Gökhan Dinçer’den Bursaspor açıklaması

Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi, Bursa Büyükşehir Belediyespor Başkanı ve aynı zamanda Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Gökhan Dinçer, Bursa'dan Haber Var'dan Serdar Dündar'a açıklamalarda bulundu.

Bursa kulüpleri ve Bursaspor hakkında açıklamalarda bulunan Gökhan Dinçer Bursaspor’un ve Bursaspor camiasının her zaman ülkesinin yanında olduğunu belirterek “Bursa’nın en büyük gücü altyapı, altyapıdaki takımların kuvvetli olması lazım. Sadece Bursaspor’un altyapısı değil tabii ki orası kuvvetli. Bursa oyuncu yetiştiren bir  şehir, komple Bursaspor’a hizmet eden bir noktada olursak çok daha güzel olur.

Bursaspor bu zamana kadar memlekete, şehrimize, Türk sporuna, Bursa‘daki spora, dünyadaki spora katkı sunmuş, çok önemli başarılara imza atmış. Bursaspor‘un insanlarda yarattığı  duygusal bir hikayesi var. Birincisi bunu bir görmek lazım. İkincisi  şehir adına Süper Lig’de olan bir futbol takımının şehirde var olması. Bütün bu şehirde yaşayan insanlar açısından önemli bir mesele. O maçlarda o çocukların, o gençlerin heyecanını yaşaması önemli bir mesele.

Bu hikayeyi yazan, buraya getiren kulüp, bu hafıza, bu duyguları yaşamış insanlar. Muhakkak bunlar bir gün  daha iyi noktaya gelecektir. Ben hiçbir şey için karamsar değilim. Ben kesinlikle toparlanacağını düşünüyorum ama  bugün mü, yarın mı, daha sonra mı bilmiyorum. Çünkü benim kastettiğim şey 1963’ten bu zaman Anadolu’daki beş tane kupa alan takım bir tanesi olabilmek öyle basit bir iş değil. Bu şehir bunu topyekun başarmış bir şehir. O yüzden bu da sağlanacaktır. Sağlanması için de mücadele ediyoruz. Hep beraber ediyoruz. Bütün şehir yani Büyükşehir Belediye Başkanımız mücadele etti, destek verdi, vermeye devam ediyor ama sadece o değil başkaları da destek vermeli. Yani sadece belediyeler değil daha fazla bu konuyla alakalı işte dinamiklerin de devreye girmesi gerekiyor. Burada yapılan iyiliklerin hepsi yapıldı. Yapılan yanlışlar vardır, yoktur. Onlar çok önemli değil. Şu anda mesele Bursaspor’un bu halde olmaması. Bunun adına da bir kişi bunu yapamaz. İki kişi bunu yapamaz. Üç kişi bunu yapamaz. Yani böyle bir istek ve arzu oluşması gerekir. Ben böyle düşünüyorum bu konuda. Bunu da yapabileceğini düşünüyorum bir şehrin. Bu takımın yapabileceğini düşünüyorum ama biraz herhalde biraz da anlamamız gerekiyor sanırım. Bursaspor adına olan değerini, Bursaspor‘un o hikayesinin ne kadar anlamlı olduğunu, ülke adına ne kadar anlamlı olduğunu, Türkiye adına ne kadar olduğunu anlamak gerekiyor bence. Biraz daha bunları düşünelim bakalım. İnşallah güzel şeyler olur. Ben de dua ediyorum.

Ben de her zaman  taraftar psikolojisinden bahsetmiyorum bu arada. Yani onların bakış açısı Bursaspor armasına olan sevdası bu ayrı bir konu. Bu çok değerli bir anlam. Ancak bir de şehrin ihtiyacı var. Şehrin Bursaspor’un en üst ligde olmasına ihtiyacı var. Bursa‘da yaşayan Fenerbahçeli’nin de buna karşı ihtiyacı var. Çünkü Bursaspor tribünleri dolduruyor. Bursaspor tribün şovlar yapıyor. Bursaspor memleketin bir meselesi olduğu zaman dik duruş gösteriyor. Memleketin yanında yer alıyor. Yani çok önemli olduğunu düşünüyorum. Memleket adına da önemli olduğunu düşünüyorum. İnşallah gelecekte de bunların her birisinin düzeleceğini düşünüyorum. Öyle hayal ediyorum, öyle arzu ediyorum.” ifadelerini kullandı.

7 Yorum Onay bekleyen 1 yorum var

 1. Beyefendi Bursaspor’un düzeleceğini hayal ve arzu ediyormuş.

  Havanda suyu babaannem de döver.

  Bursaspor’un kurtuluşu için şehir ileri gelenleri olarak biz şu, şu, şu işleri başlattık diyemiyor.

  Diyen de yok.

  İflas, kapanış, tarihin tozlu sayfalarına yolculuk hızlandı.

 2. Bilader sen hayal edecek makamda degilsin, icracı makamdasın
  4 milyonluk bir şehiriz, üretim üssüyüz
  İhracatta 2.büyük şehiriz diye
  Övùnmeyle olmuyor, sen şehri yöneten
  Aklın en tepesinde ve şehrin sportif
  Faaliyetlerinden sorumlu isen
  Kulübün çikaetmiş oldugu 300 tl
  1 milyon forma kampanyasini
  Bizzat sahiplenip şehrin birçok noktasinda
  Metrolarinda bilboardlarina afişler
  Asarsin, sizle çalişan şirketlere de destek
  İçin baski yaparsin, ortalama 1.000 firmadan alacagin, 1.000 forma
  300 bin tl gibi destekle bu kampanyayi
  1 ay gibi bir sürede bitirirsin,
  Boş laf degil icraat yapin arkadaş
  Şayet tahta açilamaz, elsi puanlar gelip
  Kulüp bir alt lige daha düşerse bunun
  Sorumlusu olarak beceriksiz yönetim ve
  Bursaya sahip çikmayan siyasi yöneticiler
  De olmalidir, bunun hesabini da her iki taraf
  Sandikta muhakkak verecektir.

  3
  1
 3. Arkadaşlar adama fenerli olduğunu söyleyen var ona bakarsan levent kızılda fenerli diye gönderdik bursalıyım bursasporluyum diyenler geldi sonuç 2.lig önemli olan güvenilir bir başkan, argo kullanmayan taraftar ve skorcu medya olmasa düzelir sen argo kullan diye hiçbir işadamı para savurmaz aynı şekilde başkanda savurgan olmayacak o zaman yardımlar gelir ve oyunculara hakaret ederek bir yere varılmaz bakın şamili, aykutu, faty vs normal oyuncuları arar olduk birazda suç kendimizde ama suçu başkalarına atıyoruz.

  2
  2
 4. Şakamısınız siz arkadaş. Gökhan Dinçer gibi bir değer var ve bu sene verdiği destekle basketbolu ayakta tuttu spor ve sporcuya verdiği katkı ortada çok güzel duygu be düşünceler ile konuşmuş ve sanırım biraz daha destek olursa kurtuluş reçetesinden birisi de o

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu