Gerson’u istedik ama olmadı!

Bursaspor Teknik Direktörü Mustafa Er basın toplantısı toplantısında açıklamalarda bulundu.

Göreve başladıktan hemen sonra mevcut yönetimle güven ortamını ve sorunları halletmeye başladıklarını söyleyen Er “Mevcut yönetimle önce güveni tesis etmeye çalıştık. Daha sonra ödemeler, ev, araba sorunlarını toparlama adına. Hem içeride, hem dışarıda mesai harcadık. İlk idmana çıktığımızda karşılaştığımız konular Erhan’ın parmağı kırık. Kırıldıktan sonra 4 maç oynuyor. Parmak kırılmış, şişmiş “Ben mümkün değil oynatamam” dedim. Elton düz koşu yapıyor. Ayak tabanında kırık var ve antrenmana çıkıyor. Massimo ameliyat olmuş vücut sıfır. Ofosu zaten durumu ortada. Devre arası 9 oyuncu ayrılmış. 2 sakatım var oluyor 12. Mevcut durumda takıma 4 oyuncu alınıyor. Pedro iyi niyetli ancak sağlık raporu var “Dizinden sakat” diye. 3 kanat oyuncusu alınmış.

Bifouma zaten 15 ay maç oynamamış, Enver Cenk ilk maçta adale yırtığı oluşuyor, Yusuf tecrübesiz. Kaleci transferi yapılması lazım yapılmamış, Cüneyt, Aykut, Taha gidiyor stoper alınmamış. 2 stoper ile 8 hafta oynadık biz. Kerem, Emirhan ayrılmış ön libero sorunu var Kubilay kadro dışı alınmıyor. Kaleci, Stoper, Ön libero alınmıyor. Ön hat desen bom boş zaten. 6 mantıklı ve sağlıklı transfer yapılsa kesinlikle bu noktaya gelmezdi. Mevcut durum içler acısı ama transfer yapamıyoruz bu tablo ile dışarıya da pozitif hava yansıtmak zorundayız. Ön taraftar dakika hesabı yaptık. Onları bu şekilde maçlara hazırladık. Keçiören maçında Furkan Emre Ünver ve Onur Atasayar’ı da kaybettik. Maalesef dediğim gibi devre arası oyuncu kaybı yaşanmış, gelenlerde hazır olmayınca sıkıntı yaşandı. Genç oyuncularımız Canberk ve Deniz. Tuğbey, Eren, Berat. Göreve geldiğimizde 7 puan fark ve önümüzde geçmemiz gereken 3 takım vardı. Bizim takımımız ilk yarıda ki Bandırma maçıyla potaya girmiş ve bir daha çıkamamış. 3 takım düşecek olsa biz göreve geldiğimizde sonuncuyuz”

İstedik ama olmadı

Transferlerin yetersiz olduğunu ve devre arasında da yapılan transferlerin eksik bölgeler dışında olduğunu söyleyen Mustafa Er “Deniz’in Menemen maçında ki performansını düşündüğümüzde maçı kazandırdı bize. Bir de ondan önce ki performansını düşünün. Bu baskıda ezildiler. Deniz ve Canberk konusunda mecburduk. 14 gol yedik ve değerlendirdiğimizde sıkıntı yaşadık. Başka alternatif yok. Ukrayna’dan her kulübe 2 transfer hakkı verildi. Kaleci ve santrafor istedik. O dönem çok uğraştık. Gerson’u istedik Eyüp’e giden ama oyuncu bize gelmedi. Tuzla’ya giden ve bunlar gibi niceleri. Gelmek istemediler bize. Orada da iki transferi yapsaydık bu tabloyla karşılaşmayacaktık. Mevcut durumla devam ettik. 10 maçlık sürece baktığımızda Balıkesir ve Keçiören maçlarında istediğimiz gibi oyun çıkmadı ancak o iki maçtan sonra Kocaeli maçıyla başlayan inanç, samimiyet, motivasyon vardı. Verilen sözlerin tutulması, sıcak ortam bir çok konuda ciddi mesafe kaydettik. Gençlerbirliği ve İstanbulspor maçında iyi oynadık ama olmadı. Sonra ki süreç ve son hafta Bandırma maçı. İpleri elimize aldığımız noktada o maçta teslim olduk. Zor bir süreçti ve bu süreci atlatmak kolay değil. Hala etkisini yaşıyorum. Maç sonrası yaşadığımız duygu patlaması ve o son 90 dakikaya çıkıp elimizden geleni yapmamız, mahcubiyet ve ezikliğini yaşamamız gerekiyordu. Stadyumda ki atmosferi hayatım boyunca unutmayacağım. Bu süreç yaşandı. Biz göreve geldiğimizde 41, 42 puan bizi istediğimize getirebilirdi ancak rakiplerimiz ekstra maçlar çıkardı. Biz Bandırma’dan kazanarak dönmemiz gerekiyordu yapamadık. Ben çocukluğumdan beri bu takımla büyüdüm ve oynayıp, kaptanlık yaptım.

Ben tüm görev dönemim boyunca bu kulüp için maddi, manevi her şeyi verdim. Bu sene maalesef gücümüz yetmedi. Son olarak sezon başı sağlıklı bir ortam olsaydı ben iddia ediyorum ya direk çıkmıştık, ya da Play-Off saatini bekleyen takım olacaktır. Şunu herkes kaçırıyor. 4 yılda 2 defa kümeye düştük. Maalesef kimse bunu irdelemiyor. Sorumlu olanların hiç birisi kafasını kuma gömüp dışarıya çıkmaması lazımken, sosyal medyada yazıp çiziyor. Ben bu utancı, mahcubiyeti yaşıyorum. Payımdan çok daha fazlasını yaşıyorum. Kulübü kendi haline bıraksanız 4 yılda 2 defa düşmez. Borç yükü aldı başını gitti. Bu son yıllarda oluşan bir tablo. Menfaat çıkarları ve masa başında olma çabaları bu hale getirdi. Bu arma için her şeyini veren kesim için üzülüyorum, onlarla aynı hissiyatı yaşıyorum. Bursaspor çok büyük bir camia ve süreç inşallah zamanla düzelerek devam eder” dedi.

7 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Mustafa hocam ben sizin samimiyetimizle ve niyetinize inanıyorum bu kulüpü zor zamanda mecbur olmadığınız halde görevi kabul ettiniz inşallah önümüzdeki sezonda takımın başında siz olursunuz

  57
  11
 2. Düşme hattında takıma devre arası playoff hedefi koyan ve buna yönetimi inandıran Tamer Tuna en az yönetim kadar suçlu. düşme hattınadki takım içi boşaltılarak nasıl ligte kalsın ?

  48
  3
 3. uykuda olmayan hep yalama tam yalama olmayan gerçekleri görebilenler için bunun böyle olduğu malumdu zaten. mustafa er hoca malum olanı söylemiş. umarım hep yalama tam yalamacı emincikler kınalarını güzel yakıyorlardı. bu transferler yapılırke ağızlarında salya akıyordu emincik seni Allah gönderdi diye. gençlerin ne başarısı vardı kimse bursaspordan üstün değil giderlerse gitsinler diye naralar atıp eminciğin 17 çöpünü şak şakladılar. hadi dostlar hadi hep yalama tam yalama. artık gençlerimizde yok hadi kurtarsınlar bizi o hep yalama tam yalama diye şak şakladığınız eminciğn 17 çöpü.

  38
  2
 4. Bu kulübü kim ne derse desin siyaset ve kukla yönetimleri mahvetti. Recep Altepe ile başlayan süreç Alinur Aktaş ile sona ermiştir… Emin Adanur, Tamer Tuna yı getirdi, Alinur Tamer Tuna ile takımı sabote etti ve kulübü ele geçirdi, iki tane 9 kişi kalmış takımı evinde yenememek ne demek, biri düşme adayı Boluspor, ötekisi 9 kişi ile taç çizgisinden gol atıp galip geliyor…

  13
  10
 5. Mümkünse ne belediye ne siyaset kurumları bursaspor umuzun yanından dahi geçmesin. Ne yardım istiyoruz ne iltimas. Kesinlikle bursaspor umu rahat bırakın. Özellikle belediye hiçbir şekilde bursaspor ile ilgili hiçbir faaliyetin içinde olmasın.

  7
  5

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu