Gidecek yol çok!

Yeşil beyazlılar, 14 Aralık’ta Kardemir Karabükspor, 17 Aralık’ta Karagümrükspor, 24 Aralık’ta Samsunspor ve 28 Aralık’ta da Gaziantepspor ile deplasmanda oynayacağı maçlar için tam 5 bin 120 kilometre yol yapacak.   Aralık ayı Bursaspor için her anlamda zor geçecek. 24 gün içerisinde Spor Toto Süper lig’de 4 maç, Ziraat Türkiye Kupası’nda da 4 karşılaşma oynayacak olan yeşil beyazlıları 5 bin 120 kilometrelik zorlu bir yolculuk bekliyor. Aralık ayına Kasımpaşa ile içerde oynayacağı maçla başlayacak olan Bursaspor, 3 gün sonra da Mersin İdmanyurdu’nu Bursa’da konuk edecek. Yeşil beyazlılar için aslında bundan sonra zorlu bir süreç başlıyor.

 

Karabük’le başlıyoruz  

 

Yeşil beyazlıların 17 günlük süreçte neredeyse ömrü yollarda geçecek. 14 Aralık’ta Kardemir Karabükspor deplasmanına gidecek olan Timahlar, otobüsle tam 438 km yol yapmış olacak.

Bu maçı oynadıktan sonra tekrar 438 km yol yapıp Bursa’ya dönecek olan yeşil beyazlılar, 17 Aralık’ta Ziraat Türkiye grup ikinci maçı için Karagümrük deplasmanına Vefa Stadı’na otobüsle 250 kilometre gidip 250 kilometre geri gelecek. Bursaspor 4 gün sonra ise Bursa Atatürk Stadı’nda Trabzonspor ile lig maçı oynayacak.  

 

Samsun-Antep arka arkaya  

 

24 Aralık’ta Samsunspor ile kupa maçı için 777 kilometre gidecek olan yeşil beyazlılar, 777 kilometre geri gelerek bu kez Gaziantepspor ile deplasmanda oynayacağı maça Bursa’da hazırlanacak. 28 Aralık’ta Gaziantep’e 1095 km yol yaparak gidecek olan Timsahlar, aynı yolu geri gelerek 31 Aralık’ta Samsunspor ile içerde oynayacağı Ziraat Türkiye Kupası maçına hazırlanacak.

 

Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu