Golden sonra sevinmeye korkar haldeyiz!

Olay Medya Spor Yazarı Cevdet Altınel'in bugünkü köşe yazısıdır.

Çok kötü bir Sivas sınavı, kadro dışılarsakatlıklarcezalar ve 7 haftalık 3 puan özleminin getirdiği psikolojik 

baskıBursaspor‘un Ankaragücü maçına çıkarken böyle bir fotoğrafı vardı. Yani hasta yoğun bakıma girmek üzereydi. Tedavinin ilacı da belliydi. Bu ilaca ulaşmak da saydığım mevcut şartlar nedeniyle hiç kolay değildi.

Yalnız iyi futbolun karın doyurmadığını ilk 6 haftada gördükten sonra kardeş takım karşısında beklenti iyi oyundan ziyade 3 puandı. Kadroda mecburiyetten yapılan değişikliklerin ne getirip ne götüreceği merak konusuydu. Bu sezon ilk kez ilk 11’de şans bulan Ramazan Keskin‘i ortaya, Shehu‘yu da sağa monte eden Samet HocaStancu‘ya da 10 numara görevi vermişti. Beklenildiği gibi Bursaspor oyuna iştahlı başladı. Bu iştah 7. dakikada golle sonuçlanırken VAR‘ın ışıkları Sakho‘nun golü için yine kırmızı yandıSütten ağzı yanan, yoğurdu üfleyerek yercesine Samet Hoca’nın atılan golde sevinmemesinin ne kadar doğru olduğunu, büyük hayal kırıklığıyla gördük. Ama 22. dakikada ne ‘VAR‘ ne de hakem Özgür Yankaya‘nın yapacağı hiçbir şey yoktu. İlkyarının en iyi iki ismi; Ramazan Keskin‘in usta işi uzun ortasında Umut Meraş‘ın nefis kafa vuruşu işleri rayına soktu. Sakatlıkları nedeniyle 38 dakika içerisinde iki zorunlu oyuncu değişikliğine giden Ankaragücü, bu devrede Bursaspor kalesinde fazla gözükmedi ama ikinci devrede ilk devrenin de etkili ismi Bifuma ile arayış içerisine girdiler. 1-0’lık skorun tehlikesinin farkında olan yeşil beyazlı oyuncular defans güvenliğini daha sağlama almaya çalışırken, Sakho ve Lima ile da gol aradılar.

Bu VAR sitemiyle Bursasporlu oyuncular ve taraftarlar golden sonra sevinmeye korkar hale geldi. Keza Lima‘nın 90 artılarda attığı gol yine bu teknolojiye takılınca coşku kursaklarda kaldı. Neticede Bursaspor çok da iyi oynamadığı bir maçı 3 puanla tamamlamasını bildi. Zaten önemli olan da buydu.

Son olarak genç oyuncu kardeşlerime de birkaç şey söylemekte fayda var. Samet Hoca ile ayağınıza gelen bu şansı tepmeyin çünkü bu fırsatlar her zaman kolay kolay gelmez.

1 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. dk:37de ceza sahası sol köşesinde topu alan stancu soldan bomboş bindiren lato’ya topu atmadı ve ceza sahası dışından önü kalabalık kaleye vurdu. top defansa çarpıp kornere gitti. Bu pozisyonda olduğu gibi Stancu’nun ve oyuna girdikten sonra Lima’nın olduğu gibi bu gol atma sevdaları başımıza büyük işler açabilir Samet Hocam.

    6
    5

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu