrübesizdir. "

PLATONOV: BİZ DE GOL ATABİLİRİZ

Gomel tamının golcü Oyuncusu Dmitri Platonov ise takımlarına inandıklarını belirterek, "Çok pozitif düşüncelerle oynayacağız ve sonucun da iyi olacağını düşünüyorum. Yarın bizim antrenörümüzün taktiklerini alacağız. Pozitif ve güzel bir sonuç için oynayacağız. Bursaspor'u takip ediyorum. İnternetten maçlarını izledim, istatistiklerini takip ettim. Defans yönünden Bursaspor çok güçlü bir takımdır. Avrupa düzeyinde fakat tabiî ki Manchester değildir ve bizim de gol atma şansımız olur. " şeklinde konuştu. Platonov, yeşil-beyazlı taraftarların karşısında oynamanın kendilerine bir baskı oluşturmayacağını, rakip takım için de baskı olabileceğini sözlerine ekledi.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu